PLZ - CEB 5:2 - Po dvou porážkách přesvědčivá výhra

Plzeň – Poslední zápas v letošním Tipsport Hockey Cupu sehrály týmy Plzně a Českých Budějovic. Hosté po náročném programu nechali odpočívat několik svých hráčů včetně brankářské jedničky Turka a zle se jim nevydařila hra v oslabení. Již v první třetině takto inkasovali hned třikrát. Přestože Mountfield sám přidal dvě branky v početních výhodách, na zvrat v zápase to nestačilo. Ve druhé polovině zápasu se v brance Plzně opět objevil Pavel Francouz.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

5:2
3:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 5. Kracík (Straka), 7. Vlasák (Straka), 14. Vlasák (Straka), 33. Matějovský (Redlish), 49. Hudec (Vampola) - 16. Gulaš (Kotrla), 55. Duda (Huml). Vyloučení: 8:13. Využití: 4:2. Diváci: 1200. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

Málek (31. Francouz "J") - Benák, Redlihs, Čakajík "A", Hudec, Cartelli, Pácal, Dobrovolný - Fabuš, Straka "C", Vlasák "A" - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Šindel, Adamský - Kubalík "J", Kracík, Matějovský - Kubica.

Banes Motor České Budějovice

Kovář (Klestil) - Mucha, Gřegořek, Toman, Vydarený, Macháček, Sičák, L. Poživil, Frolo - M. Hudec, L. Květoň, Kuchejda - Gulaš, Vak, Kotrla - Duda, Huml, Sailer "C"- Kůrka, Šimánek, Veselý.

V první akci se představil domácí Vampola, když ho přihrávka našla za hostující obranou, ale českobudějovický gólman byl na svém místě. V páté minutě se poprvé rozvlnila síť po využité přesilové hře, Vakova trestu využil Kracík. Jihočeši se nedisciplinovanosti nevyvarovali ani nadále, do tří je poslal Radek Duda. A modrobílí slavili znova. Již druhý kanadský bod si v dresu Lasselsbergeru připsal Martin Straka za přesnou přihrávku na hůl Tomáše Vlasáka, který puk zametl do sítě. Ve čtrnácté minutě šli hosté znovu do tří, Straka opět našel napříč brankovištěm Vlasáka a ten zvýšil na 3:0. Jihočeši zkorigovali při trestu Dobrovolného, nenápadným pokusem Málka překvapil Gulaš. Na druhé straně se Kovář zapotil při střele Pácala, proti pokusu Adamského zasahovat nemusel. Matějovský zkoušel kličku, tentokrát však byl neúspěšný. Na góly bohatou první třetinu ukončil střelou od modré Sičák, Málek byl na svém místě.

Hned v úvodu dvacetiminutovky se po návratu z trestné lavice zkoušel prosadit Šindel, ale jeho bekhendovou střelu Kovář bez problémů zkrotil. V devětadvacáté minutě neudržel nervy na uzdě proslulý bouřlivák Duda a po odpískání si ještě vyřizoval účty s Vampolou. Hlavní sudí jeho neukázněnost odměnil čtyřmi minutami. Ve dvaatřicáté minutě Roman Málek přepustil své místo v brance junioru Pavlu Francouzovi. Střelec přípravných zápasů Matějovský využil vteřinu před návratem bývalého Plzeňana na led další přesilovou hru. Duda prokázal svůj přílišný důraz i na konci třetiny, kdy si vyšlápl na Pácala, ale tentokrát zůstala píšťalka rozhodčího němá.

Ve třiačtyřicáté minutě se na trestné lavici sešli Redlihs s Benákem, a Mountfield tak získal možnost zahrát si vylepšenou početní výhodu. Když se Lotyš v plzeňském dresu vrátil, jeho místo „na hanbě“ zaujmul Fabuš. O „strakovskou“ akci se pokusili i Jihočeši, ale Jiří Šimánek na brankovišti jen marně promáchl. Důras pak při plzeňském tlaku našel před brankou Hudce, ale ten minul. Zato Vampolovo vybojování ovoce neslo, kotouč se odrazil až před Slováka Hudce, který sedícího Kováře přehodil. Za vzájemné pošťuchování si v půlce poslední části jeli společně odpočinout Šindel a Gregořek. Při Benákově trestu ujížděl na Kováře Adamský, ale improvizovaný samostatný nájezd se mu zle nevyvedl. Nedáš, dostaneš. Opět neotřesitelná pravda. Radek Duda z protiakce připravil Francouze o čistý zápis.

Pavel Hynek (trenér Plzně): Utkání se nám podařilo, ale nechtěl bych přeceňovat výsledky v přípravných zápasech. Jsem však rád, že jsme po dvou porážkách zvítězili. Vstup do utkání jsme měli dobrý a proměňovali jsme šance. Tentokrát nám vyšla i druhá třetina, se kterou jsme měli problémy v předchozích utkáních. A také jsme se vyvarovali faulů. Třetí třetinu jsme rozehráli nedisciplinovaně, ale vedení jsme udrželi. Dneska se nám dařily i přesilovky, gólový odstup nám však nejvíce umožnil soupeř, jenž nám dovolil hrát dvě početní výhody pět na tři.