Junioři už jsou na sedmém místě

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC České Budějovice 4:3. Domácí si v první polovině utkání 17. kola vypracovali tříbrankový náskok, ale v dalším průběhu duelu Jihočeši dokázali vyrovnat. Autorem vítězného gólu byl plzeňský obránce Lukáš Pulpán, klíčový muž týmu a největší smolař zápasu v jedné osobě. Plzeň se díky zisku dvou bodů posunula v tabulce před Karlovy Vary na 7. příčku.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

4:3
0:0, 3:2, 1:1

Branky a nahrávky: 22. Špinka (Kica, Kepl), 24. Holý (Pulpán), 31. Pulpán (Hobl), 49. Pulpán (TS) - 32. Ježek, 35. Muršak (Gulaš), 48. Matušík (Muršak). Rozhodčí: Zubzanda - Merc, Sentenský. Vyloučení: 6:5, navíc Matušík TS a J. Černý 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 51. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

Štelmach - Pulpán, Gajda, L. Černý, Štich, Heršálek, Kořínek - Hobl, Holý, Holub - Heřman, Setikovský, Hajšman - Kepl, Kocman, Kica - Špinka, Šlauf.

Banes Motor České Budějovice

Kovář - Zíb, Předota, Hlavatý, Baran, Parýzek, Zourek, Vondráček - Formánek, Ficek, O. Ježek - Rod, Matušík, Muršak - Slavík, J. Černý, Hájek - Polodna, Gulaš, Vach.

David Štich 0 0 0 -1 2

První třetina se odehrála ve znamení postupného nacházení čím dál tím větších skulin v obranách obou celků. K tomu významně přispělo časté vylučování, které zapříčinilo nerovný poměr sil na ledě. Domácí měli první velkou šanci ve 13. minutě, kdy se Kocman proháčkoval po koncové čáře až před budějovického gólmana Kováře. Stejně jako Kepl v podobné situaci o dvě minuty později však neuspěl. Jihočeši byli ke vstřelení branky ještě o kousek blíž, protože tečovaná střela Zíba od modré v 17. minutě dopadla obloučkem na horní tyč, od které se odrazila k zadnímu mantinelu. Ke kuriózní situaci došlo v čase 17:40. Pulpán se vrátil z trestné lavice, ale ve stejné sekundě byl vyloučen Štich, takže Plzeňští hráli oslabení čtyři minuty v kuse.

Minutu a 17 sekund po druhém vhazování ve středu kluziště se domácí tým náhle ujal vedení. Kica přihrál mezi kruhy Ondřeji Špinkovi, jenž střelou zápěstím překonal Kováře. Tomu nepomohl ani vypůjčení tréninkový dres Lasselsbergeru – 1:0. Chvíli poté se na druhé straně vyznamenal plzeňský brankář, když lapačkou chytil Gulašovu střelu z bezprostřední blízkosti. Ve 24. minutě najížděli dva plzeňští hráči na jediného soupeře, Pulpán přihrál Martinovi Holému, a ten v pádu skóroval – 2:0. Ve 31. minutě Holý při přesilovce zaclonil Kovářovi výhled, čehož využil přesnou ránou od modré čáry Lukáš Pulpán – 3:0. Minutu nato ujel Ondřej Ježek a střelou do levého horního snížil na 3:1. Ve 35. minutě najížděl Jan Muršak z pravé strany na branku Plzně, pohrál si se Štelmachem a bekhendem snížil na rozdíl jediného gólu – 3:2. Hosté mohli na konci třetiny dokonce vyrovnat, ale modrobílí se ubránili.

Ve 46. minutě fauloval Kořínek ve vyložené šanci Muršaka, což Budějovice zužitkovaly v následné početní výhodě. Muršak přihrál z rohu před bránu Jakubu Matušíkovi, který nezaváhal a vyrovnal na 3:3. Ve 49. minutě ale střelec vyrovnávací branky fauloval jednoho z Plzeňanů při samostatném nájezdu, a tak rozhodčí nařídil trestné střílení v jejich prospěch. Pulpán při jeho provedení zvolil blafák a bekhendem suverénně zavěsil – 4:3. V 52. minutě překazil šanci na dvougólové vedení rychlým rozklekem proti Kocmanově pokusu zblízka Kovář. Pak přišel tlak hostí umocněný přesilovkou, ale plzeňští junioři odolali. Smůlu měl domácí hrdina Pulpán, jenž dostal v 58. minutě pukem do úst. Má vyražené čtyři zuby a do hry se zřejmě bude moci vrátit jen s celoobličejovým krytem.

Ivan Vlček (plzeňský asistent trenéra): „Jsem samozřejmě spokojen, protože jsme podle mě zaslouženě porazili jeden z nejlepších mančaftů juniorské extraligy. Za stavu 3:0 si naši hráči mysleli, že vyhrají 10:0. Polevili a dělali individuální chyby, což je náš obvyklý problém. Budějovice mohly v závěru vyrovnat na 4:4, ale štěstí se přiklonilo k nám.“