Junioři potvrdili roli favorita

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Kometa Group 4:2.V dnešním zápase potvrdili junioři roli favorita a přehráli soky z Brna. Po první třetině vypadalo vše úplně jinak, protože Moravané vedli 2:1. Svěřenci trenéra Kampfa ale vstřelili další tři přesilovkové góly a rozhodli zápas.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

4:2
1:2, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 9. Lev (Sullmann, Jeřábek), 26. Jonák (Jeřábek, Lev), 30. Lev, 60. Jonák - 14. Komínek (Rosenberg), 19. Brzobohatý (Žalud). Rozhodčí: Němec. Vyloučení: 7:12. Využití: 4:0. Diváci: 350. Střely na branku: 38:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Mazanec, (Francouz) - Růžička, Sýkora, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek - Hucl, Polívka, Petruška, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Herm, Špiler, Jonák, Lev

HC Kometa Brno

Čiliak, (Šenk) - Kempný, Zítka, Sova, Žalud, Roschowský, Pospíšil, Vozdecký, Rosenberg - Jurň, Stehlík, Hnilička, Komínek, Zemánek, Brzobohatý, Hájek, Popolanský, Grmela, Štěpánek M., Švaňhal, Štěpánek P.

Petr Zeman 0 0 0 0 2

Domácí mládežníci vstoupili do zápasu aktivně a již v sedmé minutě hráli druhou přesilovou hru. V obou případech však nebylo ani příliš patrné, že přesilovou hru hráli. Zamknout soupeře se totiž Plzeňanům povedlo až na konci druhé přesilové hry a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Sýkora vypálil od modré čáry a Jonák dorážel. Jeho pokus Čiliak opět vyrazil, ale na Jakuba Lva už čekala jen prázdná brána. – 1:0 Domácí tým tato branka povzbudila a dlouhou dobu se vše odehrávalo v útočném pásmu domácího týmu. Trpělivost růže přináší a po trpělivé obraně Komety našel Rosenberg osamoceného Komínka na útočné čáře. Mazanec ve snaze vypíchnout kotouč vyjel až k mezikruží, autor gólu udělal však pohotovou kličku a zavěsil do prázdné branky. – 1:1 Hosté byli politi živou vodou a začali chodit agresivně do zakončení což pocítil Mazanec, který se dvakrát zvedal z brány. Kometa tuto převahu dokázala zužitkovat a přeměnit na vedoucí gól, když se v jednom ze závarů před brankou trefil Brzobohatý. – 1:2

Druhá třetina začala stejně jako část první, jen s tím rozdílem, že přesilové hry domácích byly o poznání lepší a opět druhá početní výhoda třetiny byla využita. Jonák dostal touš na střední čáru a třemi rychlými kroky nechal za sebou všechny hráče na ledě kromě gólmana Čiliaka, kterého překonal nekompromisní ranou od břevna. – 2:2 Utkání se začalo přiostřovat a zanedlouho se Plzni naskytla méně zvyklá přesilová příležitost 4 na 3. Západočeši uzamkli svého soka s přehledem a obstřelovali gólmana. Po jedné ze střel se touš odrazil přímo před branku, čehož využil svým druhým gólem Jakub Lev. – 3:2 Nedlouho na to se objevil jeden z plzeňských útočníků sám před Čiliakem a k úspěchu stačilo pouze přehodit beton gólmana Komety. To se však nepovedlo a skóre se neměnilo. Neměnila se ani četnost vyloučených hráčů a pro dobře sehrané početní výhody, na plzeňské straně obzvlášť, si na nevytíženost nemůže stěžovat ani jeden z brankařů. Vše se však odehrálo bez gólového efektu.

Brněnští hráči vstoupili do poslední třetiny s jasnou vizí, vyrovnat. Podle toho se také odvíjela první polovina této části. Místy drtivý tlak hostů zastavilo špatné střídání a vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. To se nelíbilo trenérovi hostí, který svůj názor dával najevo tak vehementně, že brněnská lavice dostala druhý trest. Měli jsme tedy možnost vidět dvojnásobný trest pro lavici Brna v jednom čase a čtyřminutovou přesilovku plzeňského týmu. Zpočátku se zdálo, že potrestat labilnost trenéra Kočího nebude pro mladíky v bílém problém. Gól však nepadl a ke konci přesilovky byl pro domácí dokonce problém se usídlit v tom správném pásmu. V čase 17:22 dostali hosté výhodu dvojnásobného přesilového tažení na minutu a tři čtvrtě. Plzeňská obranná hráz však dokázala kotouč několikrát vyhodit. Brněnští svoji situaci zřejmě neunesli, z čehož vznikla dvě vyloučení, jedno na dvě, druhé na deset minut. I přesto se Moravané odhodlali hrát power-play. Ta se jim ale nevyvedla podle představ a Jonák ujel a byl podtržen. Rozhodčí situaci posoudil jako technický gól. – 4:2