HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

2:1

1. Smoleňák (Kos) - 0:1, 5. Suchý (Hobl) - 1:1, 11. Slaba (Suchý, Hobl) - 2:1.

Štelmach - Černý, Kreuzman, Rieger, Slaba, Urbánek, Vodička - Hobl, Suchý, Fürbacher - Kepl, Setikovský, Hajšman - M. Mareš, Heřman, Vrba.

Úvodní vhazování se plzeňskému týmu vůbec nepovedlo. Kladenský kapitán Smoleňák využil zaváhání protihráče a v sedmé vteřině proměnil samostatný nájezd. V 5. minutě ale v oslabení ujel plzeňský kapitán Pavel Suchý. Pozici pro zakončení měl sice horší než střelec úvodního gólu, ale prosadil se a vyrovnal na 1:1. Když v 11. minutě Plzeň zásluhou Suchého přihrávky zpoza brány a střely Josefa Slaby vedla 2:1, nikdo nemohl tušit, že to byl vítězný gól. Hosté sice domácí mužstvo přestříleli, ale vyrovnávací branku nevytěžili ani ze závěrečného tlaku. To znamená, že Plzeňští si připsali třetí letošní výhru a v tabulce mají nyní 7 bodů. Ve čtvrtek 10. října od 18 hodin hrají plzeňští dorostenci v Liberci.

Pokud si chcete přečíst hodnocení Františka Černého po utkání s Kladnem, klikněte sem.