Starší dorostenci i podruhé doma prohráli

Plzeň - Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Slavia Horácká Třebíč 2:4. Ani napodruhé se plzeňským dorostencům nepodařilo získat na domácím ledě body. Oslabený a velmi mladý tým byl ale dnes bodům poměrně blízko a za svůj výkon by si modrobílí bývali alespoň bod zasloužili. Ve 24. minutě Plzeň vyrovnala na 2:2 a tento stav vydržel až do 56. minuty, kdy Weiss potrestal chybu domácích v rozehrávce. Indiáni už vyrovnat nedokázali a naopak ještě jednou inkasovali z brejku.

HC Škoda Plzeň - SK Horácká Slavia Třebíč

2:4
1:2, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 8. Noga (Pitel, Pašek), 24. Houfek (Pitel) - 11. Deveri (Paták, Vlašín), 12. Deveri (Paták, Vlašín), 56. Weiss, 60. Paták (Šulc). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

Vojtěch Tulačka 0 0 0 0 0

První velká šance zápasu přišla na začátku 5. minuty. Po akci celého útoku se před Dusíka dostal Mašek, ale nedokázal bekhendovou kličkou třebíčského gólmana překonat. Stejný útok si připravil slibnou pozici také v 7 minutě. Od modré střílel Houfek a Šlajsova dorážka byla hodně nebezpečná. Domácím poté pomohla přesilovka při vyloučení Patáka. Pitel našel ideálně najetého Nogu a ten po kličce z ostrého úhlu překonal Dusíka. 7:27 – 1:0. Jenže v polovině třetiny domácí propadli a Třebíč se dostala do přečíslení 2 na 1. Paták dokázal v těžké pozici přihrát okolo ležícího plzeňského obránce a na Deveriho už zívala odkrytá branka. 10:26 – 1:1. Poté navíc při závaru v Makarovičově brankovišti fauloval Houfek a také hosté získali výhodu přesilovky. Patákovu přihrávku srazil Procházka nešťastně přímo na hůl Deveriho, který si vychutnal další jednoduchý gól. 11:52 – 1:2. Hosté mohli přidat ještě jeden gól, kdy plzeňský obránce promáchl na útočné modré puk a do brejku se dostal Weiss. Makarovič si však poradil s jeho kličkou do forhendu i s nebezpečnou dorážkou.

Ve 24. minutě hráli domácí přesilovku a zamkli Třebíč v jejich obranné třetině. Od modré vystřelil poměrně nenápadnou střelu Houfek, Dusík přes dobře clonícího Paška nic neviděl a puk skončil v jeho brance. 23:40 – 2:2. Domácí mohli dokonce otočit vedení na svoji stranu. Šimandlovu dorážku Houfkovy střely ale schoval Dusík pod svými betony. Další slibnou šanci nevyužil Houfek ve 30. minutě, když mu zpoza branky nabil Šlajs. Přihrávka však překvapila nejen třebíčskou obranu, ale i plzeňského útočníka. Naopak velmi blízko gólu byli hosté, když Donutil zakončoval přečíslení 2 na 1. Naštěstí pro domácí ve vyložené šanci minul branku. Šance se i nadále střídali na obou stranách, ale ani jednomu z týmů se nedařilo je proměnit.

Ve třetí třetině už se oba týmy soustředily převážně na obranu. A dlouho to vypadalo, že o vítězi se rozhodne až v prodloužení. Jedinou výraznější šancí byla střela a dorážka Maška v 51. minutě. Jenže v 56. minutě zachytil Weiss chybnou rozehrávku Plzně ve vlastní třetině a bekhendem z poměrně ostrého úhlu překonal Makaroviče. 55:43 – 2:3. Domácím nezbývalo než riskovat a otevřít hru. Pojistit výhru Třebíče tak mohl v 59. minutě Stromecký, kterému však šanci sebral dobrým zákrokem plzeňský gólman. Jenže to domácím stejně nebylo nic platné, O pár vteřin později totiž ujel do brejku Paták, kterého marně stíhal Houfek. Makarovič se pokusil situaci zachránit výjezdem až na vrchol kruhu, jenže po kolizi všech tří hráčů doklouzali do branky postupně puk, Paták i Houfek. 59:09 – 2:4. Hosté si již závěr zápasu zkomplikovat nenechali a stejně jako včera Brno i Třebíč si odváží z Plzně všechny body.