Junioři přenechali všechny body Spartě

Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Sparta Praha 0:2
Junioři Lasselsbergeru Plzeň dnes v ČEZ Aréně přivítali atraktivního soupeře, pražskou Spartu. Dlouho se hrálo bez branek, oba gólmani předváděli výborné zákroky, a tak jsme se gólu dočkali až v šestatřicáté minutě utkání. Plzeň v závěru tlačila, ale Sparta znovu udeřila a minutu a půl před koncem zvýšila na dva nula. Plzeňští tak ve vyrovnaném zápasu podlehli a všechny body získala Sparta.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

0:2
0:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 37. Feferle (Luňák), 59. Slaba ( Luňák, Vošmik). Rozhodčí: Svoboda - Černý, Šmíd. Vyloučení: 6:11. Využití: 0:0. Diváci: 91. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 0:2.

Záhrubský (Mazanec) - Růžička, Doležal, Sulmann, Zeman, Ruprecht - Hucl, Petruška, Trojan - Hošťálek, Baxa Herm - Straka, Roušal, Jonák - Matějka

HC Sparta Praha

Novotný (Kocián) - Vošmik, Kořínek, Veselý, Přibyl, Hanzl, Drvota, Husák, Feferle, Tůma, Kniazev, Slaba, Luňák, Morkes, Chára, Kutlák, Sovík, Antončík

Petr Zeman 0 0 0 -1 0

Utkání druhého a třináctého celku tabulky začalo velmi zostra. Obě mužstva začala forčekingem a oba gólmani museli být v pohotovosti. Sparta ve čtvrté minutě měla možnost první přesilovky, vytvořili si několik šancí, ale pozorný Záhrubský hostům šanci nedal. O dvě minuty později si přesilovku zahrála pro změnu Plzeň, ale ani ta se se skórem nepohnula. V polovině třetiny Slaba nebezpečně střílel z mezikruží, ale Záhrubský si s jeho střelou s ledovým klidem poradil. Hrál se atraktivní hokej, obě obrany byly celkem zodpovědné a tudíž šancí bylo poměrně málo. V minutě čtrnácté si Sparťané vytvořili tlak, zpoza brány přihrával Tůma, ale změna stavu neproběhla ani tentokrát. Další přesilovku hrála Plzeň, nebezpečně od modré střílel Zeman, ale jeho střela těsně vedle Novotného branky. Vzápětí přišel další faul Sparty a Plzeň hrála minutu a čtyřicet vteřin přesilovku pět na tři. Zemanova jedovatá střela z mezikruží skončila ve výstroji gólmana. Matějkovu střelu vyrazil Novotný betonem. Sparta oslabení přečkala a vzápětí si početní výhodu zahrála sama. Přesilovkám ale zjevně nebylo přáno, a tak první třetina skončila bez branek.

Obrovskou šancí Plzně začala druhá třetina, před brankou se ocitl neatakovaný Baxa, ale jeho střela mířila pouze do výstroje gólmana. Obě mužstva předváděla urputnou ofenzívu, další střelu na Novotného vyslal Ruprecht. Další pohledná akce přišla při hře čytři na čtyři. Růžička dostal puk na modré, vystřelil, a Novotný pouze tečoval do ochranné sítě. Plzeňská přesilovka ve dvacáté šesté minutě Plzeń dotírala na sparťanskou branku při další přesilovce, ale akce byly zbržďeny dalším faulem domácích a hrálo se opět čtyři na čtyři. S vyloučenými se nám dnes roztrhl pytel…
V polovině zápasu se hráči Sparty dostali pod mírný tlak, Plzeň dobře kombinovala, ale ani dobře mířená střela od levé strany modré čáry z hole Růžičky Novotného nepřekvapila. Až v čase 35:57 jsme v ČEZ Aréně viděli první branku. Plzeňská obrana chybovala, Luňák poslal puk Feferlemu, který se řítil na osamoceného Záhrubského. Kličkou do bekhendu nedal gólmanovi Lasselsbergeru šanci a otevřel skóre utkání. Do sirény už žádný gól nepadl, a tak po druhém dějství byli o něco spokojenější hosté.

Už po pětačtyřiceti vteřinách měl ruce nad hlavou Matějka, který střílel nad bezmocně ležícího Novotného, ale k nesmírné smůle Plzeňských jeho střela orazítkovala břevno a skončila v brankářově výstroji. Sparťané měli poté možnost další přesilovky, ale vzápětí po faulu na plzeňského útocníka se počet hráčů vyrovnal. V páté minutě byl obrovský závar před Záhrubského brankou, Veselý se snažil tečoval, ale pouze do clonících obránců, kteří raději vyhodili přes všechny čáry. V polovině závěrečného dějství vyzkoušel pozornost gólmana Jonák, ale Novotný vyrážečkou vyrazil, vzápětí likvidoval další příležitost Plzeňských. S přibývajícím časem vzrůstal tlak modrobílých, ale Sparta se bránila na výbornou. Morkes mohl náskok Sparty navýšit při tlaku hostů, ale Záhrubský jeho střelu vyrazil k mantinelu. Na druhé straně ve velké šanci zaváhal Baxa, ale dnes výborně chytající Novotný puk přikryl. Sparta rozhodla v čase 58:21, kdy kapitán Slaba překonal Záhrubského a prakticky rozhodl utkání. Domácí už závěrečný nápor nezvládli a Sparta si z ledu druhého týmu tabulky odváží cenné, leč zasloužené vítězství.