Plzeň doslova vybojovala dva body

Plzeň - St. dorostenci: HC Plzeň 1929 - HC Slovan Ústečtí Lvi 4:3pp. Plzeňští mládežníci se utkali v sobotu v podvečer se soupeřem z Ústí nad Labem. V plzeňské ČEZ Aréně se bylo opravdu na co dívat a po tuhém boji nakonec zůstaly dva body v Plzni. Dobrým výkonem se uvedl autor dvou gólů Slavík a brankář Makarovič.

HC Škoda Plzeň - HC Slovan Ústí nad Labem

4:3p
1:2, 1:0, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 10. Váchal (Pitel), 37. Pašek (Němec), 49. Slavík (Erben), 64. Slavík - 11. Pacovský (Keltner), 20. Fajtl (Burkovec, Hanzl), 53. Burkovec (Kuchynka). Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Makarovič (Vrtěl) - Tichý, Marcel, Slavík, Karpíšek, Procházka, Blumentrit - Němec, Pitel, Soukup, Pravda, Váchal, Erben, Noga, Biskup, Pašek, Pour

HC Slovan Ústí nad Labem

Bursa (Kovář) - Hejl, Smetana, Burkovec, Procházka, Novotný, Jeništa, Bulva - Krupička, Bacovský, Kuchynka, Hanzl, Keltner, Migliavacca, Šetka, Tuček, Faigl, Racek, Vegner

Martin Váchal 1 1 2 2 2

Již první minuty nastínily, že utkání nebude mít žádný tým úplně ve svém držení. Obě mužstva se snažila především bránit a osobní souboje nebyly zrovna v rukavičkách. Obrannou hru zlomila polovina první třetiny a za domácí se prosadil Váchal po přihrávce Pitla. Plzeň se ale z vedení příliš dlouho neradovala. Hned o minutu déle totiž Lvi srovnali krásnou akcí Keltnera, který z kruhu vystřelil, dojel si pro odražený kotouč, objel branku a nahrál před branku naprosto osamocenému Pacovskému, který s proměněním této šance neměl problém. Hosty tento gól hodně povzbudil a zatlačili Plzeň na svoji polovinu. Ta se ubránila pouze za pomoci faulu. Pětiminutový tlak hostů však změnu skóre nepřinesl. To se ovšem nedá říci o druhé přesilovce hostí. V momentě, kdy seděl na trestné lavici domácí střelec Váchal, prosadil se Faigl a hosté se tak odebrali do šaten za svého vedení.

Trenéři své hráče v kabině zřejmě upozornili o co jde a prvních pět minut byl opět bojem o kousek ledu. Souboj vyvrcholil vzájemnou potyčkou mezi Erbenem a Burkovcem po ataku na gólmana hostí. Hra čtyři na čtyři svědčila spíše domácím a vytvořili si mírný tlak, který žlutí zastavili až faulem. Dobře sehraná přesilovka 4 na 3 a o pět minut déle 5 na 4 však gólový užitek nepřinesla. Plzeň získala alespoň výhodu mírného tlaku, ze kterého se nakonec vylovil srovnávací gól. Úspěšným střelcem byl Pašek. Když přehlédneme odmítavý postoj trenéra hostí k poslání hráče na trestnou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě, nic vážného se do konce druhé třetiny nestalo.

Ve třetí třetině byl k vidění svižný hokej bez zábran. Z tohoto pojetí těžili indiáni, kteří vzali otěže do svých rukou zásluhou Slavíka. Tyto otěže jim byly však hodně rychle odebrány. Ústečtí Lvi využili opět svou výhodu přesilové hry a při signalizovaném dalším trestu pro domácí vystřelil Burkovec. Jeho projektil rozezvonil tyč, která zní ještě nyní a zároveň rozvlnil síť za výborným Makarovičem. Zmiňovaný strážce svatyně ještě podrže své mužstvo výbornými zákroky v závěrečných minutách. Tři minuty před koncem zápasu se strhla mela a bylo to opět před brankářem hostí. Z každé strany si šel ale sednout pouze jeden hráč.

Do prodloužení nastoupila s větší chutí Plzeň. Pro úspěch se ale musel obětovat jeden z hráčů, který nejprve schytal tvrdou střelu do zad, aby o chvilku déle inkasoval faul kolenem, za který byl vyloučen Burkovec. Plzeň využila svou první přesilovou hru v utkání. Lovcem druhého bodu pro Plzeň se stal Slavík, který propálil vše, co mu stálo v cestě.