Opět rozhodly nájezdy, nakonec se radoval Rabat

P l z e ň - Až samostatné nájezdy musely rozhodnout další přípravné utkání Lasselsbergeru. Utkání hrané ve vlažném tempu divákům nenabídlo moc vzrušujících okamžiků. Plzeňští se sice v poslední třetině ujali vedení, radovali se z něj však jen minutu, než vyrovnal Diviš. Další branky padaly až v nájezdech, Kladenští proměnili všechny své pokusy a zaslouženě vyhráli.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

1:2sn
0:0, 0:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 44. Důras (Pulpán) – 45. Diviš (Frolík), rozhodující nájezd Havel.
Rozhodčí: Rejthar – Pešek, Brejcha. Vyloučení: 9:12, navíc Kalla 10 min. a Čech 5 + do konce utkání. Využití: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Jež - Vobořil, Derner, Pulpán, Malinský, Nedoma, Mazanec, Krajčík, Trojovský - Zelenka, Kepl, Ludvík - Padělek, Kracík, Hobl - Důras, Šindel, Adamský - Sakata, J. Heřman, M. Heřman.

Rytíři Kladno

Orct - Kolafa, Zeman, Pavlas, Štěpánek, Čech, Hájek - Frolík, Patera, Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - Horna, Kalla, Kuchler - Havel, Čurilla, Jaroš - Diviš, Kazatel.

Utkání začalo ve velmi volném tempu a oba dva týmy se dostávaly do šancí jen velmi sporadicky, i když bylo poměrně hodně vyloučených. Jako první šel na trestnou lavici Gardoň, ale kdo zahrozil poprvé, bylo právě oslabené Kladno. Hluchý vystřelil při situaci dva na jednoho a domácí mohli být rádi, že puk prosvištěl těsně vedle branky. Z protiútoku se ale vytáhli i domácí. Při stejné herní kombinaci dva na jednoho prověřil Orcta Kracík propagační střelou, která se odrazila k dotírajícímu Padělkovi, jenž ale neprotlačil puk do branky. Také Kracík se mohl hned v úvodních minutách dostat do velké šance. Malinský se jej pokusil vyslat přihrávkou z obranné třetiny na druhou modrou, ale mladý technik přihrávku nezpracoval. Na druhé straně při přesilové hře hostů vypálil Martin Procházka z pozice falešného pravého obránce, ale plzeňskou branku přestřelil. Ve stejné přesilové hře se ocitl na okamžik před Ježem Kalla, jenž lehce tečoval vystřelený puk, ale Jež reflexivně zmařil pokus kladenského útočníka. Ve 12. minutě se ukázala sehraná dvojice Kracík – Padělek. Při jejich kombinaci byl však Padělek faulován kladenským Čechem. Minutu poté se nechal vyloučit i Zeman a Plzeň se mohla připravit na minutovou přesilovou hru pět na tři. V té Lasselsberger vsadil na střely obránců od modré s dorážením útočníků, ale ani jeden pokus neskončil brankou.

Hned v úvodu druhé třetiny si dvojnásobnou přesilovou hru vyzkoušeli také hosté. K vyloučenému Dernerovi si zhruba minutu a půl poté přisedl Adamský a Středočechům se naskytla téměř půlminutová výhoda dvou mužů v poli. Kladno se sice dostalo do tlaku, ale to už Plzeň hrála ve čtyřech hráčích, ale i přesto drtivý tlak hostů pokračoval, ale vše uklidnil Petr Jež, který vychytal Kazatelovu střelu. Plzeň zhruba od poloviny utkání začala stupňovat ofenzivní činnost a důkazem toho byl Zelenka, který po přihrávce Kracíka vystřelil, ale Orct vyrážečkou odrazil puk mimo dosah nebezpečí. Ve 32. minutě se útočně naladěný obránce Derner dostával do brejku a zhruba čtyři metry před brankou byl podražen. Hlavní sudí nekompromisně nařídil trestné střílení. K němu se postavil Jakub Šindel. Na Orcta vyzkoušel kličku do bekhendu, ale gólman stačil vystřelit svůj pravý beton a puk odrazil. Jaroš se dostával do podobné šance jako před tím faulovaný Derner. Dobruslil puk vyhozený z kladenské obranné třetiny a jel sám na brankáře. Jež ale položením hokejky na led zlikvidoval jeho šanci. Ačkoliv zhruba čtyři stovky diváků viděly v prvních dvou třetinách nezvykle velké množství vyloučených, gólu se nedočkala ani jedna strana.

Zajásat si mohli plzeňští diváci s hráči po uplynutí tří minut třetí třetiny. Michal Důras totiž konečně otevřel skóre utkání, když po Pulpánově přihrávce ze strany prostřelil Orcta. Radost domácích ale netrvala dlouho. Kladno odpovědělo za necelou minutu. Richard Diviš vpadl do plzeňské třetiny po pravém křídle a krátkou svižnou střelou trefil skulinku mezi Ježovými betony. Deset minut před koncem se předvedl čtvrtý útok Plzně. Do šance se dostávala bratrská dvojice Heřmanů. Jan zatáhl puk do útočné třetiny a našel z levé strany najíždějícího mladšího bratra, kterému adresoval přihrávku. Martin však byl faulován Havlem. Ve vlastním oslabení našel Diviš zpoza branky Frolíka a Jež mohl zaklepat, protože puk se odrazil od jeho brusle.

Utkání skončilo po řádných šedesáti minutách hry jednobrankovou remízou, takže na řadu přišly samostatné nájezdy. Jako první jel kladenský Horna a střelou k levé tyči otevřel gólový účet. Za Plzeň odpověděl Kracík, který podobnou střelou, ale k pravé tyčce, proměnil. Druhou sérii zahájil Gardoň. Střelou umístněnou přesně pod břevno rozvlnil síť. Vyrovnat se pokusil Adamský, ale ujel mu puk a nezakončil. Kalla pak zvýšil na 3:0. Šindel vystřelil, ale Orct vytáhl lapačku a puk vyrazil. Čtvrtou sérii načal Havel a i on proměnil. Zavěsil pod horní tyč. Z vítězství se tedy radoval Rabat, který vyhrál na samostatné nájezdy.