Dorostenci doma podlehli Vsetínu na nájezdy

Plzeň - Dorostenci: HC Lasselsberger Plzeň - VKH Vsetín 2:3 po samostatných nájezdech. Páteční odpoledne nebylo pro plzeňské mládežníky právě veselé, na vlastním ledě totiž na nájezdy podlehli Vsetínu. Domácí se rychle ujali vedení, ale to ve druhé třetině matným vÿkonem ztratili. I když se jim v poslední třetině podařilo vyrovnat, v samostatných nájezdech se dařilo více soupeři. Možnost reparátu mají hned v sobotu proti Zlínu.

HC Škoda Plzeň - VHK ROBE Vsetín

2:3sn
1:0, 0:2, 1:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 11. Culek (Vizinger), 49. Mainer (Vizinger) - 32. Kozák, 36. Kitzberger (Ondra), rozhodující nájezd Klimek. Rozhodčí: Fraňo - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:8. Využití: 1.1 Diváci: 109. Střely na branku: 49:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Král – Kvapil, Špaček, Mrázek, Karpíšek, Hrbas, Houfek – Pašek, Mainer, Culek, Váchal, Erben, Pacanda, Hájek, Beran, Vizinger.

VHK ROBE Vsetín

Nechvátal – Žabčík, Pelc, Hurtík, Trška, Kovář, Tyralík , Studený, Synek – Ondra, Daněk, Kitzberger, Bolfík, Vaculín, Podešva, Stodůlka, Kozák. Djorič, Klimek, Kajaba, Gromus.

Petr Vizinger 0 2 2 0 0

Ve čtvrté minutě získali jako první v utkání přesilovou hru hosté, ale domácím oslabení vyloženě sedlo. Nejenže vzadu řešili minimální problémy, sami vepředu hrozili – nejprve Erben, po něm Hrbas měli své šance ve vlastním oslabení. Po návratu Mainera na led se Culek prokličkoval před vsetínského brankáře, ten však kryl. Pak si také domácí vykoledovali faul a ten v početní výhodě potrestali, když Jakub Culek gólově zakončil souhru přesilovkového komanda. Velké plzeňské šance pak přišly opět při nerovnoměrném počtu na ledě a znovu se rodily při hostující přesilovce. Když Král ztlumil Gromusovu střelu, hra se přesunula do středního pásma. Zde rozehrávku Vsetína vystihl Beran, ale ani nadvakrát Chvátala nepřekonal. V samém závěru třetiny si hostující gólman připsal další výborný zákrok, tentokrát čelil bombě Culka.

Ve třiadvacáté minutě ujeli v tandemu Erben s Pacandou proti jedinému vsetínskému obránci, ale prvně jmenovaný pálil pouze do Nechvátala. Stejná lajna zamotala hostům hlavu hned o dvě minuty nato a v největším tlaku netrefil Hájek odkrytou část branky. Ve 29. minutě při své početní výhodě dostali žlutozelení konečně do tlaku a hned bylo s domácími zle. Tomáš Král, jenž se do této doby snad až nudil, nadvakrát zachránil před soupeřovou převahou, pak mu pohotově přispěchal na pomoc Kvapil a společně vyřešili ošemetnou situaci. Přesto se Vsetín radoval, po nevzhledné přesilovkové dorážené se kotouč odrazil ke Kozákovi a ten pálil přesně. A hosté dokonce dokázali utkání otočit, když se z otočky trefil Kitzberger.

Pacanda ve 42. minutě ujížděl sám na branku při oslabení, ale jeho klička nepřinesla kýžený efekt. Plzeň se trápila a trápila a protrápila se přes svou přesilovku pěti proti třem. V sedmačtyřicátém minutě se do cesty za srovnáním postavilo břevno, které orazítkoval Beran. Lasselsberger i nadále tlačil, Vsetín se soustředil na obranu, avšak druhé inkasované brance nezabránil. Skvělé střídání uzavřel mazáckou kličkou do protipohybu Nechvátala Petr Mainer. V 54. minutě tváří v tvář vsetínskému gólmanovi neuspěl opět Beran. Plzeňský tlak se stupňoval, ale k rozhodnutí nepomohl ani oddechový čas domácí střídačky.

Po sedmnácti vteřinách pálil těsně nad Hrbas. Domácí, kteří hráli v početní převaze, už už sahali po brance, chyběl poslední krůček, když tu je zastavila siréna, jež se omylem rozezvučela plzeňskou halou a vynutila si nelogické přerušení hry. Poslední šanci zahodil Mrázek, který pálil jen do Nechvátala. Na řadu pak přišly samostatné nájezdy, v nichž byl úspěšný pouze David Klimek, jež tak Vsetínu zajistil prémiový bod.