Starší dorost obrat nedokonal a sezóna pro něj končí

Zlín/Plzeň - Starší dorostenci PSG Zlín - HC Plzeň 1929 5:3 (1:0, 3:1,1:2). Plzeňský starší dorost nedokázal vyhrát dvakrát po sobě na ledě Zlína a svému soupeři podlehl těsně 3:5. Indiáni byli domácím velice vyrovnaným soupeřem, ale nakonec nedokázali dohnat manko, které se jim nakupilo na samém konci prostřední části. Mladí indiáni si však zaslouží absolutorium za snahu, se kterou o výhru a postup dále bojovali.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

5:3
1:0, 3:1,1:2

Branky a nahrávky: 4. Sekerka, 36. Jurík (Janota), 40. Papežík, 40. Sekerka (Galuška), 55. Míka (Burša, Jurík) - 21. Pašek, 44. Pašek (Kubalík), 46. Slavík (Pejchar, Váchal). Rozhodčí: . Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: ---. Střely na branku: ---. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3.

PSG Berani Zlín

Rozum - Buchta, Řezáč, Strojil, Galuška, Papežík, Míka, Burša, Skočík, Janota, Jurík, Matula, Macharáček, Sekerka, Popelka, Vaculín, Doležálek, Sedláček, Hrazdíra, Urbanec.

Polívka - Tichý, Kubík, Šmíd, Marcel, Slavík, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Kopta, Váchal, Noga, Kubalík, Faschingbauer, Pitel, Houfek, Pour, Pašek, Tulačka.

Rozhodující zápas čtvrtfinálové série se začal vyvíjet lépe pro domácí mužstvo, které se už po třech minutách a šestnácti vteřinách ujalo vedení, když Sekerka vystihl rozehrávku hostů a poslal kotouč mezi Polívkovými betony do sítě. Na ledě pak bylo domácích plno, Janotovi se nepodařilo prostřelit hradbu těl před sebou. Neuspěl pak ani Strojil. Na druhé straně se v 10. minutě osmělil Houfek, ale stejně jako následný pokus Kubalík Rozum s přehledem vyřešil ke své spokojenosti. A když Plzeň nepotrestala Buchtův dvouminutový faul, odešli do kabin spokojenější Zlínští.

Úsměv jim ze tváří zmizel velice záhy, už po půlminutě. Buchta nedokázal odehrát puk od vlastní branky, kotouče se zmocnil Martin Pašek a napálil jej do sítě. Poté si obě mužstva vyzkoušela přesilovou hru, ale ani jednomu se ji nepodařilo proměnit. Mírně aktivnější hosté mohli udeřit v další přesilovce, jenže sami se dopustili prohřešku proti pravidlům. Ani hra ve čtyřech na obou stranách gól nepřinesla. To až 36. minuta, kdy od modré vypálil Janota a Jurík tečoval přesně. Plzeň si nepohlídala poslední okamžiky prostřední části a inkasovala ještě dvakrát. Nejprve prostřelil Polívku od modré Papežík a po necelé půlminutě Sekerka střelou mezi gólmanovými betony zvýšil na tříbrankový rozdíl.

Indiáni zbraně nesložili a Martin Pašek svým druhým zásahem v tomto duelu potrestal vyloučení domácího Sedláčka. Indiáni o necelé dvě minuty později přidali i třetí branku, když Jakub Slavík dorazil do odkryté sítě střelu kapitána Pejchara. Domácí si ztracené vysoké vedení mohli vzít zpět při trestu Marcela, ale opakovala se již výše zmíněná situace a sami se o ni faulem připravili. Smutnit dlouho nemuseli, protože už v 55. minutě Jurík vybojoval kotouč za brankou, převzal ho Burša a ten našel před brankou volného Miku, jenž se nemýlil. Přestože indiáni bojovali ze všech sil, další branku se jim již vstřelit nepodařilo a sezóna pro ně končí účastní mezi nejlepšími osmi.