Junioři poráží Kladno

P l z e ň - Junioři HC Plzeň 1929 - HC Vagnerplast Kladno 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Kladno přijelo do Plzně se sestavou, která čítala pouze 16 hráčů a dva brankáře. Možná i rozložení sil hrálo roli v jinak poměrně dramatickém, vyrovnaném a bojovném utkání. Plzeň však vstoupila do zápasu mírně aktivněji a vstřelila gól. Náskok si indiáni pohlídali, aby necelé čtyři minuty před koncem zasadili další ránu.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

2:0
1:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 13. Vizinger (Bernad), 57. Hošaťálek (Sullman). Vyloučení: 7:6. Bez využití. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 2:0.

Mazanec (Šťastný) - Hucl, Ruprecht, Růžička, Slavík, Sullman, Špaček, Váchal, Sedláček, Hošťálek, Baxa, Petruška, Pacanda, Pašek, Šimandl, Hájek, Bernad, Blumentrit, Vizinger, Němec, Lev.

Rytíři Kladno

Ilašenko (Kaňka) - Strnad, Gutwald, David, Kužel, Dalecký, Butor, Krpata, Doskočil, Bernat, Redlich, Tomáš, Hybner, Kupec, Obr, Vyšín, Čurda.

Do utkání nastoupil lépe domácí tým, který Kladno mírně přehrával. Odměnou mu za to byla trefa Vizingera, který tak otevřel skóre zápasu ve 13. minutě. Indiáni dokázali toto skóre udržet až do konce třetiny prakticky bez problémů a do šaten tedy odcházeli za stavu 1:0.

Ve druhé třetině se Kladno mírně zlepšilo a především přidalo na agresivitě. Mladí indiáni jim však opláceli stejnou mincí a tak jsme měli možnost vidět i pár potyček. Všechny ale vyvázly bez většího trestu. O co více se plnily kolonky trestů, tím méně se zaplňovaly rámečky vstřelených branek. Respektive se během druhé části nezaplnila žádná.

Jednogólová ztráta hnala dopředu svěřence Otakara Vejvody s vidinou vyrovnání. Plzeň však zdobila neprostupná obrana v čele s brankářem Mazancem. Ten v tomto zápase příliš práce neměl. O to více měl však štěstí těsně před koncem zápasu, kdy se ho Kladenským podařilo překonat. Pro faul však gól neplatil. Kdyby platil, Plzni by zřejmě tři body nepřidal, jelikož čtyři minuty před koncem potvrdil plzeňskou výhru Hošťálek. – 2:0