Litvínov opět poražen!

Plzeň - St. dorost: HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvínov 4:3. Domácí dokázali i počtvrté naplno bodovat s týmem Litvínova a a po včerejší výhře nad Kladnem si i dnes připisují do extraligové tabulky tři body!

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

4:2
1:2, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 9. Noga (Erben, Špaček), 23. Noga (Pitel), 35. Mainer (Váchal), 44. Váchal (Vizinger, Makarovič) - 3. Písařík (Zdeněk), 17. Šrámek (Švarc, Procházka), 60. Písařík (Kuriljak) Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.

Makarovič (Polívka) - Tichý, Houfek, Slavík, Špaček "A". Karpíšek, Mrázek, Kvapil, Blumentrit - Němec "C", Pitel, Pejchar, Vizinger, Faschingbauer, Soukup, Mainer, Váchal, Erben "A", Noga, Pašek, Pour.

Brýl (Horák) - Bittner, Cvrk, Kasal "A", Strejček, Kuriljak, Brettschneider, Fučík, Jirák - Komma, Švarc, Zdeněk, Růžička, Písařík "C", Trübenekr, Průša, Čeřovský, Procházka, Malec, Řehulka, Šrámek "A".

Petr Vizinger 0 1 1 1 0

Utkání začali lépe hosté, kteří úvodní minuty doslova obléhali branku Polívky. Odměnu přišla záhy. Po buly se puk dostal až k Tomáši Řůžičkovi, který propálil domácího gólmana po ledě na vzdálenější tyč - 0:1! Vzápětí mohl korigovat Blumentrit, ale střelou přes obránce si na Brýla nepřišel. Před polovinou třetiny se prvního přesilové hry zápasu jali domácí. Po pohledné akci doklepával do poloodkryté branky Tomáš Noga - 1:1! otočit vývoj utkání mohl Soukup při situaci dva na jednoho, ale brankář Litvínova byl připraven. V závěru třetiny se pak sám před Polívkou zjevil Jakub Šrámek a rychlou kličkou vrátil vedení na svou stranu - 1:2!

Hostující kapitán Písařík mohl hned po deseti vteřinách prostřední části navýšit náskok po vystihnutí plzeňské rozehrávky, ale pálil příliš nad. Do útok use pak vydali Indiáni. Noga si vyjel zpoza branky, ale bekhendový blafák za čáru nepropasíroval. To se povedlo až kapitánu Martinu Němcovi, který bleskurychle objel branku a zasunul - 2:2! K dobrá příležitosti se poté proháčkoval Manier, ale Brýl si jeho pokus pohlídal. Chemici se dostali až ve druhé polovině zápasu, kdy sudí poslal Špačka na 2+2 minuty na trestnou lavici za hrubost. Ten ovšem bránil pouze svého gólmana, do kterého po odpískání sekl protihráč. Nicméně si modrobílí s početní nevýhodou poradili bravurně a Polívka neměl příliš zákroků. Modrobílí se v pěti opět vrhli do útoku a odměnou jim byl třetí gól. Váchal objel branku, dostal se až mezi kruhy, odkud našel u tyčky samotného Petra Mainera, který nekompromisně pověsil pod víko - 3:2! Modrobílí zahráli perfektně druhou třetinu, ale ještě jedna byla před nimi...

Hned ze začátku poslední části využili Plzeňané druhou přesilovku ze tří možných. Martin Váchal po pěkné příhře před branku z první nezaváhal - 4:2! Do další šanci se pak přes tři protihráče proháčkoval Mainer, ale byl faulován a Plzeň si opět zahrála vylepšenou početní výhodu. V té byl největší šanci Noga, který nasadil hostujícímu gólmanovi kličku do bekhendu, ale minul. Minutu a půl před závěrečnou sirénou se po tlaku hostí prosadil Pavel Písařík a dodal ještě závěru ten správný závěr - 4:3! Poslední velkou šanci Litvínova zase propásl Procházka, který netrefil přihrávku před poloodkrytou branku. Plzeňští mladíci si však dnes doslova vybojovali tři body poctivým výkonem a tvrdou prací.