Pětašedesát minut branku nepřineslo, dva body zařídil Martinec

P l z e ň - Junioři - HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 1:0 s.n. V druhém utkání nového roku čekal na mladíky Lasselsbergeru těžký úkol, v ČEZ Aréně přivítali stejně staré hráče Karlových Varů. Hokejisté z největších českých lázní patří v letošní sezóně k favoritům soutěže. Papírové předpoklady však zůstaly daleko od reality. Diváci shlédli urputný boj plný osobních soubojů. Jen branky chyběly. O majiteli dvou bodů rozhodl jediný samostatný nájezd, proměnil jej domácí Martinec.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

1:0sn
0:0, 0:0, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: rozhodující sam. nájezd Martinec.
Rozhodčí: Fraňo - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 8:8, navíc Stránský 5+do konce utkání. Diváci: 65. Střely na branku: 46:34.

HC Škoda Plzeň

Halmoši – Boháč, Krajčík, Malý, Martinec, Špiler, Černý - Heřman, Stránský – Setikovský, Kubalík, Novák – Jindra, Kocman, Holub – Benedikt, Ptitule, Trojan - Sýkora.

HC Energie Karlovy Vary

Benda – Boguský, Tollinger, Schmidt, Satora, Mašek, Zmeškal - Polák, Kuběna, Mareček – Šnajdr, Bauer, Topinka – Baran, Zucker, Tomiš – Rohan.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Dominik Halmoši 65 34 0 34 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jiří Benedikt 0 0 0 0 0
Dominik Boháč 0 0 0 0 2
Lubomír Černý 0 0 0 0 0
Martin Heřman 0 0 0 0 0
Lukáš Holub 0 0 0 0 2
Petr Jindra 0 0 0 0 0
Jakub Kocman 0 0 0 0 0
Kristián Krajčík 0 0 0 0 4
Tomáš Kubalík 0 0 0 0 2
Robin Malý 0 0 0 0 2
Lukáš Martinec 1 0 1 1 0
Karel Novák 0 0 0 0 0
Tomáš Pitule 0 0 0 0 0
Jan Setikovský 0 0 0 0 0
Jan Stránský 0 0 0 0 25
Miloš Sýkora 0 0 0 0 0
Miroslav Šimán 0 0 0 0 0
Radek Špiler 0 0 0 0 4
Martin Trojan 0 0 0 0 0

komentář

První třetina nabídla urputný hokej plný osobních soubojů. V 5. minutě se v první brankové příležitosti díky své důslednosti objevil Holub, na Bendu však svým blafákem nevyzrál. Hosté na svou možnost čekali ještě déle, až v končící 9. minutě vytěžil ze zmatků v obraně soupeře Boguský, když se se štěstím dostal k odraženému puku, branku však svým pokusem minul. Další ofenzivní snahu Topinky zmařil obětavým zákrokem Martinec. Skutečnou tutovku spálil v 13. minutě Kuběna, když stál sám v prostoru mezi kruhy, měl dost času zamířit, přesto se mezi tři tyče netrefil. Ani domácí ale nenechali karlovarského gólmana zahálet. Heřmanův útok roztočil kolotoč v útočném pásmu a jedovaté ráně Černého moc nechybělo. Brankáři však nad střelci kralovali, a tak šly oba týmy do kabin za stavu 0:0.

Hned v první minutě prostřední části hry měl obrovskou příležitost Tomiš, mířil totiž sám na Halmošiho, ten mu ale jeho úmysl vystihl a betonem stihl včas zakročit. Domácí ubránili první oslabení v utkání a sami zahrozili. Heřman našel Šimána a Benda se jen ohlédl za pukem, který prolétl těsně vedle levé tyče. Lasselsberger měl v této fázi víc ze hry, zatlačil Karlovarské do defenzívy, jenže chyběla finální přihrávka. Přesto se hostující gólman musel mít na pozoru, vystrašila jej střela Špilera i šikovná teč Kocmana. V půlce utkání se však role otočily. Nejdříve parádní individuální akci předvedl Zucker a poté energetici hráli 90 sekund v pěti proti třem. Stránský navíc za svoje vražení na hrazení inkasoval pětiminutový trest, a tak se Plzeňští museli dlouho bránit. Hosté měli celou řadu šancí, keramici však hráli obětavě, padali do střel a hodně svému brankáři pomohli. Dlouhotrvající nerovnovážný stav úvodní trefu nepřinesl i po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný.

Třem bodům se mohli rychle po pauze přiblížit domácí, jenže holubovi v rozhodující okamžik puk přeskočil hůl. Pak již byla znát opatrnost obou týmů, přesto v 50. minutě byli domácí opravdu blizoučko první brance, Kocman trefil horní tyč. V 54. minutě přišly důležité okamžiky. Energetici hráli 55 sekund v dvojnásobné početní výhodě. Halmoši nevěděl, kde mu hlava stojí, ale neinkasoval. Domácí se vrhli znovu rychle do útoku. Chtěli více než soupeř, jenže v předposlední minutě základní hrací doby musel na trestnou Holub a hosté měli další výhodu. Branku jsme již neviděli a na řadu přišlo prodloužení.

Dvě tutovky měli Karlovarští hned v začátku prodloužení. Halmoši musel vytáhnout zákrok vyrážečkou i prokázat obratnost při vychytání nájezdu Zuckera. Lasselsberger pak nevyužil více než minutovou přesilovku a rozhodnout musely nájezdy. V páté sérii proměnil bekhendovou ranou Martinec a dva body si připsali Plzeňáci.

Ohlasy trenérů

Vladimír Vimr (asistentr trenéra Plzně):"Odehráli jsme zápas podobný tomu prvnímu v Plzni. Opět gólmani celé utkání prokazovali, že jsou skutečně kvalitní. Dvě třetiny jsme byli lepší, pak soupeř hru vyrovnal a nakonec rozhodovaly nájezdy. My jsme udělali nečekaný tah, poslali jsme obránce Lukáše Martince a ten proměnil."