SLA - PLZ 1:3 - Slavii pohřbili Kracík s Hvilou

P l z e ň - Další utkání Tipsport Hockey Cupu sehrála Plzeň v hlavním městě České republiky. Soupeřem jí byla pražská Slavia. Hru Plzně dirigovala tentokrát dvojice Kracík - Hvila. Forvard Lukáš Hvila byl dokonce u všech třech branek indiánů. Převážně jeho zásluhou si tak západočeský celek odváží z Edenu výhru a body do tabulky letní hokejové soutěže.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

1:3
1:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 11. Svoboda (Žižka) - 8. Hvila (Kracík), 34. Kracík (Hvila), 47. Tvrdík (Hvila). Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 378.

HC Slavia Praha

Kopřiva - Žižka, Krejčík, Kadlec, Roth, Kuboš, Špelda, Krejčí - Micka, Svoboda, Štefanka - Endál, Branda, Vondrka - Doležal, Holec, Tomica - Čermák, Žejdl, Sklenář

Přikryl - Slaney, Modrý, St. Pierre, Frolo, Jeřábek, Dresler, Růžička - Pitule, Vostřák, Straka, Vlasák, Hvila, Kracík, Tvrdík, Stránský, Kovář, Heřman J., Obdržálek, Heřman M., Dvořák

Od úvodu zápasu bylo patrné, jak moc jsou hráči obou týmů natěšeni na kouzelnou hru jménem hokej. Hra se přelévala sem a tam, ale první větší střeleckou příležitost si vypracoval až v 5. minutě domácí Sklenář, který akci dva na jednoho zakončil mimo branku. Chvíli po něm nepřekonal Přikryla střelou z levého kruhu ani Štefanka a ihned poté zaúřadovali hosté. Kracík zavezl v 8. minutě puk mezi kruhy a přenechal ho Lukáši Hvilovi, jenž střelou z první rozvlnil síť slávistické branky.

Pár vteřin po úvodním gólů odmítl vyrovnání ze stejné pozice Tomica. Při větší útočné chuti byla Plzeň, která si vypracovala slušný tlak a Slavia neinkasovala jen díky vynikajícím zákrokům gólmana Kopřivy. Když už se zdálo, že druhý gól ve slávistické síti visí ve vzduchu, využil okna mezi plzeňskými beky Tomáš Svoboda. Slávistický útočník zpracoval těžký pas a střelou mezi betony srovnal na 1:1.

Do druhé části nastoupili lépe domácí. Nejvíce byl vidět Tomáš Micka s Jurajem Štefankou, kteří si svým důrazem vytvořili několik slušných střeleckých pozic. V 29. minutě si svěřenci trenéra Jelínka zahráli přesilovku pět na tři, ale otáleli se střelbou a vypracovali si pouze jednu šanci. Slavia nechala Plzeň opět tahat za delší konec provazu a na každou slávistickou šanci vycházely dvě šance pro hosty. Tváří v tvář čelil slávistický Kopřiva nejprve Strakovi a poté i Stránskému. Slavisté si koledovali o branku a v 34. minutě ji skutečně dostali, když přečíslení po pěkné kombinaci a nahrávce Hvily zakončil Jaroslav Kracík. Indiáni si vedení 2:1 ve zbytku druhé třetiny udrželi.

Šanci na vyrovnání pohrdli domácí hned v úvodu poslední části, kdy nevyužili přes minutu trvající přesilovku pět na tři. Největší šanci měl po náhodně odražené střele agilní Tomáš Svoboda, který číhal u levé tyčky. Přikryl se však přesunul včas. Slavia se snažila vyrovnat, ale obrana Plzně se každou vteřinou stávala pevnější a pevnější.

Ve 47. minutě odskočili hosté na dvoubrankový rozdíl a opět u toho byl Hvila, který nahrával na k modré čáře najíždějícímu Michalu Tvrdíkovi, jenž se příklepem nemýlil. Slavisté sice nesložili zbraně, ale Micka z bezprostřední blízkosti rovněž ve 47. minutě trefil Přikryla pouze do masky.

Nic na skóre nezměnila ani závěrečná power-play, který byla umocněna plzeňským oslabením. Indiáni zaslouženě vyhráli. Slavii chyběla k bodům lepší koncovka a přesnější přihrávky. Ačkoliv gólman Kopřiva inkasoval tři branky, tak podal slušný výkon, kterým vyčníval nad ostatními spoluhráči. Za zmínku stojí i dobrá atmosféra v ochozech. Fanoušci se i v srpnových dnech umí bavit hokejem.

Petr Přikryl (Plzeň, brankář): Byl špatný led a puk skákal. Hodně se nahazovalo, ale navzájem jsme si s klukama pomáhali a celkově to, myslím, nevypadalo špatně.

Tomáš Micka (Slavia, útočník):Bohužel jsme prohráli, ale vypracovali jsme si pár dobrý šancí, které jsme neproměnili. Kdybychom byli klidnější v koncovce, tak to mohlo dopadnout jinak. Třeba já měl plno šanci, ale žádnou jsem neproměnil. Výborně nám chytal Kopr (gólman Kopřiva)! Hodně nás podržel a i když jsme nechávali pak hru více otevřenou, tak jsme díky němu už více neinkasovali.