PLZ - CEB 3:2p - Bomersback rozhodl o výhře Plzně v prodloužení

Plzeň - Zápas 3. kola Tipsport Cupu poznamenal vysoký počet vyloučení. Všechny góly padly při nestandardním počtu hráčů. Hosté nejprve využili přesilovku 4 na 3, poté při hře ve čtyřech srovnal Stránský. Ve druhé třetině převážil ve dvojnásobné přesilovce skóre na stranu domácích Kracík, poté ale Gulaš využil větší prostor při hře 4 na 4 a prostřelil Francouze. Ve třetí třetině už gól nepadl a tak rozhodlo prodloužení, které domácí začali přesilovkou 4 na 3. Tu po minutě využil po výborné Kracíkově přihrávce střelou do prázdné branky Bomersback. Plzeň tak doma opět bere dva body za výhru v prodloužení.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

3:2p
1:1, 1:1, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 14. Stránský, 25. Kracík (Hanzlík, Benák), 61. Bomersback (Kracík, Benák) - 10. Kotrla (Melichar), 33. Gulaš (Havran). Vyloučení: 10:11. Využití: 2:1. Diváci: 850. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Francouz - Benák, Hanzlík, Benda, O´Brien, Dresler, Dobrovolný, Sullmann, Boháč - Scofield, Kracík, Bomersback - Dvořák, Tvrdík, Adamský - Stránský, Kovář, Lev - Kubica, Heřman, Pitule

Banes Motor České Budějovice

Kovář - Vydarený, Poživil, Snopek, Macháček, Gřegořek, Melichar, Ptáček, Havran - Veselý, Huml, Rod - Květoň, Šimánek, Melichar - Kotrla, Mertl, Červený - Hřebejk, Vak, Gulaš

Ve druhé minutě od modré čáry vypálil plzeňský obránce Hanzlík, ale ostře napálený kotouč se k budějovickému gólmanovi nedostal. Odraženého puku se nicméně ujal Scofield a jen o několik desítek centimetrů minul soupeřovu svatyni z dobré pozice mezi kruhy. O tři minutky později vystihl jihočeskou rozehrávku dnešní oslavenec Zdeněk Kubica, ale Jakub Kovář byl pozorný a zkrotil plzeňskou střelu. V čase 5:38 se ČEZ Aréna dočkala svého prvního přestupku proti pravidlům – na dvě minuty byl vyloučený domácí rychlík Tyler Scofield. Nicméně Mountfield se k vážnějšímu ohrožení Francouzovy klece nedostal a sám po vypršení plzeňského trestu fauloval René Vydarený. Modrobílí se z přesilovky dlouho neradovali, za 37 vteřin zahákoval Jan Benda a poměr sil na ledě se vyrovnal. A opět ne na dlouho! Po dalších osmnácti sekundách podle hlavního sudího nedovoleně bránil Jiří Dobrovolný. České Budějovice tak rázem měly k dispozici výhodný typ přesilové hry 4 proti 3. A tu také využili. I když Jindřich Kotrla sjel puk z čepele, kotouč zamířil obloučkem nad Francouzovu lapačku – 0:1. Vyrovnat mohl několik chvil na to Bomersback, ale stejně jako jeho spoluhráči minul vymezený prostor mezi třemi tyčemi. Ve čtrnácté minutě se rázně ujali slova i Plzeňští. Při hře 4 na 4 objel s pukem na holi branku Jan Stránský a výstavním blafákem poslal puk za Kovářova záda – vyrovnáno 1:1. Píšťalka hlavního rozhodčího takřka nezůstávala němá – v 16. minutě šel na trestnou lavici opět pykat Dobrovolný. Přesilovka se Mountfieldu povedla lépe než v předchozích případech, ale obětavé čtyřky modrobílých Francouzovi pomáhaly ze všech sil. Na druhé straně těsně po návratu Dobrovolného na led vyzkoušel proti Kovářovi kličku, avšak v rozhodující chvíli budějovický gólman útočníkovu snahu zmařil. V protiútoku se zcela nečekaně ocitl střelec jihočeského úspěchu Kotrla, ale jeho chytré postrčení skončilo jen na tyčce. V poslední minutě šel na zahřátou plzeňskou trestnou Boháč, avšak Mountfield neměl dost času něco do první sirény vymyslet. V poslední vteřině si ještě připsal Dvořák dvě minuty za podražení.

Prostřední třetinu tedy začínali hosté v přesile pěti proti třem. Mountfield uzamkl domácí v jejich pásmu a po sérii svižných přihrávek Gulaš pouze pálil vysoko do ochranné sítě. Ovšem to bylo z hostujícího představení vše. V úvodu 24. minuty získali modrobílí znovu šanci zahrát si v početní převaze. Při rychlém útoku nejprve střílel Bomersback, po něm ještě dorážel Scofield. Ten měl ale pozici ztíženou jihočeským faulem. Plzeň nicméně mohla hrát celých 40 vteřin v početní převaze o dva muže na ledě. Po pouhých dvanácti sekundách se již radoval Jaroslav Kracík, jenž efektně uklidil vyraženou Hanzlíkovu střelu - 2:1. Plzeň mohla jít do výraznějšího vedení, když Stránský z rohu našel před branku sjíždějícího Dvořáka, avšak ten neměl dostatek času posunout puk za Kovářova záda. Větší šanci pak spálilo kanadské duo Bomersback – Scofield, kdy prvně jmenovaného střelu spolehlivě chytající hostující gólman jen vyrazil před osamoceného Scofielda a ten mířil správně nahoru. Jakub Kovář vytáhl proti němu efektní a hlavně efektivní zákrok a kanadský rychlík jen smutně klopil oči. I na druhé straně bylo rušno – po Gregořkově střele se před Francouzem roztočil pravý kolotoč, ale plzeňský gólman spolehlivě obstál. Při hře 4 proti 4 (na trestné lavici za vzájemnou potyčku Heřman – Kotrla) po zemi minul branku o několik decimetrů. Skóre se nakonec měnilo na druhé straně. Po nenápadném útoku využl přihrávky Martina Heřmana Jihočech Milan Gulaš - vyrovnáno 2:2. Plzeňští měli možnost odpovědět po dalším hostujícím faulu. Kracíkova pětka zle svírala svého protivníka, ale finální přihrávka přeskočila Bomersbackovu hůl. Nic jiného pak domácí nevymysleli. V polovině sedmatřicáté minuty ihned po buly nebezpečně pálil Sullmann a Kovář v brance hostí jen tak tak instinktivně vyrazil. Domácí byli v této fázi zápasu jasně lepším týmem a Budějovice nestíhaly. A pomáhaly si faulem – jako Ivan Huml v čase 16:48 podražením. Hlavní sudí chtěl být spravedlivý, a tak záhy poslal na dvě minuty na hanbu i Plzeňana Jaroslava Kracíka. Neuplynula ani minuta a půl a plzeňskou halou zazněl další hvizd – dvě minuty za držení pro Martina Havrana z Českých Budějovic. Do konce dvacetiminutovky ale neustále změny v počtu hráčů na ledě úpravu skóre nepřinesly.

Za útočný faul byl potrestán Jaroslav Kracík – konkrétně za hákování – v čase 44:01. Mladý plzeňský gólman Francouz si poradil s ošemetnou střelou od modré i s Melichárkovou dorážkou efektním zákrokem betonem. Za minutu po Kracíkově faulu k němu na trestnou lavici přisedl Stránský za nebezpečnou hru vysokou holí. Ve dvou velikých šancích se objevil Tomáš Vak, jedenkrát mu radost překazil výborný Francouz, podruhé samotná nešikovnost při zpracování puku. V 48. minutě se z levého křídla pokusil překvapit Huml, avšak nemířil přesně. O minutu později dal o sobě hlasitě vědět znovu hlavní sudí, který na sebe strhl pozornost po odpískání diskutabilního faulu Martinu Heřmanovi. Nedlouho poté odjel na protější stranu od střídaček také budějovický hráč, takže měla obě mužstva dostatek času vyzkoušet jak přesilové hry, tak oslabení. Tomáš Vak pak svého spoluhráče za minutu napodobil – Plzeňští tedy byli opět v přesile dvou mužů, ale ani tentokrát se z branky neradovali. Po Hanzlíkově zaváhání v rozehrávce se Budějovičtí rychle dostali do přečíslení a Hřebejk měl na holi rozhodnutí. Francouz ve svém brankovišti ale kraloval. To dokázal i v polovině 56. minuty, kdy se musel rychle vracet po svém odvážném výletu mimo brankoviště a čelit Kotrlově pohotové střele. Opět úspěšně! Do konce třetí části stihli hosté vyrobit ještě jeden faul – František Ptáček usedl na dvě minuty za sekání. Ani výhoda o muže v poli nic nezměnila na tom, že se utkání překlenulo do prodloužení.

Po neuvěřitelném kolotoči a často nepřesných přihrávkách se nakonec Plzeňští radovali! Hanzlík vystřelil, Kovář jen vyrazil před Kracíka. Plzeňský útočník posunul na Marka Bomersbacka a ten rozhodl - 3:2 po prodloužení.