Dorostenci prohráli přestřelku se Vsetínem

Plzeň - V pátek přijel tým staršího dorostu ze Vsetína, aby poměřil síly s plzeňskými indiány stejné kategorie. Ačkoliv Plzeňští vedli 1:0, prakticky téměř celý zápas se snažili vyrovnat soupeři, který vždy dokázal bleskurychle odpovědět na plzeňské trefy.

HC Škoda Plzeň - VHK ROBE Vsetín

5:6
1:2, 2:1, 2:3

Branky a nahrávky: 8. Pour (Váchal, Vizinger), 24. Pašek (Němec), 30. Erben (Kvapil), 46. Pejchar, 53. Vizinger (Váchal) - 13. Klimek (Daněk, Vizinger), 14. Káňa (Daněk), 25. Podešva (Jurík), 48. Káňa (Daněk), 51. Kitsberger (Káňa), 54. Daněk (Klimek, Káňa). Vyloučení: 4:3. Využití: bez využití. Diváci: 60. Střely na branku: 25:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:6.

Makarovič - Slavík, Karpíšek, Tichý, Kvapil, Houfek, Procházka, Patrik, Šmíd - Vizinger, Váchal, Pour - Pitel, Erben, Noga - Pejchar, Němec, Pašek - Šlajs, Šimandl, Mašek

VHK ROBE Vsetín

Bača - Hurtík, Žák, Žabčík, Pelc, Fryšara, Kovář - Jurík, Podešva, Kozák - Daněk, Káňa, Klimek - Kitsberger, Kývala, Kajaba - Gromus, Djorič, Stodůlka

Petr Vizinger 1 1 2 -1 0

Utkání začalo ve slušném tempu a hned od prvních sekund jsme viděli několik tvrdých střetů, které provázely celý zápas. Již v prvních minutách se o nebezpečné střely postaral Klimek a Daněk. Plzeňští mladíci si šance vytvářeli, avšak Bača příliš zasahovat nemusel. Prakticky první nebezpečná střela Plzně skončila gólem, když se nezištně za obranou Vsetína objevil Pour a rozvlnil síť za vsetínským brankářem. – 1:0 Netrvalo dlouho a Vsetín dostal dvouminutovou klasickou přesilovou hru. Domácí ji však s přehledem ubránili. To jakoby indiány ukolébalo a na konci třinácté minuty inkasovali první gól od Klimka, který v pádu trefil roh branky Makaroviče. – 1:1 Tento gólman již za dalších 14 sekund lovil touš z branky znovu. Tentokráte ho překonal Káňa. – 1:2 Na obou dvou brankách se asistencemi podílel Daněk.

I ve druhé třetině nebyla nouze o hezké a důležité momenty. První vyloučení Vsetína přišlo až v jedenadvacáté minutě. Šanci na vyrovnání ale domácí ještě prohospodařili. Ponechali si však výhodu tlaku, který zužitkovali o minutu déle. To se trefil Pašek. – 2:2 Vyrovnaný stav však netrval dlouho. Již o půl minuty později se podařilo útoku hostí kombinací dokonale zmást domácí obranu a Podešva vrátil vedení hostujícímu týmu. – 2:3 Vsetín byl od začátku poměrně lepším týmem. Plzeňští ale byli produktivnější, což potvrdil Erben, který poslal kotouč, jenž se k němu odrazil od protihráče, za záda brankáře v zeleném. - 3:3. Zhruba v půlce zápasu se Plzeň svému soupeři začala herně a pohybově rovnat. Možná i díky tomuto faktu, odcházely týmy do šaten za nerozhodného stavu.

Ve třetí třetině se děly neuvěřitelné věci. Hned na začátku této části se do sebe pustili Karpíšek a Jurík. Rozhodčí poslal oba kohouty na trestnou lavici. Minutu a půl se hrálo čtyři na čtyři. Potom hráči Plzně špatně vystřídali a hráli o jednoho muže méně. Vsetín přesilovku nevyužil, naopak z trestné lavice vracející se Pašek se dostal se spoluhráčem do přečíslení 2 na 1. Vsetín však podržel dobře chytající Bača. V 46. minutě ukázal Pejchar své technické dovednosti a poslal domácí do vedení - 4:3. Tímto gólem odstartoval osmiminutovku, během které padlo pět branek. Na 4:4 srovnal Káňa, jehož pokus z nulového úhlu se se štěstím doklouzal za brankovou čáru. Vsetín si vzal vedení zpět gólem Kitsbergera. - 4:5 Na to ještě indiáni odpověděli gólem Vizingera, jenž doslova dotlačil touš, který vypadl hostujícímu brankáři, za brankovou čáru. - 5:5 Divokou osmiminutovku uzavřel svoji trefou Daněk. – 5:6 Domácí se na konci snažili ještě vybojovat remízu a odvolali brankáře. Drtivý tlak však zakončil zbytečným napadením Váchal. Vsetín si tak ze zasněžené Plzně odvezl 3 body.