PLZ - KVA 2:3 po s. n. - Vítězství ztraceno ve dvojnásobném oslabení!

Plzeň - V 45. extraligovém kole se na plzeňském ledě odehrálo západočeské derby, do ČEZ arény zavítala HC Energie Karlovy Vary. Dlouho to vypadlo na radost modrobílých, kteří se v už 6. minutě radovali z dvoubrankového vedení. Hosté pak vyrovnali hru a ve třetí části i skóre, druhou branku vsítili při hře ve dvojnásobné početní výhodě. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Ve druhé sérii trefil Peter Fabuš tyč a vzápětí rozhodl matador Josef Řezníček. Lasselsberger tak dál balancuje na hraně postupu do vyřazovacích bojů.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

2:3sn
2:0, 0:0, 0:2-0:1

Branky a nahrávky: 4. Vampola (Adamský), 6. Vlasák (Vampola) – 48. Hluchý (Prošek), 59. Grof (Řezníček), rozhodující nájezd Řezníček. Rozhodčí: Fraňo – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. Diváci: 7 089. Střely na branku: 32:39. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Málek - Benák ("A"), Redlihs, Cartelli, Čakajík, Jasečko, Dobrovolný, Dresler - Důras, Divíšek ("C"), Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský ("A") - Vlasák, Vampola, Adamský - Stránský ("J"), Dvořák, Laš

HC Energie Karlovy Vary

Sáblík - Dobroň, Prošek, Grof, Řezníček ("A"), Němec, Duben, Mudroch, Brňák - Kumstát, Skuhravý ("C"), Košťál ("A") - Bílek, Pech, Hluchý - Zaťovič, Kristek, Milan Procházka - Dej ("J"), Kraft, Skladaný

Tomáš Vlasák 1 0 1 1 0

Adéla Maxianová - Čtvrté západočeské derby sezóny 2007/2008 začalo obvyklým pokřikem z hlediště a skandováním jmen nových plzeňských trenérů.

1.třetinu začal Martin Adamský tím, že trefil tyčku karlovarské branky. Domácí publikum jen áchlo. V čase 3:42 už si ale mohlo zakřičet naplno. Petr Vampola způsobil zmatek v Sáblíkově brankovišti a nakonec gólmana i prostřelil - 1:0. V 6.minutě se poprvé vylučovalo. Plzeň hrála přesilovou hru, kterou po 16 vteřinách využil Tomáš Vlasák – 2:0. O chvíli později měly možnost početní výhody i Karlovy Vary. Dobroň v ní svou tvrdou střelou vyrazil Málkovi z ruky hokejku, ale plzeňský mág zůstal nepřekonán. V následující karlovarské přesilovce 5na3 odvracel pro změnu Michal Důras velké nebezpečí pro Plzeň doslova za minutu dvanáct. Odpálil puk před prázdnou branku těsně před dotírajícím útočníkem hostů. Netrvalo dlouho a vyznamenal se opět Málek, tentokrát proti Grofově střele, kterou kryl lapačkou. A tak hlavně díky němu zůstalo plzeňské oslabení ve 3 bez gólu. V 11.minutě mohl zvýšit Adamský, ale Sáblík mu do jeho střely stihl postavit svůj beton. Netrvalo dlouho a opět se puk nebezpečně motal v plzeňském brankovišti. Bránící hráči ovšem znovu byli pozorní a stihli ho odpálit daleko od branky Málka. Při první části zápasu stálo při domácí Plzni štěstí, dokázala využít vypracované šance, a proto odcházela na první přestávku s dvougólovým vedením.

Hned po minutě 2.třetiny měli možnost diváci sledovat hru 4na4. Více prostoru na ledě svědčilo lépe Plzni, která byla aktivnější. V následné karlovarské přesilovce si vypracovali hosté šanci, ale k jejich smůle je zastavil skluz Málka a poté i posunutá branka. Fanoušci hostů jen zklamaně vzdychli. Ve 25.minutě měl obrovskou šanci na snížení skóre Václav Skuhravý, ale proti jistému Málkovi neuspěl. Vary si vypracovávaly další a další šance, ale ani jedna střela neprošla za záda plzeňského gólmana, kterému pomáhala i pozorná obrana. Domácí v této fázi utkání přílišnou útočnou aktivitou neoplývali. Až ve 31.minutě tváří v tvář Sáblíkovi neuspěl Ludvík. Ve 35.minutě podobně na karlovarském brankáři ztroskotal Stránský a s následnou dorážkou už si poradila obrana. Situace z počátku třetiny se obrátila. Plzeň svírala hosty v obranném pásmu, ale ani jí se nepodařilo tento tlak přetavit ve vstřelený gól. Ke konci třetiny hrály Karlovy Vary přesilovku, ale ani jim se nepodařilo skórovat. A Němec v ní vůbec neměl špatnou možnost. Jenže ji nevyužil, a tak prostřední dvacetiminutovka branku nenabídla a stav zápasu se nezměnil.

Na začátku 3.třetiny ujel plzeňským obráncům Kraft, ale jeho střelu Málek kryl. Ve 45.minutě Sáblík se štěstím chytil prudkou střelu Adamského. Po ní puk poskakoval na hranici brankoviště nikým nekrytý, ale karlovarští obránci se k němu přece jen dostali první. O minutu později Málek zneškodnil šanci Němce, Kraft vzápětí z dorážky přestřelil. V čase 47:45 už se ale mohl zaradovat i početný kotel fanoušků Energie. Milan Hluchý výborně tečoval před Málkem Proškovu střelu a snížil - 2:1. Hned po gólu hrály Karlovy Vary přesilovku, avšak využít ji nedokázaly. Přání jejich fanoušků na vyrovnání se tedy nevyplnilo. Stejně se však vedla vzápětí i Plzeň. A ve vylučování se pokračovalo. V 58.minutě pykal Cartelli a Lukáš Pech velmi nebezpečně pálil. Ale Plzeň znova, jako již několikrát, podržel její brankář. V vzápětí zasáhl svým fantastickým rozklekem znova. Jenže domácí šli v čase 58:01 na 48 vteřin do tří a v čase 58:22 vyrovnal Jakub Grof – 2:2. Vyrovnávací gól vzbudil velkou nevoli domácího publika stejně jako předchozí vyloučení a led byl zaházen odpadky. Na vyrovnaném stavu to však pochopitelně nic nezměnilo. Hokejisté Lasselsbergeru si navíc stále museli dávat pozor, protože pokračovala karlovarská přesilovka. Při té už se ale nic nestalo, takže v ČEZ aréně přišlo na řadu další prodloužení.

Po půl minutě nastavení mohl rozhodnout Důras, ale přestřelil. Divíšek se o pár vteřinek později nedostal k úplně volnému puku před odkrytou brankou. Na druhé straně zkoušel Málka překvapit Němec, ale beton plzeňského gólmana byl rychlejší. K rozhodnutí nepomohlo ani prodloužení, jely se samostatné nájezdy.

Los rozhodl, že jako první pojede Lasselsberger. A příležitost dostal Divíšek. Sáblík však vyrážečkou kryl. Proti Málkovi se rozjel Košťál, který taktéž neuspěl. Peter Fabuš trefil tyčku. Josef Řezníček zamíchal pukem a zamířil dobře. A Tomáš Vlasák neuspěl. Karlovy Vary si tedy z Plzně odvážejí vítězství, o kterém rozhodl Josef Řezníček.