Divoká poslední třetina přinesla Plzni tři body

Plzeň - Domácím juniorům v tomto zápase o nic moc nešlo a od začátku tahali za kratší konec. Indiáni však dokázali třikrát srovnat stav a během pěti minut v poslední třetině utkání otočit na svoji stranu. Plzeň se prosazovala velmi bojovným a tvrdým stylem hry, což přináší do play off hezké vyhlídky.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

6:4
1:1, 1:1, 4:2

Branky a nahrávky: 12. Lev (Pitule, Hucl), 31. Petruška (Jonák, Zeman), 43. Baxa (Polívka) 46. Petruška (Roušal, Herm) 49. Mainer, 58. Zeman (Petruška, Jonák) - 4. Hafenrichter (Slavíček, Žejdl), 27. Krejčík (Hafenrichter, Slavíček), 42. Jaškin (Krejčík), 55. Krejčík (Hafenrichter) Rozhodčí: . Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Sequens - Sullmann, Zeman, Růžička, Špaček, Blumentrit, Hucl - Herm, Roušal, Jonák - Hošťálek, Petruška, Baxa - Pitule, Mainer, Lev - Polívka.

HC Slavia Praha

Dlouhý - Jeník, Krejčík, Barák, Němec, Šíma, Krejčí, Blažek, Warneke - Doležal, Slavíček, Žejdl - Palaščák, Hafenrichter, Klhůfek - Poletín, Zohorna, Hadrava - Koubek, Jaškin.

Petr Zeman 1 2 3 1 2

Do zápasu vstoupila lépe Slavie, která hned úvodní buly zatlačila Plzeň do obrany. Lepší vstup Pražané potvrdili vedoucím gólem ve čtvrté minutě, kdy se trefil Hafenrichter. – 0:1 Pražský tým v tempu neustal a hned o tři minuty déle trefil Poletín tyč. Zvuk tyče byl jako gong, který zavelel indiánům do bitvy. Plzeň značně přitvrdila a dohrávala souboje na hranici pravidel a jednou dokonce za. Hosté se nedokázali vyrovnat s tvrdou hrou domácích a hned ve 12. minutě inkasovali z hole Lva. – 1:1 V barvě Plzně byl najednou jiný tým, než který zahajoval toto utkání. Ze svého tlaku si však Plzeň vynutila pouze jedno prodloužení.

Plzeňští vstoupili do druhé části stejně jako končili třetinu první. Tato hra přinesla řadu vyloučení na obou stranách. Jedno z vyloučení dokázali využít Slávisté a Krejčík poslal svůj tým opět do vedení. – 1:2 V proměnění přesilové hry nezůstali po zadu ani hráči v bílomodrém a o čtyři minuty déle předvedli krásnou přesilovkovou kombinaci na jeden dotek, za kterou by se nemusel stydět ani A-tým. Na konci řetězce zakončoval do prádné brány Petruška. – 2:2 Až po tomto gólu se Slávisté začali rovnat v tvrdosti indiánům a na ledě se začalo řádně jiskřit. Rozhodčí však v drtivé většině soubojů nechali citlivě hru pokračovat.

Díky přesilové hře, která se přelila do poslední třetiny se dostali sešívaní do tempa, které vyvrcholilo již třetím vedením hostujícího týmu, které zřídil tentokrát Jaškin. – 2:3 Z vedení se však dlouho neradoval. O minutu déle totiž za domácí tým naposledy vyrovnal Baxa. – 3:3 Od této chvíle se hrálo podle dirigentské taktovky Plzeňanů, kterým Slavia přistoupila na agresivní a fyzicky náročnou hru. Toho domácí využili a během chvilky otočili zápas ve svůj prospěch. Nejprve druhým gólem v zápase dostal domácí do vedení Petruška – 4:3, aby o tři minuty déle zvýšil náskok Mainer, jehož gól byl klasickou ukázkou plzeňské bojovnmosti. – 5:3 Pět minut před konce ještě vykřesal jiskru naděje svým druhým gólem Slávista Krejčík. –5:4 V době největšího tlaku a šance na vyrovnání však fauloval Doležal a Slavie měla po šancích, což potvrdil gólem v přesilové hře Zeman. - 6:4