ZLN-PLZ 4:3 - Plzeňští ztratili ve Zlíně slibně rozehrané utkání

Plzeň - Lasselsberger odjel k zahájení druhé čtvrtiny základní části extraligy na neoblíbený zlínský led. Po první třetině vedl 2:0 a nic nenasvědčovalo hurikánu, který měl teprve přijít. Ještě druhou třetinu přečkali plzeňští bojovníci s elegancí, kdy odcházeli do kabin s náskokem 3:1. Ale třetí třetina se jim zle nevyvedla! Rychlé tři branky z repertoáru Mokrejše, Kollára a Pšurného rozhodly o tom, že všechny tři body zůstanou pro domácí okenáře. Lasselsberger tak může velmi mrzet takto ztracený velmi dobře rozehraný zápas.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

4:3
0:2, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 26. Köhler, 43. Mokrejš (Hamrlík), 45. Kollár (Nosek), 46. Pšurný (Hamrlík) - 5. Důras (Vampola), 17. Důras (Vampola), 26. Dvořák (Kovář) . Rozhodčí: Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 4086. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 4:3.

PSG Berani Zlín

Biegl - Hamrlík, Galvas - Nosek, Lučka - Míka, Kučný - Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Kubiš, Kollár, Rachůnek - Mokrejš, Čech, Záhorovský - Pšurný, Balán, Andrašovský.

Altrichter - Benák, Hudec - Čakajík, Smrek - Cartelli, Pácal - Redlihs, Zápotočný - Vampola, Straka, Vlasák - Fabuš, Kracík, Matějovský - Důras, Kubalík, Dvořák - Kovář, Laš, Adamský

Daniel Zápotočný 0 0 0 0 0

Domácí do utkání nevstoupili nijak dobře, hned na konci druhé minuty putoval na trestnou lavici Radek Míka. Výhodu o muže v poli Plzeň ještě nezužitkovala, ale chvilku nato se již radovala! Michal Důras zužitkoval Vampolovy přihrávky a poslal hosty do vedení. Po chybné rozehrávce Bořuty se sám před brankou ocitl Vlasák, ale jemu se ani nadvakrát nepodařilo procpat puk do branky. Hosté působili aktivnějším, uvolněnějším dojmem a Altrichter se ani moc nezapotil. Jednu vlaštovku chytil z Hamrlíkovy hole, o chvíli nato v dobré pozici přestřelil explzeňák Andrašovský. V jedenácté minutě u mantinelu zabojoval Kubalík a poslal přesný pas na najíždějícího Důrase, ten ale o centimetry minul branku. Krušná chvilka nastala v plzeňském brankovišti úderem třinácté minuty, kdy se Altrichterovi nepodařilo zkrotit puk, pouze se ho snažil mermomocí přisunout hokejkou před dotírajícím Köhlerem, ale hlavní sudí měl pocit, že je vše pod kontrolou, a trochu tak poškodil domácí celek. Ti nemuseli smutnit moc dlouho, protože jim stejný člověk chvilku nato daroval luxusně dlouhou (téměř minutu a půl trvající) přesilovou hru pěti proti třem. Přestože žlutomodří drtivou část z ní operovali v plzeňském pásmu, zmohli se jen na dvě střely, s nimiž si plzeňský brankář poradil. Se zbytkem starostí mu pomohla obětavá trojice, kterou hlasitě podporovali i plzeňští fanoušci, jež bylo překvapivě slyšet více než domácí příznivce. Třicet vteřin před návratem druhého vyloučeného Redlishe pak putoval na trestnou lavici i Lučka a nebezpečí bylo zažehnáno. Pak hráli vylepšenou početní výhodu i hosté, ale ani oni nebyli úspěšní. Až v klasické variantě hrubě zachyboval Biegel, jehož čistě obehrál Důras a odklidil puk pohodlně do prázdné zlínské klece. Do sirény pak pozorně hrající hosté svůj krásný dvougólový náskok uhájili.

V patnácté vteřině druhé třetiny se do velké příležitosti opět dostal Vlasák, ale ani tentokrát mu nebylo přáno. Ve čtvrté minutě, těsně po vypršení Důrasova trestu, přikryl Altrichter puk těsně před dotírajícím Rachůnkem. V pětadvacáté minutě našel junior Kovář Michala Dvořáka a ten svou první brankou v sezóně poslal hosty do třígólového trháku. Modrobílá radost netrvala dlouho, již za neuvěřitelné čtyři sekundy zaskočil Altrichtera střelou od levého mantinelu Köhler. Hned nato musel dvě ošemetné situace řešit také Biegel, se střelami Kubalíka a Důrase si poradil. O minutu později se do šance dostal zatím jediný střelec Zlína Köhler, ale minul branku. Do dvou dobrých šancí se po něm dostal i Záhorovský, avšak Altrichter se proti jeho pokusům vytáhl. Hosté měli v polovině třetiny k dispozici opět kratinkou přesilovku pěti proti třem, avšak ani tentokrát se skóre neměnilo. Domácí hráči se přesto nepoučili a znovu byli v oslabení, trestnou lavici se odebral zahřívat Balaštík. Čtyřiatřicetisekundová výhoda o dva muže v poli pak byla Plzeňským opět málo, zlínští hráči dobře reagovali na jejich výpady. V sedmatřicáté minutě se strhla hromadná strkanice, plzeňští hráči se chtěli svérázným způsobem revanžovat Zlínu za to, že se po vzoru Pardubic projel do modrobílého gólmana. Martin Altrichter nakonec nepříjemnou situaci zvládl bez zranění, ale hlavní sudí poslal hostující hráče do čtyř, za hrubost si jel odpočinout v utkání již podruhé Stanislav Hudec. Devadesát vteřin před sirénou uháněl Rachůnek sám na hostující svatyni, Altrichter svůj tým však podržel.

Poslední část začali Plzeňští v oslabení, v poslední sekundě druhé třetiny byl totiž vyloučen Radek Matějovský. Těsně před vypršením jeho trestu ujížděl zlínským strážcům navrátilec do sestavy Adamský, ale jeho pokus mířil mimo. I když modrobílí oslabení ubránili, nakonec stejně inkasovali, z několikáté dorážky přesně do šibenice zacílil Petr Mokrejš. Přihrávku si připsal Dušan Andrašovský. I s další střelou z repertoáru Čecha měl Altrichter problémy, nakonec ji betonem odklidil do rohu. Modrobílí byli dokonale zaskočeni inkasovanou brankou a Zlín převzal otěže zápasu. Nakonec i vyrovnal! David Nosek našel před brankou Kollára. A obrat byl dokonán v šestačtyřicáté minutě, kdy se Pšurný trefil přesně k tyči. I nadále určovali tempo domácí – Altrichter musel čelit Balabánově a Hamrlíkově pokusu. V jednapadesáté minutě se hostující gólman vytáhl proti improvizovanému samostatnému nájezdu explzeňského útočníka Andrašovského. V čtyřiapadesáté minutě se těsně po návratu z trestné lavice zkoušel prosadit Cartelli, ale naprosto bez úspéchu. O šedesát vteřin později orazítkoval Nosek tyčku plzeňské svatyně. Na druhé straně střílel zpoza obránce Smrek, Biegel však vyrazil betonem. Přestože si trenéři Lasselsbergeru v poslední minutě odvolali brankáře a čtyřiadvacet sekund před sirénou si ještě vzali oddechový čas, s výsledkem nic už neudělali.