VSE - PLZ 2:3 - Plzeň opět ztratila dvoubrankové vedení, přesto vyhrála

V S E T Í N - Dvě mužstva, pro která letos sezóna končí úterním 52. kolem extraligy, se dnes utkala v souboji, ve kterém již absolutně o nic nešlo. Vsetín toužil o vítěznou tečku za letošní sezónou, ale do utkání nevstoupili domácí hokejisté vůbec dobře. Lasselsberger se ujal dvoubrankového vedení, ale opět ho během zápasu ztratil. Celé utkání tak rozhodl po akci Kracíka Šaffer.

VHK ROBE Vsetín - HC Škoda Plzeň

2:3
1:2, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 20. Bobček (Davídek), 43. Andersons (Sabol) - 14. Ludvík (Čakajík), 15. Adamský (Důras), 46. Šaffer (Kracík). Rozhodčí: Mikula, Kubeš - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 2100. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

VHK ROBE Vsetín

Štůrala - Bobček, Michael Procházka, Mocek, Šmach, Haschka, Andersons - Haluza, Jan Hruška, R. Hubáček - Dubec, Fadrný, Darzinš - Näätänen, Sabol, Davídek - od 21. navíc Hrňa, Navrátil, Knebl.

Málek - L. Martinec, Čakajík, Benák, Mazanec, V. Čech, Dobrovolný - Fabuš, Divíšek, Ludvík - Vampola, Kracík, Matějovský - Důras, Kubalík, Adamský - Laš, Šindel, Šaffer.

Petr Vampola 0 0 0 0 0

Utkání beznadějně posledního Vsetína s beznadějně předposlední Plzní neslibovali pro oko hokejového labužníka příliš, ale i přesto se obě mužstva postarala o zajímavý průběh předposledního zápasu základní části. Už ve druhé minutě pálil po spolupráci s Davídkem slovenský forvard Lubomír Sabol, ale Málek svůj levý beton vymrštil včas. Následně Michal Procházka pálil přes hradbu těl od modré čáry, ale pozdravil pouze novináře, stojící v press centru za ochrannou sítí. Skóre se měnilo vzápětí, ale byla to síťka branky domácích, která se zavlnila. Ve třinácté minutě stihl Štůrala ještě Fabušovu střelu zneškodnit, ale o šedesát vteřin později byl na Ludvíkovu dorážku krátký. Asistenci prvního plzeňského gólu si připsal Čakajík, který Ludvíka našel v nepřehledné trmě-vrmě před vsetínskou brankou. Na časovém ukazateli neuběhla ani další minuta a hosté se radovali podruhé. Chybu v rozehrávce Vsetína vystihl Důras a Adamský se kličkou do bekhendu nemýlil.Domácí dostali možnost vrátit se do utkání v následující dvojnásobné přesilovce, ale byli natolik zdeptáni stavem utkání, že ji zužitkovat nedokázali. Když už se zdálo, že klid s vedením 0:2 už Plzni do konce třetiny nikdo nevezme, získal v poslední minutě za Málkovou brankou kotouč domácí Davídek a posunul jej do brankoviště, kam si najížděl obránce Bobček. Ten se i v nevýhodné pozici zorientoval a poslal puk nad Málkovu vyrážečku.

Lasselsberger vstoupil do druhé třetiny s odhodláním pojistit hubené vedení. Domácím fanouškům několikrát zatrnulo, nejprve Ludvík z bezprostřední blízkosti trefil tyč, poté musel Štůrala zasahovat při Matějovského samostatném nájezdu. Když domácí ustáli úvodní tlak Plzně, začali se prosazovat i oni. Nahrávaly jim k tomu také přesilovky, během kterých Vsetínští zatápěli plzeňské obraně. Solidní šanci si vypracovali Davídek s Fadrným, ale druhý jmenovaný mířil mimo. Největší šanci druhé dvacetiminutovky však spálil hostující Benák. Najel si do mezikruží, získal kotouč a pokoušel se jej zasunout za Štůralův beton. Puk mu ale poodskočil a vsetínský gólman stihl mezeru mezi betonem a brankovou konstrukcí vykrýt.

Třetímu dějství předcházelo asi desetiminutové upravování ledové plochy před brankou Romana Málka, což plzeňský gólman zopakoval ještě v půli závěrečné třetiny. Už po dvou minutách od vhazování však ze své sítě lovil puk. Vsetínský Andersons napřáhl na modré a poslal puk přes klubko hráčů k levé tyči, odkud se kotouč odrazil za Málkova záda – 2:2. Nerozhodný stav však dlouho nevydržel, o pár okamžiků později zužitkoval Kracíkovu příhru Adam Šaffer a poslal hosty opět do vedení. To mohl pojistit Adamský, který projel napříč kluzištěm a zkoušel Štůralu překonat kličkou, ale domácí gólman vytáhl jeden ze svých bravurních zásahů. V závěru třetiny podržel hosty zkušený Málek, když si poradil s jemnou tečí Sabola, díky čemuž si Plzeň odvezla ze Vsetína všechny tři body.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): "Moc jsme se chtěli rozloučit s našimi diváky výhrou. Nevyšel nám ale vstup do zápasu. Pak jsme sice zlepšili nasazení, ale v koncovce nám scházelo štěstí. Za výkon ve dvou třetinách jsem s výkonem svých svěřenců spokojen."

Jiří Kučera (Plzeň): "Jsem rád, že se nám na závěr sezony podařilo přerušit sérii porážek. Základem bylo, že se nám podařilo držet nejtěsnější vedení. Vážím si jednogólového vítězství více, než kdybychom vyhráli třeba 5:2."