Junioři na jihu neuspěli

P l z e ň - Junioři: HC České Budějovice - HC Lasselsberger Plzeň 4:2. Ani dvě přesilovkové trefy nepomohly plzeňským juniorům k bodovému zisku na ledě Českých Budějovic. Jihočeši jsou jedním z favoritů celé soutěže a svoji sílu ukázali i v souboji s mladými keramiky, i když v závěru museli ubránit dlouhou přesilovku pěti proti třem.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

4:2
2:1, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 10. Mertl (Klíma), 11. Polodna (Gulaš, Vach), 31. Gulaš (Polodna), 40. Ficek ( Předota, Zíb) - 20. Holý (Hobl, Gajda).
Rozhodčí: Horák - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 5:5, navíc Gulaš ( CEB), Zourek (CEB), Kořínek (PLZ) všichni 5 + do konce, Hobl (PLZ) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: . Střely na branku: 83. Průběh utkání: .

Banes Motor České Budějovice

Kovář - Parýzek, Hlavatý, Zourek, Klíma, Předota, Zíb - Ficek, Rod, Muršak - Ježek, Matušík, Mertl - Slavík, Černý, Roháč - Vach, Gulaš, Polodna - Burian.

HC Škoda Plzeň

Štelmach - Krajčík, Gajda, Kořínek, Černý, Martinec, Heršálek, Kašpar, Kreuzman - Holý, Hajšman, Hobl - Šlauf, Holý, Polák - Bote, Kocman, Holub - Heřman, Setikovský.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Antonín Štelmach 60 36 4 32 88,89 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Robert Bote 0 0 0 0 0
Lubomír Černý 0 0 0 0 2
Milan Gajda 0 1 1 -1 0
Václav Hajšman 0 0 0 -2 0
Luboš Heršálek 1 0 1 -1 2
Martin Heřman 0 0 0 -1 2
Jaroslav Hobl 0 1 1 -1 10
Martin Hollý 0 0 0 0 0
Lukáš Holub 0 0 0 0 0
Martin Holý 1 0 1 -1 0
Jan Kašpar 0 0 0 0 0
Jakub Kocman 0 0 0 0 0
Jakub Kořínek 0 0 0 0 25
Kristián Krajčík 0 0 0 -1 0
Petr Kreuzman 0 0 0 0 2
Lukáš Martinec 0 0 0 -1 0
Michal Polák 0 1 1 0 2
Jan Setikovský 0 0 0 -1 0
Jiří Šlauf 0 0 0 0 0

komentář

Ve čtvrtečním podvečeru se v Budvar aréně představil juniorský celek HC Lasselsbergeru Plzeň. V utkání se svými vrstevníky chtěli hráči HC České Budějovice navázat na dobré výsledky z posledních domácích zápasů a nepřijít ani o jediný bodík. Domácí celek nastupoval do zápasu značně oslaben o klíčové hráče v obraně, kde chyběl hlavně nemocný Baran, v posledních zápasech jeden z nejlepších. Samotný zápas začal vlastně až při přesilové hře hostů na konci 2. minuty, kdy hostující Gajda prověřil ranou od modré brankáře Kováře, který také nenastoupil k utkání stoprocentně zdravotně v pořádku. Poté ještě jeli dva hostující hráči na jednoho obránce, ale to bylo ze strany Západočechů vše a následující minuty patřily českobudějovickým hráčům. Mertl nášlapl s pukem ve středu hřiště, projel slalom plzeňskou obranou a vychutnal si Štelmacha. – 1:0 Vůbec první vážnější šance domácího celku skončila gólem a to nebylo zdaleko všechno. Vstřelená branka hráče povzbudila a ti se zakousli do svého soupeře. Z následného zmatku střílel Gulaš, dorážel Vach a druhý vyražený kotouč usměrnil za záda bezmocného brankáře dorostenec Polodna. – 2:0 I nadále držel svůj tým ve hře Štelmach, když vychytal střely Matušíka, Ficka a znovu Matušíka. Hráči Lasselsbergeru se vrátili do zápasu proměněnou přesilovkou v závěru třetiny, kdy Hobl pálil od modré a jeho střelu chytře tečoval Holý mezi betony bezmocného gólmana. To vše se přihodilo v čase 19:53 a bylo tak stanoveno skóre první třetiny.

Druhou část hry začali snahou o vyrovnání Plzeňští, jenže domácí brankář nepřipustil žádné komplikace, když lapil střely Martince i nejlepšího střelce hostí Heřmana o chvíli později. Nejvíce vzrušení potom přinesla střední pasáž hry. Nejprve hostující Kořínek zasáhl Slavíka do obličeje a šel do šaten. Následnou pětiminutovou přesilovkou domácí nepohrdli a proměnili ji. Kapitán Ficek přihrával do šance Polodnovi, ten z úhlu nedokázal prostřelit Štelmacha, ale jím vyražený touš si dojel a zpoza branky předložil zcela volnému Gulašovi, jenž nabídnutou šanci proměnil.- 3:1 Hráči zpod Černé věže odskočili na dvougólový rozdíl ve skóre a hru plně kontrolovali. Nikam se netlačili, ovšem ani soupeře do vyložených šancí nepouštěli. Když už si našli hosté skuliny v obraně Jihočechů, nedokázali překonat dobře chytajícího Kováře. V závěru třetiny pak rozhodčí přisoudil Českobudějovickým početní výhodu a ti opět trestali. Dvě vteřiny před jejím koncem střílel od modré Předota, jeho střelu tečoval Ficek a brankář se jen smutněl ohlížel.- 4:1 Z jednogólového rozdílu po první přestávce poskočil stav na rozdíl tří branek.

Úvod závěrečného dějství se nesl ve znamení rozdělené přesilovky, a proto i převahy západočeského celku. Ten zatlačil domácí a Kovář musel chytat několik střeleckých pokusů. Ve všech byl úspěšný, a tak se skóre nepohnulo. Postupem času se domácí rozehrávali a zahrozili dvojicí Roháč – Slavík, když druhý jmenovaný nebezpečně střílel, ale v cestě do sítě stály Štelmachovy betony. Pomalu rozhodnutý zápas se začal kompliovat v čase 52:38 začala série vyloučení, která poslala hráče z Budvar arény do dlouhého, dvě a půl minuty trvajícího oslabení pěti proti třem. Nejprve putoval do šaten Gulaš a o dvě a půl minuty později ho napodobil Zourek. Oba dostali trest na pět minut plus do konce utkání. Hostující tým dlouho neváhal a po půl minutě přesilovou hru proměnil v gól Heršálek, který si najel na přihrávku Poláka.- 4:2 Následné dlouhé minuty v oslabení se domácí statečně bránili a podporováni Kovářem v brance, dovedli utkání do vítězného konce. Po zásluze zůstali všechny body na jihu Čech.

Ohlasy trenérů

Milan Černý, trenér HC České Budějovice: Nastoupili jsme s nejmladší obranou, co jsme kdy měli, proto jsme se snažili hráče přimět k tomu, aby k utkání přistoupili zodpovědně a mladším spoluhráčům v obraně pomohli. S jejich přístupem jsme spokojeni, hru jsme kontrolovali a i vyloučení v závěru jsme ustáli bez větší újmy. Plzeň měla v minulých kolech dobré výsledky a i tady hrála dobře. O to víc si vážíme výsledku.

Jindřich Setikovský, trenér HC Lasselsberger Plzeň: Příčina naší porážky je jednoznačná. Je to naše nedisciplinovanost, kdy jsme se nechávali zbytečně vylučovat a soupeř nás potrestal. Naopak my jsme je nesehráli dobře. Hlavně v závěru utkání, kdy jsme hráli dlouhou přesilovku pět na tři a mohli jsem ho minimálně zdramatizovat, jsme nedokázali pořádně vystřelit. Sportovně musím uznat, že domácí byli hokejovější a přehráli nás.