LIT - PLZ 6:1 - Plzeň zápas s lídrem ligy nezvládla, přiváží si zasloužený debakl

Litvínov - Zápas třiatřicátého kola měl být napínavým šlágrem ligy, byl ale jednoznačnou záležitostí. Litvínov ukázal, že opravdu na špičku ligy patří zaslouženě a nasázel Lasselsbergeru šest branek. Za děravou obranou se blýskl ve svém prvním extraligovém zápase Pavel Francouz, který po Málkově vystřídání zamezil dalšímu litvínovskému brankostroji. Plzeň tak má o čem přemýšlet a má dva dny na to, aby se připravila na další těžký zápas se Slavií.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

6:1
3:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Walter (Heinisch), 8. Hübl (Kroupa), 18. Punčochář (Branda, Jenáček), 22. Hübl (Švarný), 24. Černý (Heinisch), 49. Černý (Reichel) - 48 Fabuš (Vlasák, Straka) . Rozhodčí: Pešina - Bejček, Kabourek . Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 6 025. Střely na branku: . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

Hübl - Kroupa, Kubát, Punčochář, Skuhrovec, Šlégr, Švarný, Vobořil, Walter - Bahenský, Branda, Černý, Heinisch, Hübl, Jánský, Jenáček, Kubinčák, Lukeš, Reichel, Šinkovič, Trávníček.

Málek (22. Francouz)- Benák, Cartelli, Dresler, Hudec, Pácal, Redlihs, Smrek - Adamský, Dvořák, Fabuš, Kovář, Kracík, Kubica, Laš, Matějovský, Straka, Šinágl, Tomas, Vlasák .

Tomáš Vlasák 0 1 1 0 2

Poslední předvánoční zápas nezačala Plzeň vůbec dobře. Litvínov na modroblé doslova vlétl a Málek už ve druhé minutě vyrážel betonem Kubinčákovu střelu. Hrálo se v rychlém tempu a velmi dobře zaplněný Stadion Ivana Hlinky viděl svižný a pohledný hokej. Plzeň se dostala pod tlak a na plzeňského brankáře letělo několik ostrých střel. Ve čtvrté minutě se Západočechům naskytla možnost první přesilovky, ale naopak to byli domácí, kterým se podařilo skórovat. Kubinčákova střela z ostrého úhlu ještě cíl nenašla, ale v čase 5:04 už bylo veselo. Ihned po buly pálil od modré Walter , puk se připletl na brusle Matějovského, změnil směr a skončil v plzeňské brance. -1:0- . V minutě osmé hráli přesilovku pro změnu domácí, Dvořák podrazil Jánského a Plzeň šla do čtyř. Litvnov uzamkl Plzeň a Hübl v čase 7:20 překonal Málka podruhé svižnou střelou z pravé strany. -2:0- V polovině třetiny sehráli pohlednou akci Kubinčák se Švarným, při další přesilovce domácího celku. Plzeň ale oslabení bránila mnohem lépe a další změnu skóre nepřipustila. Oba celky hrály velmi atraktivní a rychlý hokej, na který bylo radost se koukat. Více šancí se ale naskytlo Litvínovským, kteří povzbuzováni zaplněnou halou skórovali v prvním dějství ještě jednou. V čase 17:14 Punčochář dělovkou rozvlnil Málkovu klec potřetí, po přihrávce Brandy zpoza plzeňské branky. V závěru třetiny Litvínov mohl navýšit na hrozivých 4:0, celou minutu hrál přesilovku pěti proti třem. Hosté už další gól nepřipustili a tak nadprůměrný hokej v první třetině skončil gólovým výčtem -3:0- pro domácí.

Bohužel ani druhá třetina neznamenala plzeňské probuzení. Už po minutě a šestačtyřiceti vteřinách lovil Málek další puk ze své branky. Celá situace se odehrála velmi rychle. Nejprve byl závar před svatyní Hübla, odtud jeden z obránců vyhodil do středního pásma, kde už číhal osamocený Viktor Hübl a střelou nad rameno Romana Málka změnil skóre zápasu počtvrté. -4:0- . Plzeňský gólman rezignoval a přenechal místo Pavlu Francouzovi, pro něhož to byly první ostré extraligové minuty. Plzeň hrála velmi zaskočeně, zřejmé byly především chyby v obraně, které Litvnov neustále trestal rychlým zakončením. Stadion Ivana Hlinky explodoval popáté v čase 23:59 . Zmatená plzeňská obrana nezafungovala a do poloodkryté klece zvyšoval na 5:0 Jakub Černý . Plzeňský kouč Pavel Hynek si poté vyžádal oddechový čas a promluvil svým svěřencům do duše, což bylo následně na hřišti znát. Plzeň začala dohrávat souboje, hnala se za každým kotoučem a ukazovala, že zápas ještě nevzdává. V deváté minutě Západočechy podržel Francouz. Při dalším oslabení předvedl několik jistých zákroků, střelu Bahenského vyrazil betonem. V jedenácté minutě druhé třetiny se osamocený Hainiš hnal na Francouze, plzeňská obrana po několikáté propadla, položil si plzeňského gólmana, ale přestřelil branku. Lasselsbergeru poté hrál přesilovku, Tomasova střela skončila ve skrumáži před brankou, a tak se opět ukázala obrovská sla Litvínova v oslabení. Během jedné přesilovky Lasselsbergeru se domácím podařil únik dvou na jednoho, ale v jednom přpadě puk za brankovou čárou neskončil - naštěstí pro modrobílé.

Třetí dějství začalo dalším varovným signálem, po křdle unikal Jánský, jeho jedovatou střelu pokryl a další blamáži zabránil jistým zákrokem Francouz. Bylo sympatické, že se Plzeň i přes jednoznačný vývoj nevzdala a dále se neúnavně snažila vytvářet si šance. V sedmé minutě před brankou úřadoval plzeňský kapitán Straka, dal přihrávku Tomasovi, ten ale ležícího gólmana nedokázal překonat. V osmé minutě se Plzni čestný úspěch přeci jen podařil. Gól vstřelil slovenský reprezentant Peter Fabuš , po přihrávce Vlasáka a Straky. Plzeňský klíčový útok se tak jako jediný dokázal v dnešním utkání prosadit. O minutu později, v čase 38:23 znovu poslal Litvínov do euforie. Reichel unikal po pravém křídle, vzadu zůstal jediný obránce, litvínovský kapitán přihrál zcela osamocenému Černému před plzeňskou brankou , pro kterého už bylo hračkou překonat bezmocného Francouze. Plzeň již po několikáté v dnešním zápase propadla v defenzívě a plzeňským fanouškům muselo být při pohledu na výkon obránců hodně smutno... V šestapadesáté minutě mohlo být postaráno o další branku. Plzeň naprosto nepoučitelná z vlastních chyb nechala znovu ujíždět Reichela a jen díky Francouzovi, který uhasil další požár před vlastní brankou , nebyla gólová nálož výraznější. Lasselsberger tak dnešní utkání nezvládl. Předvánoční zaváhání může napravit už v pátek, kdy na domácím ledě v tradičním čase 17:30 přivítá obhájce titulu pražskou Slavii.