Chybělo 49 sekund

Kladno/Plzeň - Dorost: HC KEB Kladno - HC Lasselsberger Plzeň 4:5 sn. Smolný zápas sehráli mladící ze západu Čech na Kladně. Nejprve během necelé půlminutky otočili nepříznivý vývoj zápasu. Když pak přidali ještě dvě branky, zdálo se, že majitel tří bodů je jasný. Jenomže domácí hráči se zvedli a během poslední třetiny stihli vyrovnat, přičemž poslední branka padla 49 sekund před koncem zápasu. Zajímavý zápas nakonec rozhodl Pacanda v nájezdech.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

4:5sn
1:2, 0:1, 3:1

Branky a nahrávky: 7.Sekáč (David), 44.Obr (Dittrich), 54.Hošek (Lipold, Csanyi), 60.Doskočil (Hošek, Pulchart) - 11.Straka (Hájek), 12.Matějka (Culek, Jeřábek), 33.Petruška (Hájek), 41.Straka (Pacanda, Hájek), rozhodující nájezd Pacanda. Rozhodčí: Krebs, Mašek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 28:46. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 4:4, 4:5.

Lejsek - David, Doudera, Jupa, Pulchart, Steigauf, Vrba - Csanyi, Dittrich, Doskočil, Čurda, Hošek, Lipold, Obr, Plaček, Sekáč, Stach, Strnad

Mazanec - Blumentrit, Hrbas, Jeřábek, Karpíšek, Mrázek, Ruprecht, Růžička, Štrunc - Baxa, Culek, Hájek, Matějka, Pacanda, Petruška, Straka, Strnad, Sýkora

Václav Štrunc 0 0 0 0 0

Dorostenci, kteří se stále předhánějí se Spartou o vedoucí příčku v tabulce, dnes odcestovali v rámci 40. kola na led osmého Kladna. Doma si Lasselsberger se stejným soupeřem poradil 6:3 a i v tomto zápase to vypadalo, že si Plzeňáci opět připíší tři body. Kladno se sice dostalo do vedení již na začátku sedmé minuty, kdy se prosadil domácí Sekáč, ale vedení dlouho neudrželo. V polovině úvodní dvacetiminutovky přišel rychlý dvojúder hostujících mladíků. Nejprve srovnal stav zápasu Straka a za další půlminutku už Plzeňáci vedli, když se prosadil Matějka. První třetina byla ve znamení čisté hry, když na trestnou lavici putovali pouze dva hráči.

V prostřední části se přešlo od hokeje k boji, přesto byli potrestání pouze čtyři hráči. Diváci se dočkali i jedné branky. Hostující Petruška poslal v polovině zápasu svůj tým do dvoubrankového vedení.

Poslední pasáž utkání začala ve velkém stylu. Nejprve se po necelé minutě hry znovu prosadil plzeňský Straka a dal svému týmu velkou jistotu a klid na hokejky. Jenže důležitý moment přišel za chvilinku, když se povedlo snížit na 2:4 Obrovi. Když pak necelých sedm minut před třetí sirénou snížil na rozdíl jediné branky Hošek, vycítili domácí obrovskou možnost urvat Plzni alespoň bod. A to se jim také povedlo. 49 sekund před koncem se prosadil Doskočil a rozhodl o tom, že se na Kladně bude prodlužovat. Nakonec se dostalo až na nájezdy, které rozhodl plzeňský Pacanda, který v minulém kole vsítil hattrick.

-------------------------------------------------------------------------------------------------