PLZ - KVA 4:1 Příprava zakončena vítězně!

Plzeň - V posledním přípravném zápase se hokejisté plzeňského Lasselsbergeru utkali s hokejisty Karlových Varů. Duel se odehrál v poklidném duchu, modrobílí o svém zaslouženém vítězství rozhodli především v druhé třetině, kdy svému soupeři odskočili o dvě branky a žádnou, především zásluhou pozorného Romana Málka, neinkasovali. V závěrečné části pak Plzeňští své vedení ještě navýšili a potěšili věrné fanoušky, kteří netrpělivé očekávají začátek nové extraligové sezóny.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

4:1
1:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Kracík (Redlihs), 21. Dobrovolný (Benák), 38. Pácal (Matějovský), 55. Kracík (Fabuš) - 12. Kumstát. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2 000. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Málek - Benák, Redlihs, Čakajík ("A"), Hudec, Cartelli, Pácal, Dobrovolný - Fabuš, Straka ("C"), Vlasák ("A") - Důras, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Kubalík ("J"), Vampola, Laš - Kubica

HC Energie Karlovy Vary

Mensator - Hanzlík, Dobroň, Grof, Řezníček, Němec, Mudroch, Prošek, Duben - Kumstát, Skuhravý ("C"), Košťál - Zucker, Kristek, Skladaný - Bílek, Melenovský, Hluchý - Dej, Pech, M. Procházka

Utkání začalo ve velkém tempu, jak jinak, jednalo se o derby. Hned po půl minutě hry se k odraženému puku mezi kruhy propracoval domácí Straka, ale Mensator skvěle zasáhl pravým betonem. Následně se dral do úniku Dvořák, byl však zastaven čárovým. Poté se do rozhozené plzeňské obrany vydal na výlet Skuhravý, ale v dobré pozici vyzkoušel jen tuhost masky Romana Málka. V osmé minutě už se skóre měnilo. Jaroslav Kracík vyjel zpoza branky mezi kruhy a nikým neatakován našteloval kanón směr pravá šibenice - 1:0! Energetiky to nabudilo, ale střela od modré v podání Proška skončila jen na betonu domácího gólmana. Historicky prvním vyloučeným v tomto zápase byl Dobroň, ale paradoxně Karlovy Vary měly největší šance. Nejprve se v situaci dva na jednoho neprosadil Melenovský, pak ovšem po chybě Fabuše na modré ujel všem Petr Kumstát a střelou švihem kolem masky nedal Málkovi šanci - 1:1! Hosté mohli jít brzy i do vedení, ale dorážkou z mezikruží se neprosadil Skladaný, pak v dobré pozici vychytal Málek Zuckera. Plzeň se oklepala až v závěru třetiny, ale výsledkem byl pouze projektil Benáka od modré. Poté začaly plát emoce po ráně od modré na Málka, kterou domácí gólman neudržel, následoval atak Košťála do domácího brankáře, jehož za to sestřelil Hudec a byl vyloučen. Hostům se však v početní výhodě nedařilo a výsledkem bylo asi šest vyhození Lasselsbergeru. Devět vteřin před úvodní sirénou ještě Vary vstřelily branku, o té se však nikde nedočtete, protože padla po odpískání.

Úvod prostřední části vyšel lépe Plzni, když v oslabení našel výtečnou přihrávkou na modré číhajícího Jiřího Dobrovolného Benák a plzeňský zadák zamířil hned v první minutě přesně ke vzdálenější tyči - 2:1! Následně byl vyloučen Fabuš za sekání a domácí se museli bránit. Přesilové hry se však alespoň do této doby oběma týmům příliš nedařily a Roman Málek v domácí brance jen sledoval, jak hosté ne a ne usadit se v útočném pásmu. V polovině zápasu se stejné výhody dostalo i Lasselsbergeru, ale i domácí hráči si vedli podobně jako hosté pár minut zpět. Navíc všem ujel Skuhravý, ale střelou mezi betony na Málka nevyzrál. V zápětí Němec vyslal střelu, která Málkovi propadla těsně vedle pravé tyče. Následující přesilová hra však už byla pro Plzeň úspěšná. Matějovský přihrál Pácalovi na modrou. Ten zpracoval, udělal pár kroků do kruhu a vypálil nechytatelnou střelu, která se odrazila od tyče do Mensatorovy branky. - 3:1!

Do třetího dějství vstoupila Plzeň oslabena o Kracíka. Sotva ale vstoupil Kracík na plochu, dostal se k tvrdé střele od modré Adamský. Jeho přesnou střelu zlikvidoval neméně přesným zákrokem muž se zelenou maskou. O půl minuty déle se dostal sám před branku varský Pech. Málek však potvrdil, že jeho forma před začátkem extraligy roste. Ve dvanácté minutě třetí třetiny dostali domácí možnost přesilové hry. Při ní si Straka s Vlasákem vyměnili kotouč a první jmenovaný trefil spojnici Mensatorovy branky. Přibližně šest minut před koncem pálil Fabuš od modré čáry. Z našeho pohledu Kracík střelu tečoval mezi nohy varského gólmana a touš přešel brankovou čáru pomalu, ale jistě - 4:1! Tento gól byl však připsán Fabušovi. Zbytek utkání domácí kontrolovali zpevněnou obranou a tak stav 4:1 se ukázal jako konečný.

Na rozdíl od prvního “přátelského“ utkání se soupeři soustředili především na hru a tak rozhodčí neměli ani moc práce a je mi radostí konstatovat, že v tomto zápase ŠLO PŘEDEVŠÍM O HOKEJ!