Čestný úspěch přišel hned na začátku

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Rabat Kladno 1:8. Juniorské extralize zbývají do konce tři kola a drama vrcholí. Lasselsberger byl před domácím utkáním s Kladnem na postupové šesté příčce, ale měl stejně bodů jako pátá Sparta i sedmé Karlovy Vary. Zato Středočeši mají daleko menší starosti, v závěru soutěže již bojují jen o to, zda budou první či druzí. V modrobílém dresu se v jednom z rozhodujících utkání představily skoro všechny hvězdy. Nechyběli Pulpán ani Freiberg. I na druhé straně se představili hráči se zkušenostmi z nejvyšší soutěže mužů Tlustý, Frolík a Látal.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

1:8
1:1, 0:4, 0:3

Branky a nahrávky: 11. Gajda (Freiberg, Hobl) – 12. Látal (Frolík), 26. Hudíček (Vedral, Stieler), 29. Kos (Valský), 36. Radovský (Stieler, Vedral), 40. Tlustý (Frolík, Voráček), 41. Hudíček (Vedral), 48. Lhotský, 54. Frolík (Tlustý).
Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: 1:1. V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:8.

Štelmach (od 41. minuty Halmoši) – Krajčík, Gajda, Pulpán, Kořínek, Černý, Kašpar – Freiberg, Holý, Hobl – Holub, Heřman, Jindra - Kica, Setikovský, Stránský - Kocman

Cikánek – Babický, Vedral, Trončinský, Kříž, Čermák, Vedral, Mizera, Růžička – Tlustý, Voráček, Frolík – Látal, Hudíček, Dlouhý – Valský, Kos, Hlusička - Stieler, Hudíček, Radovský - Lhotský

Miloš Sýkora 0 0 0 -3 0

Hned po 21 sekundách hry byl vyloučen Frolík a Plzeňští si v nabídnuté početní výhodě vytvořili obrovský tlak. Cikánek si však se všemi jejich pokusy poradil. Nepřekvapila ho ani jedovatá rána Heřmana v 7. minutě. O chvíli později měl obrovskou šanci Freiberg, jenže tváří v tvář kladenskému gólmanovi neuspěl. To však pro domácí nebyla ta nejhorší událost, všem zatrnulo, když se po střele Kořínka sklátil Holý. Naštěstí po chvíli odkulhal na střídačku a dokonce mohl pokračovat ve hře. Byl tak u toho, když na začátku 11. minuty hráli Západočeši další přesilovku, která je přivedla k vedení. Freiberg uvolnil Gajdu a ten se přesnou střelou k tyči nemýlil. Poté však zamířil k časoměřičům Holub a Látal, který odehrál i několik zápasů v plzeňském dresu, vyrovnal. Ve 13. minutě si hákováním pomohl Tlustý a Plzeňští opět roztočili přesilovkový kolotoč, jenže tentokrát chyběla finální přihrávka a přesné zakončení. Při hře v plném počtu hráčů vybídl Hlusička ke skórování Babického, ten však v zakončení selhal. Při kladenské přesilovce stihlo kuriózní vyloučení střelce první branky Látala. Hrál totiž s holí zlomenou v půlce a to neuniklo pozornosti rozhodčích. Ani následná zkrácená početní výhoda Západočechů branku nepřinesla, a tak první dějství skončilo nerozhodně 1:1.

V úvodu druhé třetiny si oba týmy vyměnily role. Tentokrát hráli po faulu Pulpána přesilovku hosté, ale ani oni ji nevyužili. Vylepšit reputaci si mohli ve 24. minutě, kdy šel za nedovolené bránění pykat Heřman. Při sledování kombinace Středočechů tuhnula krev v žilách, domácí několikrát podržel Štelmach, ale na střelu Hudíčka již nedosáhl. I další nebezpečné akce patřily Kladenským. Plzeňští se k ohrožení Cikánka dostávali jen sporadicky. Za svoji pasivitu byli potrestáni v 29. minutě, když si z rohu před branku vyjel Kos a překonal Štelmacha potřetí. Vzápětí další obrovskou příležitost spálil Frolík. Hosté mohli hrát i přesilovou hru, ale na skóre se ani po ní nic neměnilo. Až v 36. minutě potvrdil dominanci Rabatu čtvrtým gólem Rudovský, když dorážel do zcela odkryté branky. Plzeňští se trochu zvedli v 38. minutě při vyloučení Růžičky, ale krátce poté již prohrávali opravdu rozdílem třídy, protože zvyšoval opět nepokrytý Tlustý. Před posledním dějstvím se tak zdálo být rozhodnuto.

Další hřebík do plzeňské rakve přidal hned po 40 sekundách poslední třetiny Hudíček, který zužitkoval perfektní přihrávku Vedrala. To již puk ze sítě lovil Halmoši. Až při přesilovce se i domácí dostali k útočení, ale Jindra v zakončení úplně selhal. Lépe se na druhé straně vedlo Lhotskému, který se nejlépe zorientoval v závaru a přidal sedmou branku hostů. Plzeňští zcela rezignovali a Středočeši si v útočném pásmu mohli otevřít střelnici. V 54. minutě si Frolík pohrál s Halmošim a do zívající prázdné branky vsítil osmý gól. Jediný náznak šance na straně domácích měl Pulpán, ale ani on si před Cikánkem nevěděl rady. Utkání tedy nakonec skončilo krutou porážkou domácích 1:8 a šance na postup do play-off se plzeňským juniorům poněkud zkomplikovaly.