65 minut bez gólu

P l z e ň – Junioři: Pzeň – Karlovy Vary 1:0 po nájezdech. V sobotním západočeském derby juniorské extraligy dominovali brankáři. Domácí byli po většinu zápasu aktivnějším týmem, hosté kontrovali nebezpečnými brejky. Jenže oba gólmani byli nepřekonatelní. Halmoši ani Závorka za 65 minut hry nepustili do své sítě jediný gól a o konečném vítězství Plzně rozhodly až samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil ve 4. sérii Kubalík.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

1:0sn
0:0, 0:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: Kubalík (SN). Rozhodčí: Bolina – Pešek, Ryba. Vyloučení: 7:9, navíc Šimán (PLZ) 10 min. Využití: 0:0. Střely na branku: 41:40.

HC Škoda Plzeň

Halmoši – Martinec, Zeman, Krňoul, Kašpar, Špiler, Černý – Jindra, Holý, Kocman, Sýkora, Pitule, Heřman, Kubalík, Šimán, Setikovský, Holub, Stránský

HC Energie Karlovy Vary

Závorka – Tollinger, Brnák, Novák, Mašek, Boguský, Schmidt, Satora – Šnajdr, Bauer, Zucker, Kuběna, Baran, Smolík, Sláma, Polák, Tomiš, Mareček, Záhora, Topinka

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Halmoši 65 40 0 40 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Lubomír Černý 0 0 0 0 2
Martin Heřman 0 0 0 0 0
Lukáš Holub 0 0 0 0 2
Martin Holý 0 0 0 0 0
Petr Jindra 0 0 0 0 0
Jan Kašpar 0 0 0 0 4
Jakub Kocman 0 0 0 0 0
Adam Krňoul 0 0 0 0 2
Tomáš Kubalík 1 0 1 1 0
Lukáš Martinec 0 0 0 0 0
Tomáš Pitule 0 0 0 0 0
Jan Setikovský 0 0 0 0 0
Jan Stránský 0 0 0 0 0
Miloš Sýkora 0 0 0 0 0
Miroslav Šimán 0 0 0 0 14
Petr Zeman 0 0 0 0 0

komentář

Domácí začali aktivně, což ještě podpořilo vyloučení Záhory ve 3. minutě. Domácí vyslali na branku Závorky několik povedených střel, ale karlovarský gólman se překonat nenechal. Hosté poprvé zahrozili v 9. minutě, když se do brejku dostal Mareček. Jeho zakončení úspěšné nebylo také díky faulu Holuba. Celá akce skončila velmi nepříjemným střetem s brankářem domácích Halmošim. Asi největší šanci domácích v první třetině měl Stránský, který vystihl chybnou rozehrávku hostí, ale Závorka proti jeho pokusu zasáhl betonem. V poslední minutě první třetiny měli obrovskou šanci Karlovarští, kteří se dostali do přečíslení 2 na 1. Tomiš sice dokázal přihrát přes padajícího plzeňského beka, ale Baran napálil puk přímo do hrudi Halmošiho, který se stačil proti střele přesunout.

Druhá třetina byla převážně bojem o střední pásmo, a tak jedinou větší šancí k otevření skóre byla dvouminutová přesilovka domácích 5 na 3. Při signalizovaném vyloučení Maška fauloval Kuběna a oba hráči byli potrestáni současně. Domácím se ale přesilovka vůbec nepovedla a Závorku ani jednou doopravdy neohrozili. A tak se ani po druhé třetině skóre neměnilo.

Závěrečná třetina byla také značně opatrná, jelikož ani jeden z týmů nehodlal udělat chybu. Domácí sice měli optickou převahu, ale hosté často vyráželi do nebezpečných brejků. Ve 44. minutě nepohlídala plzeňská obrana Zuckera, který se protáhl až před Halmošiho. Avšak plzeňský gólman jeho pokus vyrazil. Ve 48. minutě nadělal Halmošimu starosti Topinka, který zkoušel překvapit plzeňského gólmana zpoza branky. Asi největší šanci hostí zahodil v 59. minutě Šnajdr, který se v brejku sám na brankáře netrefil mezi tyče. A tak se šlo do prodloužení.

Domácí zavřeli hosty v jejich obranné třetině a měli místy až drtivý tlak. Chyběla ale přesná koncovka. Naopak do brejku se dostal Bauer, který ale minul plzeňskou branku. A tak i po 65 minutách zůstalo skóre 0:0. K prvnímu samostatnému nájezdu se postavil Setikovský a střelou nad lapačku vsítil první gól zápasu. Hosté ale na poslední chvíli stačili vyrovnat, když ve třetí sérii překonal Halmošiho s pomocí tyče Kuběna. Ve čtvrté sérii rozhodl o konečném vítězství Plzně Kubalík, který zopakoval Setikovského úspěšnou střelu nad lapačku.