SDO: KOM - PLZ

SDO: KOM - PLZ 4:7 - Sedm branek pro Kometu a tři body pro Plzeň

Starší dorostenci: HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 4:7 (2:5, 1:1, 1:1). I když vstup do nového kalendářnímu roku kategorii staršího dorostu nezvykle dlouho trval, Plzeňským to pranic dělalo vrásky a na ledě Komety v prvním letošním venkovním zápase prokázali, že tréninkové dávky zvládli zpracovat na výbornou. Přestože do vedení v duelu šli zprvu domácí, v součtu zápasu to nic neznamenalo.
Hattrick vsítil Krliš, sekundován dvoubrankovým Přikrylem.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

4:7
2:5, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Kusko (Mrázek, Beneš), 11. Vágner (Beneš), 26. Kovářů (Raška), 54. Jenyš (Raška) - 4. Krliš (Kubík), 6. Přikryl, 14. Shleiss (Marcel), 20. Přikryl (Schleiss), 20. Krliš (Přikryl), 29. Krliš (Marcel), 60. Šimandl (Uhlík). Rozhodčí: Blecha - Klouda, Svoboda. Vyloučení: 3:3, navíc Řeřucha (KOM) 10 minut OT nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6, 4:7.

HC Kometa Brno

Klimeš (od 20. Jekel) - Zbořil, Štancl, Mytiska, Řeřucha, Vlček, Vojáček (C), Vágner - Kozel, Raška, Vaverka, Mrázek, Jenyš, Kusko, Beneš, Král, Kovářů, Garčic.

Pacl - Polívka, Kubík, Šmíd, Marcel, Lobo, Sladký, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Holý, Zimmermann, Polata, Uhlík, Přikryl, Tulačka (C), Krliš, Kristl, Ryba.

Josef Zimmermann 0 0 0 0 2

Do utkání vstoupili lépe domácí, již ve třetí minutě využil počáteční převahu Komety Silvester Kusko, který dostal přihrávku zpoza brány a přesně umístěnou střelou prostřelil gólmana Pacla v bráně Indiánů. Z vedení se ale Kometa neradovala dlouze, v další minutě zpracoval za domácí obranou nepovedenou přihrávku Václav Krliš a sám proti Klimešovi se nemýlil – 1:1.

V dalších šancích byli opět hosté, Uhlíková rána z první ale ještě do brněnské brány nedoputovala. Po dalších deseti vteřinách ale Indiáni dokonali obrat, před bránou Komety se prosadil důrazný Roman Přikryl a střelou kolem pravé tyče nedal Klimešovi šanci – 1:2.

Kometa se ještě zmohla na odpověď. Garčic svůj samostatný únik do dokonalosti neodvedl, z další akce ale dosáhl vyrovnání Lukáš Vágner, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Navíc mohli jít domácí opět do vedení, v dalším samostatném úniku se ocitl Mrázek, tváří v tvář Paclovi ale ztroskotal na jeho betonu.

Udeřit tak museli opět hosté. Jan Schleiss nahodil na modré puk směrem k bráně a ten se po teči dostal až za záda překvapeného Klimeše – 2:3. I na dále to byli Indiáni, kteří hře dominovali, což se jim po nevyužitých šancích Šimandla a Zimmermanna zúročilo dalším gólem. Půl minuty před závěrečnou sirénou trefil zpoza brány Roman Přikryl záda Klimeše, od kterých se puk odrazil do brněnské brány.

Tímto původně předpokládaným gólem do šatny třetina neskončila. Po dalších dvaceti vteřinách dopravil puk znovu za záda KlimešeVáclav Krliš a stanovil tak skóre po první třetině na 2:5. Pátý gól v brněnské síti již nevydržel gólman Klimeš, který přepustil své místo Pavlu Jekelovi.

Do druhé části vstoupila Kometa jakoby vyměněná, hosté si přesto dobře bránili svůj třígólový náskok. Ve 26. minutě se Brňanům podařilo snížit, Ondřej Kovářů z první propálil po Raškově přihrávce Pacla. Plzeňští si ale své třígólové vedení vzali v zápětí nazpět. Během přesilové hry hostí napřáhl na modré čáře Marcel a jeho pokus doklepl do prázdné brány Václav Krliš – 3:6.

V závěrečných minutách druhé třetiny předvedl hokejovou parádu hostující kapitán Tulačka, obhodil si dva obránce Komety, svým bekhendem z mezikruží ale těsně netrefil tyčku Jekelovy brány. Tak i skončila druhá perioda.

Ve třetí třetině se žádný velký ofenzivní tlak v podání domácích nekonal. Hosté si hlídali střední pásmo a Kometu pouštěli do šancí jen sporadicky. Ve 47. minutě se naskytla příležitost pro Kovářů, z prostoru před bránou trefil ale jen tyčku Paclovy brány.

Snížení se ale Brňané nakonec přeci jenom dočkali, Pavel Jenyš si nabruslil po pravém křídle do útočného pásma a z hranice brankoviště trefil přesně pod víko. Kometa rázem ucítila šanci s výsledkem ještě něco udělat, velká šance Vágnerem ale gólem neskončila.

V poslední minutě se domácí trenéři rozhodli pro hru bez brankáře, ta se jim ale tentokrát nevyvedla. Vyhozený puk dojel Martin Šimandl a uzavřel tak účet úterního střetnutí.

Jan Konečný (HC Kometa Brno): Rozhodla první třetina, kdy jsme si nechali nastřílet branky a už se nám to nepodařilo dotáhnout. Snaha o otočení byla, ale chybí nám důraz do branky, proměňování šancí a hlavně bruslení dozadu a pomoc obraně. Zápas nám díky těmto aspektům utekl, do dalších soubojů víme, na čem máme zapracovat.

František Černý (HC Plzeň 1929): Zápas se mi hodnotí dobře, protože jsme vyhráli. Rozhodla první třetina, ve které jsme vyhráli 5:2 a pak si již zápas pohlídali a hráli to, co jsme potřebovali.