Junioři rozdrtili Pardubice

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC Moeller Pardubice 7:2. V 15. kole juniorské extraligy čekal na plzeňské mladíky těžký soupeř. S Pardubicemi se již letos jednou setkali a z východních Čech tehdy odjížděli s prohrou 0:3. Po sérii čtyř utkání bez prohry v základní hrací době chtěli Plzeňáci v domácí ČEZ Aréně znovu zvítězit. Po první bezbrankové třetině vzali otěže zápasu pevně do svých rukou a soupeře jasně přehráli, na vysoké výhře se hattrickem podílel Martin Holý.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

7:2
0:0, 2:1, 5:1

Branky a nahrávky: 25. Setikovský (Holub, Zeman), 27. Sýkora (Setikovský), 43. Sýkora (Stránský, Kubalík), 53. Holý (Kocman, Šimán), 54.Kubalík (Stránský), 55. Holý (Kašpar), 60. Holý (Kašpar) – 39. Jindřich, 56. Šindler. Rozhodčí: Svoboda - Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku: 49:17. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2, 7:2.

Halmoši – Černý, Kašpar, Martinec, Krajčík, Boháč, Zeman, Malý – Jindra, Setíkovský, Holub – Heřman, Holý, Šimán – Stránský, Kubalík, Sýkora - Pitule, Kocman, Špinka.

HC Dynamo Pardubice

Růžička - Kučera, Rejzek, Šnejdr, Šindler, Drtina, D. Salava, Poskočil - Kaut, Janecký, Jindřich – J. Salava, Paučin, Nykl – Semorád, Dobiáš, Svoboda – Kousal, Verner.

Petr Zeman 0 1 1 0 0

Úvod utkání patřil jednoznačně domácím, ti chtěli hrát, měli častěji puk na svých holích, kombinovali a prokazovali větší chuť dostat se do vedení. Naopak hosté se jen bránili a často kouskovali hru vyhozením na zakázané uvolnění. Přestože tlak Lasselsbergeru byl umocněn i dvojicí přesilovek a jednou proti čtyřem hráli i hosté, první opravdu velká šance stále nepřicházela. Až když se s běžícím časem hra stále více vyrovnávala, začalo přibývat i zajímavějších okamžiků, přesto nepřesná rána Setikovského na straně jedné a nedotažený průnik Semoráda na straně druhé byly pro po gólech lačného diváka málo.

Ani začátek druhé dvacetiminutovky změnu nepřinesl, oba týmy si vyzkoušely zkrácenou přesilovku a zjistily, že dostat se do dobré střelecké pozice stále není jednoduché. Až v 25. minutě přišlo tolik žádané oživení. Při další z nerovnovážných situací se puk odrazil k Setikovskému, který pohotovou ránou nedal přesouvajícímu se Růžičkovi šanci a otevřel skóre. V tu chvíli dostali Plzeňští chuť na další trefy. Uběhly dvě minuty, Setikovský našel před brankou osamoceného Sýkoru a pro toho už nebyl problém zvýšit na 2:0. To, co modrobílým nešlo celou první třetinu, se tak povedlo během několika desítek sekund hned dvakrát. Nabuzeni byli najednou i Východočeši, zvýšili aktivitu a najednou bylo na co se koukat. Na jedné straně spálil šanci Kousal, a než divák stačil otočit hlavu, měl gól na hokejce Stránský. V 15. minutě hráli Západočeši dokonce v dvojnásobné početní výhodě, Růžička si však poradil se švihem Setikovského, betonem zastavil dělovku Martince a do lapačky přesně zapadl další pokus Černého. Stejnou možnost měli i Pardubičtí a dokázali ji využít. V čase 38:12 šťastnou trefou snížil Jindřich. Naděje hostů tak stále žila.

Do třetí třetiny vstoupili Plzeňští bez zraněného Heřmana, ale na výkonu to znát nebylo. Nejdříve velkou příležitost promarnil Holub, když nájezd tří na jednoho řešil střelou a trefil jen Růžičkův beton. V 43. minutě pak Sýkora svou druhou brankou přinesl zase trochu uklidnění, když si na brankovišti vyčíhal odražený puk a ve snadné pozici nezaváhal. Bylo jasné, že jen kontaktní branka vrátí utkání náboj. Jenže bruslařské závody následujících minut moc nadějí neskýtaly. Naopak ve větší permanenci byl Růžička, dělal, co mohl, ale naději neudržel. V 53. minutě totiž obrana Moelleru nechala snadno dorážet Holého, jehož střela do odkryté branky zcela zlomila odpor Východočechů. Další ránu hostům hned za dalšího útoku zasadil Kubalík a bylo rozhodnuto. Další přesná dorážka Holého tak již jen upravovala skóre jasného zápasu. Ještě jednu korekci v poklidném závěru přidal Kousal. A na konečných 7:2 uzavřel a svůj hattrick dokončil Holý. Jednoznačně spokojenější tak do šaten odcházeli hráči Lasselsbergeru.