JUN: PLZ - SPA 5:4pp

JUN: PLZ - SPA 5:4pp - Junioři otočili zápas se Spartou a vyhráli v prodloužení!

Plzeň - V NOEN extralize juniorů byl ve čtvrtek na programu zajímavý zápas. Jen dva dny po napínavém utkání mezi Spartou a Plzní v seniorské lize se sparťanská juniorka přijela představit na západ Čech. V Plzni dobře začala a dvakrát vedla, indiáni ale předvedli velký obrat a nakonec na domácím ledě vybojovali dva body.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

5:4
0:2, 1:1, 3:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 21. Schleiss (Pacanda), 43. Pejchar (Schleiss), 45. Pacanda (Kubalík, Ruprecht), 48. Kubalík (Váchal), 65. Ruprecht (Pacanda) - 10. Procházka (Müller), 12. Merta (Eis, Procházka), 25. Brzobohatý (Simon, Matějček), 49. Kučera (Simon, Sovík). Rozhodčí: Svoboda - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:47. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Polívka – Houfek, Ruprecht, Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Karpíšek, Schleiss, Váchal, Baxa, Kubalík, Noga, Pacanda, Pour, Hájek, Varačka, Blumentrit, Pašek, Šimandl

Kocián – Košťálek, Švaříček, Skřivánek, Kolář, Ribalkin, Sobotka, Doležal, Müller, Merta, Brzobohatý, Štěpánek, Eis, Matějček, Simon, Sovík, Procházka

David Varačka 0 0 0 -1 0

Zápas začal svižně a brankáři na obou stranách měli dost práce. Úvodní trefu zařídil Martin Procházka, který poslal hosty do vedení. Na jeho gól pak ještě navázal David Merta, který prostřelil Polívku ze samostatného úniku. I na druhé straně jsme mohli vidět několik zajímavích šancí. Tu největší měl zřejmě Pour, který dostal mezi kruhy přihrávku zpoza sparťanské klece, ale ani nadvakrát nedokázal Kociána prostřelit.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí. Už po minutě se mohli radovat ze snížení po krásné kombinaci mezi Pacandou a zakončujícím Janem Schleissem a přišli i další šance. Z těch už ale domácí neskórovali, přestože jim hosté nabídli hned několik přečíslení. Sparta přestála úvodní tlak indiánů a vzala si zpět své dvoubrankové vedení. Po krásné Simonově přihrávce napříč útočným pásmem neměl se zakončením problémy Patrick Brzobohatý. Do konce druhé části sice ještě následovalo několik vyloučení, ale stav se už nezměnil.

To ve třetí části se udály zajímavé věci. Chybu hostů už po dvou minutách hry potrestal z rychlého brejku Daniel Pejchar a nastartoval tím nečekaný obrat plzeňského týmu. Krátce nato šli totiž Sparťané do tří a dvounásobnou přesilovku využil po krásné kombinaci indiánů Tomáš Pacanda. Ruprecht si pak za bouchnutí holí do mantinelu vykoledoval osobní trest, ale pokračovala přesilovka domácích, po které přišel další gól v síti Sparty.

Obrat dokonal Dominik Kubalík, který svou branku oslavil jak se patří. Sparťané ale nečekali na vyrovnání dlouho. Už po dalších třiceti sekundách totiž vyrovnal Frank Kučera po rychlé akci s přesným zakončením z levé strany. Zbytek třetiny už se dohrával opatrněji a zápas šel nakonec do prodloužení.

Hned na jeho začátku se proti Skřivánkově bombě ukázal Polívka. Po necelých třech minutách přišlo ale pro hosty vyloučení a domácí si dokázali vyvinout obrovský tlak. Střely na pražskou branku létaly ze všech stran. Nakonec rozhodla ta z hole Jakuba Ruprechta, která zamířila přesně do horního růžku nad Kociánovo rameno.

David Bruk, trenér HC Plzeň 1929: 2 body z toho pohledu, že jsme prohrávali 1:3 jsou skvělé. Škoda, že jsme nedokázali udržet vedení 4:3, když se nám podařilo utkání otočit. První třetina vyzněla lépe pro Spartu. Oni byli silnější v rozích a lepší na kotouči, my jsme měli obrovské problémy v obranném pásmu, kde nám chodili do rotací. Druhou třetinu jsme hru v podstatě srovnali a ve třetí části jsme už byli lepší.