Dorostenci jasně přehráli Liberec

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň – HC Bílí Tygři Liberec 5:1. Základní část extraligy dorostu dospěla ke svému závěru. V posledním kole se na ledě plzeňské ČEZ Arény představili mladí tygříci z Liberce. Již před utkáním bylo jasné, že dva body, které budou ve hře, již na konečném umístění obou týmů příliš nezmění. Lasselsberger byl pátý a mohl si polepšit maximálně na čtvrtou příčku a Severočeši mohli předehnat pouze sedmé Karlovy Vary. V dresu domácích se znovu neobjevil zraněný Kubalík, naopak do sestavy se vrátila brankářská jednička Francouz.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

5:1
2:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Roušal, 15. Novák (Bessonov, Kovář), 22. Novák (Zeman), 24. Kovář (Bessonov), 53. Kovář (Novák) – 23. Kedršt (Klíma).
Rozhodčí: Jílek – Kratochvíl, Zavřel. Vyloučení: 10:9, navíc Pitule 10. min osobní trest. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 39:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Francouz – Boháč, Pour, Špiler, Zeman, Růžička, Rutta – Trojan, Pitule, Stránský – Novák, Kovář, Bessonov - Roušal, Šimek, Urbánek - Pejchar

Blažíček - Kulda, Černý, Přibyl, Příkazský, Kysilka, Seidl, Hataš – Krastenics, Drnec, Klíma – Stehno, Chlouba, Kedršt – Mizerík, Lemfeld, Chládek - Skalický

Petr Zeman 0 1 1 4 2

Vstup do utkání byl oboustranně hodně nervózní a hlavně plný vyloučení na obou stranách. Severočeši mohli dokonce hrát více než čtyřicet sekund v pěti proti třem, jenže místo vstřelení vedoucí branky sami inkasovali. Roušal zachytil rozehrávku a přesnou střelou zakončil své sólo. V 5. minutě tedy vedl Lasseslberger. To se samozřejmě moc nelíbilo Bílým Tygrům, kteří ihned přispěchali s vlnou útoků. Další brankovou příležitost ale měl až na začátku 10. minuty po ideální přihrávce Kováře Novák. Blažíček byl tentokrát pozorný a podržel svůj tým. V 11. minutě se na druhé straně probíjel Stehno a Špiler si šel podruhé odpočinout na trestnou lavici. I přesto se Francouz v plzeňské brance nudil. Ze spánku ho na chvíli vyrušila snad jen ve 14. minutě střela Seidla od modré čáry. Další rychlejší pohyb udělal, když se o chvíli později radoval z povedené kombinace Bessonova a úspěšně zakončujícího Nováka. Další pěkný hokejový moment na sebe nechal čekat do 18. minuty. V té totiž Bessonov střelou švihem napálil horní tyč Blažíčkovy branky. O minutu později přišel zase nehokejový moment. Kysilka narazil na mantinel Roušala, který se dostal na střídačku jen za pomoci svých spoluhráčů a ve hře již nepokračoval. Podle posledních zpráv má zlomený kotník. V poslední vteřině první třetiny si ještě další dvouminutový trest pro Liberec vynutil Novák, a tak jen přidal domácím klidu před odchodem do šaten.

Tři rychlé branky přinesl začátek prostřední třetiny. Čas 21:11 svítil na výsledkové tabuli, když se před branku prodral Novák a svým druhým gólem zvýšil na 3:0. Po dalších 96 sekundách snížil důraznou dorážkou Kedršt, ale ve 24. minutě se sólovým nájezdem prosadil Kovář. Další přesnou trefu mohli přidat Liberečtí, když po faulu Špilera hráli přesilovou hru. Paradoxně měl největší příležitost Trojan, jeho tečovaná střela ale rozvlnila pouze síť nad plexisklem. Ani další, již čtvrté, vyloučení Špilera Severočeši nepotrestali a tempo hry začalo uvadat. Nepozvedla jej ani dvojnásobná početní výhoda Bílých Tygrů ve 33. minutě. V 37. minutě ztratil puk Šimek a Skalický jel sám na Francouze, který si však s jeho zakončením poradil. I Lasselsberger se potom připomněl hrou v útočném pásmu a Šimek jen těsně minul levý horní roh liberecké branky. Do konce prostředního dějství se však již nic neměnilo.

Po 41 sekundách hry v poslední dvacetiminutovce byl vyloučen Chlouba a Blažíček musel předvést pohotový zákrok proti ráně Poura. I přesto Liberečtí inkasovali další těžkou ránu. Tedy konkrétně Kedršt, který se skácel po střele jednoho ze svých spoluhráčů. Jen ze střídačky tedy přihlížel hře svého týmu v oslabení, do kterého je poslal Klíma. Liberečtí se ubránili a sami přišli s protiofensivou, jenže všechny jejich akce končily na pevné plzeňské obraně, proto ani nemusel zasahovat gólman Francouz. I plzeňští měli problémy s rozehrávkou, a tak se puk pohyboval pouze v prostředním pásmu a moc pěkných hokejových akcí diváci neviděli. Až v 53. minutě projel z rohu před branku Kovář a zvýšil již na 5:1. Zlomení Severočeši se v závěru utkání soustředili jenom na obranu a před debaklem je chránil jistými zákroky Blažíček. Svými střelami si na něj nepřišli Pitule ani Pour. A když na druhé straně v samostatném nájezdu neuspěl Klíma, skončilo utkání výhrou Lasselsbergeru rozdílem čtyř branek.

Jiří Kučera (trenér Plzně): "Do zápasu jsme chtěli vstoupit tak, jako bychom hráli play-off. Jsem rád, že se nám povedlo zvítězit, ale mrzí mne, že se zranil Adam Roušal, který má zlomený kotník a bude šest týdnů mimo hru.“