Juniorka otočila zápas a zdolala Chomutov

P l z e ň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň: KLH Chomutov 3:1. Po pár nepříliš vydařených zápasech přivítala plzeňská na svém ledě soupeře z Chomutova. Zatímco v první třetině na obou stranách kralovali brankáři, hned po čtyřech minutách té druhé se prosadili hosté a dostali se do vedení. Jenže po pěti minutách Plzeň vyrovnala a ve 42.minutě získal vedení na domácí stranu Ondřej Hošťálek, který vsítil i definitivně pojistný třetí gól. Junioři si tedy opět mohli připsat tři body.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

3:1
0:0, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 30. Kovář (Hošťálek, Lev), 42.Hošťálek (Jeřábek, Lev), 53.Hošťálek (Kovář, Lev) - 25. Krupka (Chlouba, Miklovič). Rozhodčí: Jílek - Bejček, Pavlovič. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Mazanec - Růžička, Doležal, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek - Hucl, Petruška, Sýkora, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Kovář, Herm, Culek, Roušal, Špiler, Jonák, Lev

Piráti Chomutov

Hollý - Jaško, Dostál, Kovácsik, Kolčava, Krupka, Žižka, Karlík, Rutta - Nguyen, Kalinovič, Ptáčník, Mužík, Indra, Chlouba, Csanyi, Hofmeister, Hauer, Bečvář, Miklovič, Szakal

Petr Zeman 0 0 0 0 0

V přesilovce velká šance chomutovského Bečváře, v rozhodující chvíli však z ideální pozice netrefil branku. Domácí už v plném počtu kontrovali šancí Sýkory. Také bezvýsledně. Nejproduktivnější hráč mužstva Lev pak připravil možnost pro svého spoluhráče Hošťálka. Ten jeho tvrdou střelu ale do chomutovské branky dorazit nedokázal. V 11.minutě přišla obrovská možnost hostí. Hauer vystřelil, Mazanec zareagoval lapačkou příliš pozdě a plzeňským zimním stadionem zazněl zvuk puku zvonícího o horní tyčku. V 17.minutě diváci sledovali závar před plzeňskou brankou, ale Mazanec byl neomylný a všechny pokusy soupeře pokryl. Vzápětí se hra otočila na druhou stranu, jak bylo pro celou první třetinu příznačné. Ale bohužel pro domácí se i plzeňský tlak zcela minul účinkem. V poslední minutě ještě nastřelil Jakub Lev tyčku, brankář Chomutova se jen otočil. V první části hry diváci gól neviděli. Ani tak však hra nepostrádala náboj, útoky se střídaly ze strany na stranu, brankáři však i přes četnost střel dokázali udržet čisté konto.

Minuta zbývala do konce plzeňského prvního vyloučení v prostřední třetině, když chomutovský bek Jan Krupka poslal od modré čáry ne příliš prudkou střelu, která se doplížila Mazancovi až za brankovou čáru - 0:1. Hned v zápětí se do šance dostával Roušal, ale v samostatném úniku mu gólman stihl vypíchnout puk ještě před tím, než stačil cokoliv udělat. Chvíli po něm to zkoušel Kovář, ale také nebyl úspěšný. Ve 30. minutě bylo vyrovnáno. Jan Kovář marně stíhaný Karlíkem si najel zpoza branky mezi kruhy a vystřelil úplně přesně k tyči - 1:1. V další chomutovské přesilovce pálil Žižka, ale Mazanec si tentokrát dal na střelu od obránce pozor. Pro změnu v plzeňské početní výhodě zkoušel Hollého přelstít Sullmann, ale nepovedlo se mu to ani na první ani na druhý pokus. Po návratu z trestné lavice ujel domácí obrané Bečvář, ale na Mazance si nepřišel. I po druhé dvacetiminutovce se odcházelo se nerozhodnutého stavu, tentokrát však po gólu na obou stranách.

Do třetí třetiny nastoupili domácí hokejisté bleskově. Už ve 42.minutě Ondřej Hošťálek otočil vývoj zápasu a dostal Plzeň do vedení - 2:1. Po vstřeleném gólu byla Plzeň aktivnější a převážně se hrálo před chomutovským brankářem. Domácí tým si vytvářel dostatek větších či menších šancí, ale až do poloviny třetiny zůstaly všechny nevyužity. Další střelecký zásah přišel až v 53.minutě, kdy se po nepřehledné situaci prosadil Ondřej Hošťálek a zvýšil na rozdíl dvou branek již svým druhým gólem v utkání - 3:1. Poté už byl Chomutova na ledě téměř neviditelný. Plzeň si hlídala střední pásmo a co nejvíce se snažila držet se před Hollým. To se jí podařilo, a tak zápas skončil vítězstvím domácích 3:1.