Junioři vydřeli bod na ledě silného Liberce

L i b e r e c - Junioři: HC Bílí Tygři Liberec - HC Lasselsberger Plzeň 2:2. Plzeňští junioři zavítali ve 13. kole extraligy do liberecké Tipsport areny. Po urputné bitvě proti soupeři, který patří k favoritům celé soutěže, svítil na výsledkové kostce nerozhodný stav 2:2. S tímto výsledkem mohli být spokojenější hosté, kteří dvakrát v průběhu utkání prohrávali, ale vždy dokázali vyrovnat. Důležitou druhou vyrovnávací branku Plzně vstřelil v 53. minutě po chybě liberecké obrany Jaroslav Hobl.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

2:2
2:1, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 4. Hruška (Mrkvička), 16. Špaček (Hrach) - 7. Kepl (Setikovský, Pulpán), 53. Hobl (Holý).
Rozhodčí: J. Veselý - J. Prokop, P. Macháč. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 155. Střely na branku: 32:38 (11:12, 10:14, 11:12). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.

Nedvídek - Pavlů, Hrach, Mrkvička, Paško, Kajínek, M. Tondr - Divíšek, Dušek, Špaček - Bárta, Hruška, Nevyhoštěný - Polakovič, L. Tondr, Peřina - Bacovský.

Štelmach - Pulpán, Gajda, Kořínek, Štich, Černý, Heršálek, Martinec - Holý, Hobl, Holub - Heřman, Kocman, Kica - Kepl, Jan Setikovský, Hajšman - Špinka, Hollý, Šlauf.

David Štich 0 0 0 -1 2

Utkání s Plzní odstartovali mladí Bílí Tygři vydařenou akcí na začátku 4. minuty. Obránce Tomáš Mrkvička vyslal přesnou dlouhou přihrávku až na střední čáru, Jan Hruška perfektně zpracoval a neméně efektně sólový nájezd zakončil - 1:0. První šanci Západočechů v 7. minutě zlikvidoval domácí brankář Michal Nedvídek, který si poradil s pokusem Kocmana z bezprostřední blízkosti. Za pár vteřin ale z následující poměrně nenápadné akce padl vyrovnávací gól, když se před libereckou brankou šikovně orientoval Richard Kepl - 1:1. Plzeň byla při chuti a Nedvídek si musel poradit v 10. min. se střelou Holuba zblízka. Poté se Liberec ubránil v prvním oslabení při vyloučení Hracha za držení. Nápor Plzně nicméně sílil a v 15. min. Nedvídek s obtížemi ramenem vyrazil ránu kapitána hostů Hobla. O minutu později se ale zaskvěli domácí. První útok Bílých Tygrů rozehrál před brankou Antonína Štelmacha úchvatnou symfonii, plzeňský gólman několikrát úspěšně zasáhl, ale nakonec kapituloval, když liberecký kapitán Daniel Špaček přesně tečoval střelu Petra Hracha - 2:1.

Druhá část hry gól nepřinesla. Do statistik se zapsali pouze vyloučení hráči - domácí M. Tondr (hákování v 31. min.) a Nevyhoštěný (podražení, 35.), hosté Štich (vražení na hrazení, 24.) a Hollý (držení, 37.). Domácí brankář měl o čtyři zásahy více než plzeňský. Přesto se zdálo, že Liberec je schopný dovést zápas do vítězného konce, jeho útoky vyhlížely nebezpečněji.

Na začátku poslední třetiny domácí přestáli další oslabení při vyloučení Mrkvičky za držení, ale těsný náskok nakonec přece jen ztratili. V 53. min. chybovali na modré čáře, k puku se po přihrávce Martina Holého dostal Jaroslav Hobl a nádhernou střelou "pod víko" vyrovnal na konečných 2:2. Na remíze už nic nezměnily ani šance libereckých hráčů v 55. min. (Pavlů) a v 59. minutě (Nevyhoštěný).