JUN: PLZ - ZLN

JUN: PLZ - ZLN 3:2 - Junioři i nadále vítězně, už jsou pět bodů od třetího místa!

Junioři: HC Plzeň 1929 - PSG Zlín 3:2 po prodloužení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0). Plzeňská juniorka i nadále pokračuje ve vítězném tažení, když doma nakonec udolala zlínské vrstevníky. Přestože indiáni vedli už o dvě branky, body se nakonec spravedlivě dělily. Ten bonusový vystřelil domácím v prodloužení Váchal.
Podrobnosti připravujeme.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

3:2p
1:0, 1:1, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 19. Petruška, 30. Pacanda (Baxa), 62. Váchal (Pašek) - 40. Jurík (Kundera), 54. Haloda (Zábojník). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Flégl. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Diváci: 43. Střely na branku: 38:36. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2.

Polívka - Houfek, Ruprecht, Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Karpíšek, Váchal, Baxa, Petruška, Noga, Pacanda, Pour, Hájek, Varačka, Blumentrit, Pašek, Šimandl.

PSG Berani Zlín

Rozum - Urbanec, Janota, Kundera, Buchta, Kovařík, Strojil, Haloda, Merta, Sadil, Řezníček, Popelka, Jurík, Janeba, Burša, Sedláček, Zábojník, Hrazdíra, Kučera.

David Varačka 0 0 0 0 0

Zlínu patřila úvodní minuta první třetiny, ale pak převzali iniciativu domácí, ale Pašek pálil jen doprostřed branky, kde byl připravený Rozum. Nepřipravené berany nachytali indiáni v úvodu 6. minuty, to Baxa objel branku a nahrával před ní ve snaze najít kohokoliv ze spoluhráčů. Nejbližší z nich však puk promáchl a Blumentritova střela od modré pak byla sražena nad. Aktivitou hýřil Petruška, ale tomu se motaly ruce i nohy v sólech v rohu kluziště. Jeho okamžik však měl ještě přijít. Pacanda na šířku kluziště přihrál právě Petruškovi, ten nechával puk za sebou, ale rychlý protiútok nestačili ani jejich spoluhráči. Jenže pak už to konečně vyšlo; v čase 18:09 Patrik Petruška otevřel skóre duelu - 1:0.

Prvního vyloučení se ČEZ Aréna dočkala až ve 27. minutě, když na trestnou lavici usedl Janota. A navíc si Plzeň aktivitou vykoledovala přesilu o dva muže, která po zákroku Řezníčka trvala 35 vteřin. Tato výhodnější varianta ale Plzni příliš nesedla, kdežto klasika vyšla výborně. Baxovu střelu krásně ještě stačil tečovat Tomáš Pacanda a Rozum už zareagovat nestačil - 2:0. Plzeň si však nezvládla ohlídat konec dějství, za což pykala. Zlín vytěžil z jejich pasivity úvodní branku, kterou vstřelil David Jurík - 2:1.

V úvodu poslední třetiny už mohlo být vyrovnáno. Hlavní sudí předpokládal, že středně prudkou střelu Polívka zkrotí, ale plzeňský gólman nezvykle zaváhal a kotouč mu propadl. V tu chvíli však rozhodčí už zapískal, takže když zlínský hráč puk napálil do sítě, branka nemohla být uznána. Plzeňský Němec se probojoval v 53. minutě do pěkné akce, proti němu však stopku vystavil Rozum. Ten nadále držel bodové ambice svého týmu nad vodou. Což se vyplatilo. Když právě Němec usedl na trestnou lavici, Zlín nepotřeboval ani deset sekund, aby srovnal stav poté, co vyraženou Zábojníkovu střelu nekompromisně do sítě napálil Marek Haloda - 2:2.

Rozhodlo až prodloužení, když po minutě a půl Martin Váchal vzal kotouč "na vidle" a poslal je do horní poloviny branky, kde Rozum pozor nedával - 3:2.

David Bruk (trenér Plzně): Viděli jsme hodně vyrovnané utkání, ve kterém jsme dlouho vedli. Musím ale uznat, že dělba bodů je naprosto spravedlivá. My jsme rádi o ten jeden navíc. Chtěl bych kluky pochválit za to, jak na ledě hrají - jsou obětaví, plní si své úkoly a dneska si připsali jen jedno vyloučení. Jsme rádi, že jsme opět vyhráli, zvláště na domácím ledě.