3 góly v závěru = 0 bodů..

Opava - Dorost: HC Slezan Opava - HC Lasselsberger Plzeň 6:4. V dalším kole extraligy dorostu Slezan přívítal mužstvo z Plzně. Hned ze začátku bylo jasné, že o vítězství rozhodne tvrdý boj, žádný z týmů neměl větší tlak a o výhře Opavy rozhodlo posledních pět minut zápasu. Na vítězství domácích se velkou měrou podílel Adam Koschatzký, který si hattrickem a dvěmi asistencemi připisuje neuvěřitelných pět kanadských bodů.

HC Slezan Opava - HC Škoda Plzeň

6:4
1:1, 2:1, 3:2

Branky a nahrávky: 1. Koschatzký (Zacpálek), 22. Vítek (Koschatzký), 39. Vaněk (Mach), 48. Koschatzký (Vítek), 56. Koschatzký (Vítek, Zacpálek), 60. Vítek (Koschatzký) - 11. Straka (Pacanda), 35. Straka (Hájek), 42. Pacanda (Straka), 44. Zavřel (Mrázek). Vyloučení: 9:10. Využití: 1:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 90. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 6:4.

HC Slezan Opava

Machovský (Orčík) - Lebeda, Roupec, Kysela, Rýpar, Zacpálek, Chvostek, Dohnal - Vaněk, Wittek, Novák, Vítek, Zona, Trčka, Fišara, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura.

Mazanec (Král) - Ruprecht, Šimandl, Hrbas, Karpíšek, Blumentrit - Petruška, Štrunc, Hošťálek, Baxa, Culek, Matějka, Mrázek, Zavřel, Pacanda, Hájek, Jonák, Straka, Babický.

Marek Zavřel 1 0 1 -4 2

Klíčový muž zápasu, Adam Koschatzký, otevřel skóre v přesilovce již po půlminutě hry. V dalším průběhu třetiny byla hra hodně rozkouskovaná. Mladíci hráli opravdu velmi tvrdý hokej, což mělo za následek častá vyloučení nejen v úvodním dějství, ale po celý zápas. Mnoho zákroků navíc muž v pruhovaném neodpískal. Ale nepředbíhejme. V 10.minutě přišla první vážnější šance Plzně, když se před odkrytou bránou ocitl Jonák, ale jeho střela nakonec skončila v lapačce domácího golmana Machovského. O minutu později se hosté už přece jen radovali. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Straka a srovnal stav na 1:1. Po tomto gólu se nic vážnějšího ve 2.třetině nestalo. I nadále však pokračovala série vyloučení na obou stranách.

Slezan si určitě přál vstoupit do druhé třetiny rychlým gólem, jako do té úvodní a to se mu také podařilo. A rovnou v oslabení! U akce byl opět Koschatzký, který za branou vybojoval puk a nahrál před bránu volnému Vítkovi. Plzeň měla šance na srovnání v dalších přesilovkách, ale trápilo ji zakončení. Na druhou stranu ukázkově ubránila své oslabení a tak se ukazovalo, že velké množství trestů v tomto utkání nehrálo až tak velkou roli. V 32.minutě v jedné z přesilovek hostí pálil nebezpečně plzeňský Hošťálek. Jeho rána šla těsně nad branku Machovského. Srovnání však přišlo o chvíli později. Z rychlého brejku vytěžil vstřelený gól Straka a opět vyrovnal stav utkání. Po této brance vzrostla opavská aktivita a hráči se chtěli před odchodem do šaten ujmout vedení. Podařilo se to v 39.minutě Vaňkovi, když propálil vše, co mu stálo v cestě. Druhou třetinu tedy vyhrálo domácí mužstvo 2:1.

Rychlý opavský gól hned v úvodu třetiny se do třetice všeho dobrého a zlého tentokrát nekonal. Byli to naopak hosté z Plzně, kteří vstřelili svou třetí branku v zápase díky Pacandovi. Ve 43.minutě byl vyloučen domácí Dohnal a hosté v přesilovce opět udeřili. Gólem Zavřela se Plzeň dostala do vedení 3:4. V 48.minutě nastala opačná situace. Opět byl vyloučen domácí hráč Rýpar, ale tentokrát to byla Opava, která skórovala už po druhé v zápase ve vlastním oslabení. Vítek uprostřed kluziště vybojoval puk a Koschatzký se v souboji s golmanem Machovským nemýlil. V 56.minutě to byl opět Adam Koschatzký, který svým hattrickem zajistil Slezanu v posledních minutách vedení 5:4. Přesně minutu a půl před koncem 3.třetiny si hosté vzali oddechový čas a následně se rozhodli zariskovat hrát v šesti bez svého brankáře. Opavským se tak naskytla možnost vstřelit gól do prázdné branky, které se nejlépe zhostil Vítek a upravil na konečných 6:4 pro domácí HC Slezan Opava.