Dorost v Třebíči těsně prohrál

T ř e b í č - Dorost: SK Horácká Slavia Třebíč - HC Lasselsberger Plzeň 4:3. Po čtvrteční výhře jeli plzeňští dorostenci dobře naladěni k dalšímu zápasu do Třebíče. I tentokrát vstoupili skvěle do zápasu, ale své vedení rychle ztratili a ani mocným finišem si již k bodům nepomohli.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Škoda Plzeň

4:3
3:1, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 14. Kaut (I. Novák), 17. R. Novák (I. Novák), 17. Kesner (L. Němec, Adámek), 32. O. Němec (E. Kadela) - 8. Špiler (Heřmánek), 52. Šamlot (Kovář), 55. Boháč (Stránský). Rozhodčí: Jeřábek - Drobílek, Jeletz. Vyloučení: 5:5, navíc Berger 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.

SK Horácká Slavia Třebíč

Telecký, Berger, Hobza, Švaříček, Málek, Bartejs, Čtveráček, R. Kadela, Adámek, Kaut, L. Němec, I. Novák, O. Němec, E. Kadela, Kesner, R. Novák, Molák.

Francouz (Panec), Špiler, Pour, Boháč, Zeman, Růžička, Jeřábek, Rutta, Roušal, Pitule, Šamlot, Trojan, Kovář, Kubalík, Novák, Šimek, Heřmánek, Urbánek, Stránský, Hucl, Kobera.

Petr Zeman 0 0 0 1 0

Hned v první minutě zápasu nabídl domácím výhodu přesilovky hostující Boháč. Horácká Slavia přesilovku nevyužila, naopak na druhé straně proklouzl obranou domácích Novák, kterého až těsně před brankářem zastavil nedovoleným zákrokem Kaut. Se skóre však pohnul až hostující Špiler, který v čase 07:29 pokořil střelou od modré čáry domácího brankáře. Na konci čtrnácté minuty však dokázal vyrovnat na 1:1 Kaut. Plzeňští hokejisté neustále vyvíjeli tlak na domácí, ale skórovat se jim nepodařilo. Za Třebíč poté navýšil na 2:1 Ivo Novák. Další gól do brány hostí přidal v čase 17:40 po kličce do bekhendu Kesner. Plzeň poté vystřídala brankáře. První třetina skončila za stavu 3:1.

První větší šancí druhé třetiny byl únik hostujícího Šamlota, který však domácí gólman s přehledem zlikvidoval. V přesilovce po faulu Bergera si plzeňští hokejisté vytvořili řadu šancí, které ale Telecký svými zákroky pokryl. Na druhé straně v čase 31:45 pokořil brankáře hostí elegantní kličkou Ondřej Němec a zvýšil na 4:1 pro domácí. Obě mužstva si dále vytvářela mnoho šancí, avšak stav zůstal nezměněn - 4:1.

Třetí třetina začala bojovněji ze strany Plzně, ale i domácí hráči si vytvořili několik šancí - ani jednomu z mužstev se však nepodařilo vstřelit gól. Až v 52. minutě se povedlo hostujícímu Šamlotovi protlačit puk do branky domácích a změnit tak skóre na 4:2. Hned tři minuty poté utkání zdramatizoval hráč Plzně Boháč, který snížil na rozdíl jedné branky. Po této brance se tlak Plzně ještě zvětšil, avšak domácí hráči nedovolili soupeři prosadit se. V čase 59:22 si vzali hosté oddechový čas a odvolali brankáře. Ani výhoda jednoho hráče navíc jim však nepomohla výsledek změnit. Třebíčští hráči tak vybojovali na domácím ledě cenné body.

Jiří Kučera (trenér Plzně): „Bušili jsme do nich, ale oni třikrát ujeli a na rozdíl od nás ty své šance využili. My jsme se neprosadili, přestože jsme si vytvořili tlak. Ten byl ovšem spíš takový optický, protože jsme často drželi puk v rohu a před branku jsme se dostávali poměrně zřídka.“