MDO: SPA - PLZ

MDO: SPA - PLZ 4:2 - Krlišovy dvě branky na body nestačily

Mladší dorostenci: HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 4:2 (0:0, 3:1, 1:1). Plzeňský mladší dorost nestačil v hlavním městě na výběr tamní Sparty a vrací se domů s porážkou 2:4. Za Plzeň se totiž gólově prosadil jen Krliš a to na body nestačilo. Domácí si navíc připisují stoprocentní využití přesilovek, když potrestali oba plzeňské tresty.
Podrobnosti připravujeme.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

4:2
0:0, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 22. Györi (Sviták, Knobloch), 22. Lojka (Györi), 35. Györi (Kadeřávek, Sviták), 56. Hozák (Černoch, Abdul) - 26. Krliš (Beneš, Walter), 41. Krliš (Polívka, Beneš). Rozhodčí: Kratochvíl - Fišara, Kalaš. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. Diváci: 37. Střely na branku: 36:39.

Pírs - Kazda, Knobloch, Kolář, Mikliš, Pacovský, Šťastný - Abdul, Černoch, Györi, Hozák, Kadeřávek, Lojka, Sviták.

Zeman - Hůlka, Kaňák, Muchka, Pokorný, Polívka, Starý, Walter - Beneš, Hajšman, Jakubec, Krliš, Krystl, Martykán, Opava, Suchý, Vavřička, Vlček, Vracovský, Švarc.

Jan Walter 0 1 1 2 0

V první třetině viděli diváci pouze jediné vyloučení domácího Lojky, ale indiáni svou přesilovku nevyužili. Druhá část začala už po minutě pohromou pro indiány. Po 62 sekundách se nejprve na trestnou lavici odebral Suchý za nedovolené bránění, o pouhopouhé dvě sekundy ho následoval Muchka, který byl vyloučen za zdržování hry. Sparťané nabídnutou dlouho přesilovku o dva muže využili. Neuplynulo ani dvacet sekund a poprvé síť za Zemanem rozvlnil Marek Györi - 1:0. A střelecké nadšení domácím vydrželo i v klasické variantě početní výhody, o dalších 15 sekund nato odčinil svůj dvouminutový trest z prvního dějství Lukáš Lojka - 2:0. Indiáni ale rozhodně braně nesložili, v šestadvacáté minutě zaúřadoval reprezentant Václav Krliš a dostal svůj tým na dostřel Pražanů - 2:1. Jenže i domácí našli odpověď, zpět si vzali dvoubrankový náskok po druhé trefě v duelu z dílny Györiho - 3:1.
Plzni se podařil vstup do závěrečné části, když se hra nestačila přesunout ani do druhé minuty a indiáni opět korigovali a znovu u toho byl Krliš - 3:2. Vyrovnáno mohlo být v přesilovce, kterou hráli hosté po faulu Černocha, ale domácí se jim nepodařilo napodobit. A tak přišel trest v podobě čtvrtého gólu v brance modrobílých, když se radoval Jiří Hozák - 4:2. Plzeň ještě bojovala, vykoledovala si ještě jednu přesilovku, ale ta jí znovu nevyšla podle představ, a tak vydřenou výhru slavili domácí.