Dorostenci ve třetí třetině deklasovali Kladno

Plzeň - Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Geus okna Kladno 5:1. Po opatrné bezbrankové první třetině se díky Slavíkovu kiksu dostali lacino do vedení hosté. Domácí však rychle vyrovnali Pourovo dorážkou. Rozuzlení zápasu přišlo ve třetí třetině, kdy domácí spustili kanonádu. Nejprve využil přesilovku střelou od modré Mrázek, další dva góly přidal Mainer a skóre zápasu završil po krásné souhře celého útoku Noga. Domácí tak poměrně jasným výsledkem přehráli Kladno, přesto ale zůstávají spolu s Chomutovem na posledním místě západní skupiny.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

5:1
0:0, 1:1, 4:0

Branky a nahrávky: 28. Pour (Pejchar, Kvapil), 43. Mrázek (Špaček, Váchal), 46. Mainer (Vizinger, Váchal), Mainer (Špaček, Váchal), 55. Noga (Erben, Pitel) - 26. Vodička (Machač). Rozhodčí: Dominik - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5, navíc Pejchar (PLZ) 10 min. Využití: 2:0. Střely na branku: 39:25. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

Makarovič - Blumentrit, Karpíšek, Špaček, Mrázek, Kvapil, Tichý, Slavík, Foufek - Mainer, Váchal, Vizinger, Erben, Pitel, Noga, Pašek, Pejchar, Pour, Soukup, Faschingbauer, Němec

Rytíři Kladno

Ilašenko - David, Gutwald, Kolařík, Pfejfer, Rittig, Steigauf, Tomáš - Dittrich, Kalla, Megela, Novák, Obr, Redlich, Véber, Vlček, Vodička, Vogel, Machač

Petr Vizinger 0 1 1 1 0

První větší šance zápasu přišla až v 5. minutě. Postaral se o ní Mainer, který využil zakopnutí kladenského obránce a z pravé strany se protlačil před branku, kterou však poté minul. První šance hostů přišly až v polovině třetiny, ale byly o to nebezpečnější. Poté co domácí až příliš aktivně napadali, ujeli do přečíslení Kalla a Dittrich. S Kallovo střelou do betonů ale Makarovič neměl větší problémy. O poznání víc se určitě zapotil, když po dalším propadnutí plzeňské obrany ujížděli na jeho branku osamocení Obr a Redlich. Kladenští útočníci ale nedokázali tuto obrovskou šanci využít, akci překombinovali a Makarovič nakonec ani nemusel zasahovat. Domácí byli aktivnější, ale do větších šancí se nedostávali. Až v 17. minutě se otevřel prostor před Pejcharem poté, co na vlastní modré upadl David. Plzeňský útočník se ale z levého kruhu trefil pouze Ilašenkovi do hrudi. Pouhé 2 vteřiny před koncem třetiny mohl otevřít skóre zápasu Megela, který dostal přihrávku k pravé tyčce plzeňské branky, Makarovič ale proti němu vytáhl výborný zákrok lapačkou. První třetina tak skončila bezbrankovou remízou.

Začátek druhé třetiny přinesl útočnější hokej. Nejprve se odrazil puk do dobré pozice pro Vodičku, jeho pokus ale vytěsnil betonem Makarovič. Na druhé straně se až před Ilašenka dostal Váchal, jenže ani na dvakrát nedokázal kladenského gólmana překonat. Domácí si poté vybojovali výhodu přesilové hry, ale ta se jim příliš nepovedla. Ve 26. minutě vyrobil Slavík neuvěřitelný kiks. Z rohu hřiště trefil konstrukci vlastní branky, odtud se puk odrazil k volnému Machačovi, který ještě situaci vylepšil přihrávkou na Vodičku, proti jehož střele Makarovič neměl šanci zasáhnout. 25:52 – 0:1. Domácí se ale z branky, kterou Kladnu doslova darovali, dokázali rychle otřepat a rychle vyrovnali. Od modré vystřelil Kvapil a Pejchar se štěstím dotlačil puk za Ilašenkova záda. 25:57 – 1:1. Hosté se mohli dostat znovu do vedení ve 33. minutě. Zpoza branky se volnému Novákovi podařilo dostat puk za Makaroviče. Touš se však zastavil v brankovišti, odkud jej plzeňský obránce včas odpálil.

Také třetí část začala velkou šancí Kladna. Véber se dostal ke střele z pozice mezi kruhy a Makarovič musel vytáhnout dobrý zákrok. Domácí získali druhou přesilovku v zápase, když kladenský obránce vyhodil puk z obranné třetiny. Váchal posunul puk na modrou Špačkovi, ten přihrávkou přes celou šířku kluziště našel Mrázka. Plzeňský bek se napřáhl a vyslal tvrdou střelu, na kterou Ilašenko přes dobře clonícího Vizingera neviděl a puk skončil v jeho síti. 42:57 – 2:1. Další povedenou akci sehráli domácí o pár minut později. U pravého mantinelu vybojoval puk Váchal, poslal jej mezi kruhy Vizingerovi a ten jej ještě posunul na levý kruh Mainerovi. Proti jeho střele, která se do branky odrazila od břevna, neměl Ilašenko sebemenší šanci. 45:56 – 1:3. Naději hostů na zvrat definitivně zmařil nedisciplinovaný Steigauf, který zbytečně fauloval a nabídl domácím přesilovku. Na přihrávku Váchala si od modré sjel Špaček a trefil Ilašenka do ramene. Puk se vysokým obloukem snášel za kladenského gólmana a ze vzduchu jej do branky doklepl Mainer. 53:09 – 4:1. Domácím narostla křídla a přidali další gól po krásné kombinaci. Při přečíslení 3 proti 2 nechal Pitel puk za modrou Erbenovi a ten našel ideální přihrávkou na prvém kruhu Nogu, který střelou z první zpečetil vítězství Plzně. 54:17 – 5:1. Hosté se již na odpor nezmohli a domácí si připsali výhru, která jim však nepomohla odpoutat se od posledního místa v tabulce.