Juniorka se loučí s domácím prostředím vítězstvím nad Jihlavou

Plzeň - Plzeňští junioři se ve čtvrtek odpoledne představili naposledy v tomto ročníku na vlastním ledě. Soupeřem jim byla Jihlava. Ačkoliv domácí do zápasu dobře vstoupili a svého soupeře přehrávali, stav utkání byl dlouho vyrovnaný a hosté bojovali alespoň o remízu až do posledních vteřin. Mladí indiáni však těsné vedení uhájili a rozloučili se s domácím ledem vítězně.

HC Škoda Plzeň - HC Dukla Jihlava

4:3
1:1,2:1,1:1

Branky a nahrávky: 5. Pavel Sedláček, 26. Sedláček (Ruprecht, Sullmann), 32. Pacanda (Sedláček, Růžička), 56. Pacanda (Ruprecht) - 14. Vysloužil (Prokš), 35. Prokš (Hlaveš), 59. Matějka (Kasalý, Randa) . Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 27 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

Karafiát - Hucl, Ruprecht, Růžička, Slavík, Sullmann, Špaček, Váchal, Sedláček, Hošťálek, Baxa, Petruška, Pacanda, Pašek, Šimandl, Hájek, Bernad, Blumentrit, Mainer, Němec

HC Dukla Jihlava

Šťastný - Matějka, Cirhan, Šťastný, Tobola, Martínek, Hlaveš, Malec, Zídek, Vysloužil, Prokš, Randa, Polcar, Kuřítko, Mikeš, Kasalý

Martin Váchal 0 0 0 0 0

Zápas pro Plzeň nezačal právě ideálně, hned ve druhé minutě byl vyloučen domácí Baxa za nebezpečnou hru vysokou holí, indiáni se tak museli bránit přesilové hře hostí. To jim ale mnoho problémů nedělalo. Naopak chvíli poté, co se vyloučený Baxa vrátil do hry, se prosadili domácí po kuriózní situaci. Jihlavský brankář Šťastný, který mimochodem část sezóny odehrál právě za Plzeň, při pokusu rozehrát upustil svoji hůl. Puk nakonec odehrál, ale rozhozená obrana jej odevzdala nejbližšímu hráči, kterým byl plzeňský Sedláček, a ten se z blízkosti nemýlil! Svoje vedení mohli indiáni ještě do poloviny první třetiny navýšit ve dvou přesilovkách - nevyužili ani jednu. Při mezihře pět na pět si dvě velké šance vytvořil Baxa, ale netrefil. To se naopak po návratu vyloučeného hráče Jihlavy povedlo hostím, kteří po rychlém protiútoku srovnali na 1:1. Jmenovitě se o to postaral nahrávající Prokš a skórující Vysloužil. Poslední velkou šanci úvodní části měl opět Baxa, ale Šťastný napravil chybu svého spoluhráče výborným zákrokem lapačkou.

Začátek druhého dějství patřil Pavlu Sedláčkovi, který se po pěti minutách trefil podruhé v zápase a poslal svůj tým znovu do vedení! Povedlo se mu to po rychlém úniku a precizním zakončení. Hned vzápětí ale dostali hosté velikou příležitost srovnat – rozhodčí za hození hole domácím gólmanem nařídil trestné střílení, jenže Martin Kuřítko na Karafiáta nevyzrál a skóre se neměnilo. Další možnost srovnat přišla při přesilové hře, ale i touto nabídkou Jihlavští pohrdli. A tak udeřilo na druhé straně, kde měl velice jednoduchou práci dobře postavený Pacanda, který do odkryté branky uklidil odražený puk po střele Sedláčka. Ten si tak připsal třetí bod v zápase. Na tuto trefu ale dokázali hosté zareagovat jen o pár chvil později. Asistent u prvního gólu, Prokš, se tentokrát osvědčil jako střelec a z pozice mezi kruhy snížil na 2:3 z pohledu Jihlavy. Do konce druhé třetiny ale hosté další gól nevstřelili a šli do kabin s jednobrankovým mankem.

Třetí část byla poznamenána dvěmi vyloučeními hostí, kteří se tak převážně bránili. Domácí přesilovkové formace se pouštěly do složitých kombinací a hráči často místo střelby hledali lépe postavené kolegy, což ale k žádnému úspěchu nevedlo a skóre se tak dlouho neměnilo. Když už to vypadalo, že se hosté dostávají do úniku dvou hráčů na samotného gólmana, zastavil je opět hvizd rozhodčího, který potrestal hráčskou lavici Jihlavy za hru v šesti. A v této přesilovce pět minut před koncem základní hrací doby se domácí konečně prosadili. Co se jim dlouho nevedlo kostrbatou kombinací, to zvládl Pacanda střelou kolem nohy obránce. Svým druhým gólem poslal Plzeň do dvoubrankového vedení. Trochu štěstí měl poté i brankář Karafiát, kterému střela hostí proklouzla mezi betony, a puk směřoval pomalinku do branky, odkud jej nakonec odehrál domácí bek. Jihlavští sice dokázali ještě snížit Matějkou, ve zbylých dvou minutách toho ale příliš nevymysleli a odjeli bez bodu.

Radek Kampf (trenér Plzně): Byl to poslední domácí zápas v sezóně a i když nám trochu chyběla koncovka, tak jsme soupeře přehrávali. Objevily se tam i některé věci, které jsme od kluků chtěli, jen víc gólů bychom mohli dát. V přesilovkách toho kluci hodně vymýšleli, chtěli to dávat do prázdné. Musí tam být více střelby.