Šesté vítězství v řadě orámovalo šest branek!

Plzeň - Junioři: VHK Vsetín - HC Lasselsberger Plzeň 2:6. Patnáct utkání a pouze dvě vítězství. To je vizitka vsetínských juniorů, kteří procházejí mizerným obdobím. V pátečním utkání proti Plzní to jen potvrdili. Přestože po brankách Valigury a Martyčáka vedli v první třetině 2:0, náskok nebyli s to uhlídat. Západočeši srovnali ještě do konce prvního dějství a po zbytek zápasu to byli pouze oni, kdo střílel góly. Modrobílí tak stále drží svou pozici na výslunní extraligové tabulky a zatím pouze jedno uv sezóně nebodovali!

VHK ROBE Vsetín - HC Škoda Plzeň

2:6
2:2, 0:1, 0:3

Branky a nahrávky: Valigura (Sys, Fabián), 9. Martyčák (Sznapka) - 9. Roušal (Trojan, Pitule), 17. Jonák (Petruška, Jeřábek), 27. Polívka, 41. Trojan (Pitule), 45. Lev (Hošťálek), 49. Hosšťálek (Lev). Rozhodčí: Smeták - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 180. Střely na branku: 37:39. Průběh utkání: 2:0, 2:6.

VHK ROBE Vsetín

Hromada - Sadil, Jaškin M., Fabián, Šimurda, Farda, Sznapka - Němec, Szabó, Kubo, Červenka, Plachtovič, Surovec, Martyčák, Pořický, Vávra, Sýs, Valigura.

Francouz - Hrbas, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek - Polívka, Petruška, Šustr, Šimek, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Herm, Straka, Roušal, Špiler, Jonák, Lev.

Petr Zeman 0 0 0 2 0

Do utkání mezi Vsetínem a Plzní vstoupili domácí junioři mírně aktivněji a byli to poprvé oni, kdo vystřelil na branku soupeře. Hosté z Plzně se však s přibývajícími sekundami dostávali taktéž do tempa a již ve druhé minutě se Petr Straka protáhl mezi vsetínskou obranou a vypálil, jeho rána však skončila pouze na Hromadových betonech. O chvíli později to na Hromadu zkusil ještě Baxa, který vypálil tvrdou ránu z mezikruží, avšak další z plzeňských hráčů, dorážející před brankou, protlačil kotouč do sítě i se sebou samým. V čase 6:21 poslal hlavní sudí na trestnou lavici jednoho z hostujících hráčů a první přesilovou hru si tak mohli zahrát Valaši. I přes to, že domácí přišli již v úvodu početní převahy o útočné pásmo a byť už to s přesilovkou vypadalo bídně, v čase 8:00 přihrál Sýs z úhlu kotouč na Valiguru, vhodně postaveného před brankou, a ten ranou pod břevno zavěsil (1:0).

Než se stačili hráči Plzně z obdržené branky vzpamatovat, musel brankář Francouz lovit puk ze sítě podruhé, zelenožlutým se totiž podařilo pouhých 16 vteřin po první brance přidat zásluhou Martyčáka gól druhý (2:0). Vsetínské však obdržená branka uspokojila natolik, že v čase 8:34, tedy pouhých 19 vteřin na to, inkasovali také oni. Adam Roušal poslal lehkou střelu od kruhů a černá guma zapadla k levé tyči Hromadovy svatyně (2:1). Po té byla hra narušena sérií vyloučení. Nejprve se na trestnou lavici posadil Špiler, který si hákováním pomohl při úniku Sýse, aby ho později následoval také Petruška, a před Vsetínskými se tak otevřela 31 sekund trvající přesilovka 5 na 3. Tu se jim však využít nepodařilo a o zbývající sekundy jednonásobné převahy se dokonce připravili vlastním faulem. Na ledě se tak chvíli hrálo ve čtyřech na obou stranách.

Krásnou akci předvedli v 16. minutě Lev s Hošťálkem, kdy první jmenovaný poslal kotouč na opačnou stranu brankoviště Hošťálkovi a ten se pokusil překonat přemísťujícího se Hromadu, jenž však byl v tomto souboji tváří v tvář přeci jen rychlejší. O pár vteřin později to však již hostům vyšlo. Vít Jonák poslal puk z úhlu na domácího brankáře a ten si jej nešťastně srazil přímo za svá záda (2:2). Do konce první části si ještě zahráli domácí druhou přesilovku 5 na 3, tentokrát 36 vteřin dlouhou. Opět se však Valaši hned v jejím úvodu připravili o útočné pásmo a jako přes kopírák se připravili také o převahu 5 na 4, opět vlastním faulem.

Úvodní minuty třetiny druhé nepřinesly na led žádnou vážnější šanci. Hra se i přes to přelévala z jedné strany na druhou, více ze hry však měli Plzenští, kteří se v prvních pěti minutách dostávali častěji k ohrožení domácí svatyně. Brankář Hromada však potřetí kapituloval až v čase 26:56, kdy vyvrcholilo Plzeňské snažení. Za brankovou čáru tentokrát kotouč dopravil přímo z brankoviště Václav Polívka (2:3). Vsetínské obdržená branka nesložila, avšak když se jim nepodařilo proměnit ani šanci 2 na 1 ve 30. minutě, při které zaduněly pouze Francouzovy betony, začali Valaši kupit nepřesné přihrávky a zbytečné chyby, které pouze znovu nastartovaly Plzeňské. V minutě 34. rozhodčí vykázal z ledu hned dva hráče, po jednom z každé strany a na ledě se tak dvě minuty hrálo ve čtyřech, ani to však obraz hry nezměnilo.

Úvod závěrečné části naznačil, kudy že se to bude poslední dvacetiminutovka zápasu ubírat. V čase 40:12 poslal Pitule černý nesmysl na Trojana před bránu a pro toho nebylo sebemenším problémem zavěsit (2:4). Když se v čase 44:54 měnilo skóre zápasu po sedmé, bylo již patrné, že o vítězi pátečního duelu je rozhodnuto: nejprve vyzkoušel Hromadovu pozornost Hošťálek, jehož střelu ještě domácí brankář vyrazil zákrokem, při kterém lehl na zem a proti dorážce Lva od modré tak neměl sebemenší šanci (2:5). S převahou hrající Plzeň dostala další nabídku na zvýšení skóre hned o tři minuty později, kdy za katr usedl další ze Vsetínských. Hrubým faulem, za který si vysloužil 2+2 minuty, se však prezentoval Jonák a pokračovalo se tak ve čtyřech.

I přes to, že tato situace nepřinesla na led žádnou vážnější šanci, mohli se ještě domácí pokusit o zdramatizování zápasu, když byli v úvodu poslední desetiminutovky vyloučeni další dva Plzenští a dlouhou chvíli, 1:14, tak hráli Valaši potřetí (!) v utkání ve dvojnásobné početní převaze. Pro již odevzdané žlutozelené nebyla ani tato příznivá situace výhodou, na branku Francouze vystřelili snad pouze jedinkrát. A tak se stalo to, co se stát muselo. V čase 54:56 prošel Jakub Lev nikým nehlídán mezi vsetínskými obránci, namazal Hošťálkovi před branku a ten s poklidem překonal Hromadu po šesté. Do konce zápasu se již na ledě nic zajímavého nestalo, domácí zbaveni naděje pouze přihlíželi Plzeňským, kteří si již své čtyřbrankové vedení uhlídali a ze Vsetína si tak odvezli všechny tři body. Valaši se tak o reparát mohou pokusit již v sobotní pravé poledne, kdy přivítají Na Lapači hosty z Českých Budějovic.