Starší dorostenci nezvládli vstupy do třetin a vysoko prohráli

Plzeň - Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 3:7. Utkání rozhodlo mnoho faktorů. Největší z nich byly asi nástupy hráčů pražské Sparty do jednotlivých třetin. Ve všech třech prvních minutách totiž dokázali vstřelit gól. O utkání ale také rozhodlo umění nájezdů. Každý tým měl jednu příležitost. Tuto příležitost ale využili pouze Sparťané.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

3:7
2:1, 0:3, 1:3

Branky a nahrávky: 3. Vizinger (Mrázek), 14. Němec (Erben), 46. Erben (Pour, Slavík) - 1.Doležal (Vítek), 21. Brzobohatý (Dvořák), 33. Přibyl (Rubeš), 38. Přibyl, 41. Hampl (Vítek, Doležal), 46. Erben (Pour, Slavík), 47. Brzobohatý (Hampl), 50. Přibyl (Matějček). Rozhodčí: Dvořák - Jelínek, Polonyi. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:7.

Pacl (Vrtěl) - Tichý, Houfek, Slavík, Karpíšek, Mrázek, Blumentrit, Kvapil - Němec, Pitel, Faschingbauer - Vizinger, Soukup, Noga - Pravda, Váchal, Erben - Biskup, Pašek, Pour - Hájek

Sedláček (Bílek) - Sobotka, Skřivánek, Kolář, Kliment, Müller, Koževnikov, Bodnár, Dvořák, Vítek - Přibyl, Brém, Doležal - Hudec, Matějíček, Rybalkin - Soumelidis, Brobohatý, Rubeš - Teubner, Hampl

Lepší vstup do zápasu si sparťanští dorostenci ani nemohli přát. Hned po 17 sekundách hry se prosadil Doležal – 0:1. Plzeňští mládežníci se ale rychlého nástupu nezalekli a Spartě odpověděli jen o malinko pomaleji, ale stejnou mincí. Na 1:1 vyrovnal Vizinger. Možná jeden z klíčových okamžiků utkání byl k vidění v polovině první třetiny. Po faulu Klimenta měl možnost trestného střílení Radek Hájek. Nájezd ale neproměnil a stav se neměnil. Vzhledem k pozdějšímu vývoji může tato příležitost Plzeň mrzet, protože mohla jít do vedení o dva góly. O dvě minuty déle totiž na 2:1 zvýšil Martin Erben po přihrávce Erbena Stanislava. Tento stav zůstal až do konce první třetiny.

Rychlý nástupy do třetin Sparťanští dorostenci zřejmě umí velmi dobře. Skórovali totiž opět v první minutě dějství. Na 2:2 srovnal již po čtyřech sekundách hry Brzobohatý. Tento gól byl pro vývoj v utkání velmi důležitý, protože krátce po polovině klání se prosadil Daniel Přibyl. Zvýšil na 2:3 a Sparta byla na koni. Další zlomový moment přišel záhy a byla to opět chvíle Přibyla, který tak rozpracoval svůj hattrick. Učinil tak, když před koncem třetiny proměnil trestné střílení a zvýšil skóre na 2:4 z pohledu Plzně.

Z poslední části uplynulo 21 sekund a Sparta opět bodovala. Tentokráte se prosadil Hampl střelou pod břevno - 2:5. Zanedlouho dostala Plzeň možnost přesilové hry 5 na 3 a té také využila jak se patří. Nyní se trefil Stanislav Erben a na chvíli se zdálo, že se dočkáme ještě dramatické zápletky – 3:5. Toto tvrzení ale ihned a rázně odmítl svou druhou trefou Patrik Brzobohatý, který díky práci svých spoluhráčů zakončoval pouze do prázdné branky – 3:6. Konečnou tečku za výsledkem udělal dokončením hattricku Přibyl, když silou vůle, i fyzickou silou, doslova dotlačil touš za brankovou čáru. Upravil naposledy výsledek na konečných 3:7.