Rozhodla druhá třetina

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň – HC Minor 2000 Přerov 5:2. V rámci 26. kola dorostenecké extraligy zavítali do plzeňské ČEZ Arény hosté z Přerova. V utkání se na ledě objevili hned čtyři hráči nominovaní na sérii přátelských utkání české reprezentace do šestnácti let. Na straně Plzně to bylo trio Boháč – Kubalík – Stránský a do Přerova pozvánka přišla Kaďorkovi. A právě reprezentanti v modrobílém dresu byli skoro u všeho podstatného. Stránský a Kubalík dokonce dohromady zatížili konto hostů hned čtyřmi přesnými trefami. V zápase rozhodně nezklamali ani deváťáci Jeřábek a Růžička, kteří znovu dostali příležitost okusit nejvyšší dorosteneckou soutěž.

HC Škoda Plzeň - HC Zubr Přerov

5:2
1:1, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 4. Kubalík (Stránský) 29. Stránský (Kubalík), 30. Kubalík (Boháč), 52. Stránský (Kovář), 56. Novák (Heřmánek) – 5. Brumar (Blaheta), 55. Gabriška (Kaďourek).
Rozhodčí: . Vyloučení: 8:10, navíc Surovec 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 53. Střely na branku: 39:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Francouz - Zeman, Jeřábek, Boháč, Špiler, Rutta, Růžička - Šimek, Heřmánek, Novák - Stránský, Kubalík, Trojan - Kovář, Pitule, Roušal.

HC Zubr Přerov

Škůrek (od 53. min Dočkal) - Brož, Chovanec, Juřena, Kaďorek, Koryčanský, Rosenberg, Brázda - Blaheta, Brumar, Linet – Cáb, Krsička, Kopecký - Gabriška, Svoboda, Surovec.

Petr Zeman 0 0 0 -2 0

První třetina přinesla nepříliš pohledný hokej plný nepřesností na jedné i druhé straně, ale v úvodu tomu nic nenasvědčovalo. Domácí si totiž vytvořili obrovský tlak a již po třech minutách hry totiž otevřeli skóre. Stránský z rohu našel před brankou nehlídaného Kubalíka a ten bez problémů zasunul za Škůrka. Radost ale Západočechům dlouho nevydržela. Neuběhly ani dvě minuty a bylo srovnáno. Blaheta přesně vystihl rozehrávku Lasselsbergeru, předložil puk před brankou osamocenému Brumarovi, který se nemýlil. Chvilku radosti přinesl divákům ještě vzápětí znovu Kubalík, ale byla to opravdu jen chvilinka, protože rozhodčí branku ihned pro kopnutí nohou neuznal. Poté toho ke koukání již mnoho nebylo. Plzeňští se neustále tlačili do útoku, ale šance nepřicházely. Domácím nepomohly ani dvě přesilové hry, při kterých hostujícího gólmana dokonce ani střelecky neohrozili. Až těsně před závěrem prvního dějství se do brankových příležitostí krátce po sobě dostali Stránský a Trojan, ale přerovští obránci svoji obětavostí vždy zasáhli dříve, než kotouč vůbec dolétl k jejich brance. A tak byl stav po dvaceti minutách nerozhodný 1:1.

I začátek prostřední části hry byl hodně bojovný. Z nepřesných přihrávek se však jen těžko rodily brankové příležitosti. Až ve 24. minutě Kubalík uvolnil Stránského, který se rozhodl pro zakončení blafákem, ale Škůrek se štěstím jeho kličku pokryl. Přerovský gólman byl hrdinou i dalších momentů. Trojice Kovář, Pitule, Roušal totiž předvedla, co vše lze nedat. Bylo až neuvěřitelné jak tito tři hráči neustále z těsné blízkosti trefovali sedícího brankáře. Do třetice se ale domácí dočkali, i když velmi šťastně. Ve 29. minutě v přesilové hře přistál odražený kotouč na holi Stránského, který pohotově zasunul za rozhozeného Škůrka. Vedoucí gól byl pro Plzeňské živou vodou. Hned další početní výhodu proměnil v třetí uklidňující branku tečí Boháčovy střely znovu Kubalík. I Moravané byli při hře pěti proti čtyřem nebezpeční. Jen díky pohotovému skoku Francouze nesnížil při vyloučení Špilera hostující Svoboda. Poté i hra v plném počtu hráčů začala přinášet vzrušující momenty. Na jedné straně nebezpečně pálil Brumar a na té druhé kontroval Růžička. Oba gólmani však byli pozorní a další změny skóre již nepřipustili.

Hned v úvodu poslední třetiny promarnili domácí dobrou možnost přiblížit se k důležitým dvěma bodům. Plzeňští totiž hráli přesilovou hru, ale do šance se nedostali. Naopak špatně střídali, hráli v šesti a vysloužili si taktéž dvouminutový trest. Hosté si ale v početní výhodě nepočínali o mnoho lépe. Dostali i další dvě možnosti na opravu, když si krátce po sobě šli odpočinout Růžička a Trojan, ale ani ty jim ke snížení nepomohly. Branku přinesla paradoxně až hra pěti proti pěti. V 52. minutě se před Škůrkem znovu nejlépe zorientoval Stránský a svou přesnou dorážkou definitivně uklidnil své spoluhráče. V 55. minutě sice ještě střelou z prostoru mezi kruhy snížil Gabriška, ale ani to už domácí nerozhodilo. Důkazem bylo bleskové zvýšení Nováka. V poslední minutě mohl přidat šestou přesnou trefu Roušal, střídající Dočkal ho ale vychytal, a tak utkání skončilo výhrou Lasselsbergeru 5:2.

Jiří Kučera (trenér Plzně): „Báli jsme se, že hráči utkání podcení, a to se také stalo. První třetinu jsme hráli špatně. O přestávce jsme si všechno v kabině vyříkali a naše hra se zlepšila. Nakonec jsme zaslouženě vyhráli.“