Junioři ve Znojmě neskórovali a jasně prohráli

Znojmo - Junioři Orli Znojmo - HC Plzeň 1929 6:0 (1:0, 1:0, 4:0). Vysokou prohru si odvážejí plzeňští junioři ze znojemského ledu. Po páteční výhře nad Kometou Brno po nájezdech nedokázali ukořistit body na půdě dalšího soupeře z jihu Moravy. Oba týmy měly problémy s rozehrávkou a zvláště první dvě třetiny nepřinesly příliš líbivou hru. Postupně se začalo více osmělovat Znojmo, a i když indiáni dlouho drželi krok, výpadek v poslední třetině utkání je připravil o šanci na příznivější výsledek.

Orli Znojmo - HC Škoda Plzeň

6:0
1:0, 1:0, 4:0

Branky a nahrávky: 20. Podešva (Opalek), 40. Videlka (Mikulášek), 44. Jarůšek, 47. Novák (Šaur, Podešva), 48. Jarůšek (Komínek), 50. Trojan (Latner). Rozhodčí: Vampola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 46:27.

Orli Znojmo

Kacetl - Hejl, Pospíšil, Tichý, Latner, Opalek, Šaur, Srketič - Novák, Komínek, Stehlík, Bartoš, Trojan, Podešva, Zika, Mikulášek, Piskoř, Telesz, Videlka, Jarůšek.

Šťastný - Ruprecht, Farný, Slavík, Sullman, Špaček, Blumentrit - Váchal, Sedláček, Faschingbauer, Hošťálek, Baxa, Erben, Pacanda, Pašek, Šimandl, Hájek, Bernard, Mainer, Vizinger, Němec.

Petr Vizinger 0 0 0 0 0

V sobotním utkání se znojemská juniorka střetla s týmem Plzně. Orli vstupovali do zápasu s dvěma prohranými zápasy v zádech, naopak hosté přijeli posilněni páteční výhrou v Brně.

Začátek první třetiny byl poznamenán sérií vyloučených znojemských hráčů. Krátce po sobě si šli odpočinout Telesz a Podešva. Plzeň se však během zápasu trápila při hře v početní výhodě. První velkou příležitost měl na své holi domácí Videlka, který si vylámal zuby na betonech plzeňského gólmana Šťastného. V následující přesilové hře opět zahrozili domácí, když Stehlíkova střela jen těsně minula plzeňskou klec. Do šancí se však dostávali i hosté, za zmínku stojí především Mainerova skrytá střela, která málem překvapila Kacetla.

Z gólu se ještě v úvodní třetině radovali Orli. Jan Podešva se dokázal nejrychleji zorientovat před soupeřovým gólmanem a svou střelou otevřel účet zápasu – 1:0.

Prostřední třetina přinesla asi nejméně zajímavý hokej plný chyb a nepřesností. Ani jednomu týmu se nedařila rozehrávka a zajímavé akce by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Plzeňští si nedokázali vytvořit tlak v nabídnutých přesilovkách a oba brankáři neměli příliš práce se střeleckými pokusy protihráčů. Za zmínku stojí až povedená kombinace Plzně z konce třetiny, při které Pašek tvrdou střelou vyklepal Kacetlovy betony. Několik vteřin před koncem předvedli ukázkovou spolupráci Mikulášek a David Videlka, jenž prostřelil podruhé v zápase hostujícího gólmana – 2:0.

Poslední část hry už patřila výhradně domácím hráčům. Znojmo ještě dalo Plzni příležitost k vyrovnání hry svým pozdním příchodem na led, za který inkasovalo dvouminutový trest, ale i touto příležitostí Západočeši pohrdli. Naopak sami Plzeňští darovali Orlům třetí gól, když chybou ve svém obranném pásmu doslova vybídli Richarda Jarůška ke skórování – 3:0. O pár minut později bylo hostům ještě hůře. Nejprve se v přesilové hře nemílil Patrik Novák - 4:0 a o pár vteřin později rozesmutnil Šťastného v bráně Plzně Richard Jarůšek, který sám, nikým neatakován, neměl problém navýšit skóre zápasu – 5:0.

Hosté přestali stíhat a Znojmo se dostávalo do tlaku, ze kterého pramenilo i trestné střílení. Tentokrát ale Jarůšek nedokázal přelstít Šťastného, a připravil se tak o hattrick. Orli se ale přeci jen dočkali ještě jednoho přesného zásahu. Jeho autorem se stal Jan Trojan, jenž si hezky narazil s Latnerem a podtrhl tak účet dnešního zápasu – 6:0.

V závěru utkání dostali ještě Plzeňští výhodu přesilové hry, kerou ale ani tentokrát nedokázali využít. Gólman Znojma Kacetl si tak z utkání odnesl vychytané čisté konto.