ET2: HAM - PLZ 3:2

ET2: HAM - PLZ 3:2 - Ani tentokrát Plzeň ztrátu ze začátku nedotáhla

Plzeň - Indiáni v Hamburku zakončili své miniturné po Německu v rámci Severní divize European Trophy. Bohužel pro Západočechy se i tentokrát opakoval páteční scénář. I tentokrát nabrali ztrátu v první třetině, kterou pak až do konce utkání marně doháněli. Příští týden si mohou reputaci v European Trophy napravit na domácím ledě.

Hamburg Freezers - HC Škoda Plzeň

3:2
3:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Westcott (Schubert, Collins), 20. Schubert (Oppenheimer , Wescott), 20. Murphy (Reid) - 32. Johnson, 41. Hanzlík (Johnson, Gulaš). Vyloučení: 7:11 - Vlasák (PLZ) trest 5 minut plus do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Hamburg Freezers

Kotschnew (Treutle) - Schubert, Westcorr, Köpchen, Nielsen, Schmidt, Roy, Rinke - Pettinger, Collins, Oppenheimer - Murphy, Reid, Krämmer - Wolf, Festerling, Flaake - Stas, Jakobsen, Dolak - Bettauer.

Mazanec (Svoboda) - Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Růžička, St. Pierre, Marušák, Mozík - Vlasák, Heřman, Gulaš - Pletka, Kovář, Kratěna - Lev, Sedláček, Balej - Johnson, Pitule, Dvořák - Hollweg.

Tomáš Vlasák 0 0 0 0 37

Indiáni chtěli jistě napravit páteční vysokou prohru a nechtěli dopustit opětovné dohánění skóre v závěru zápasu. Proto také začali své druhé utkání v letošním ročníku European Trophy aktivně. Jenže přibrzdil ji faul Johnsona, za který inidáni zaplatili krutou daň. Duvie Westcott potřeboval pouhé 4 vteřiny na využití početní převahy a Mazanec lovil puk z branky poprvé - 1:0. Inidáni se ale ani po této ráně nevzdali, dál předváděli aktivní a atraktivní hokej. Ovšem chyběl mu gól. A pak přišel další trest. Těsně před koncem první třetiny nejprve na začátku 20. minuty překonal Mazance Christoph Schubert – 2:0 . Plzeň konec první dvacetiminutovky příliš nezvládla, protože ještě o půl minuty později zasadil třetí ránu inidánům Colin Murphy – 3:0.

Páteční scínář se tedy opakoal i při nedělním odpoledni. Opět indiáni museli stahovat poměrně vysoký náskok svého soupeře. A to i přesto, že hosté byli opticky lepším týmem. Jenže druhou třetinu začali modrobílí indiáni opět vyloučením. Prvního gólu v Kotschnewově síti se dočkali Západočeši až ve 32. minutě, když německého reprezentačního gólmana dokázal překonatl Američna Nick Johnson – 3:1. Fauly se začal čím dám častěji proviňovat i Hamburg. Ale indiáni nedokázali na rozdíl od domácích žádnou nabídnutou přesilovku využít. Proto i do druhé přestávky odcházeli se ztrátou, i když menší než do té první.

Třetí třetinu začali Plzeňané podstatně lépe než ty dvě přechozí – a to vstřeleným gólem. Jeho autorem byl Jiří Hanzlík, který snížil na rozdíl pouze jediné branky, což dávalo plzeňskému týmu stále velkou šanci na úspěch - 3:2. Pak se ovšem do hry vložili rozhdočí a málokdy se hrálo v pěti na obou stranách. Západočeši v honbě za vyrovnáním faulovali, Hamburg proz měnu jen za cenu faulů bránil plzeňský stupňující se tlak. V 51. minutě ovšem přišel trest, který notně přibrzdil indiánskou snahu. Tomáš Vlasák dostal trest na pět minut + do konce utkání, poměrně netradičně za podražení. Od ét doby se trestné lavice střídavě zapolňovala tu na jedné, tu na druhé straně. Skóre se však už neměnilo, a tak si Plzeň z německého výjezdu odváží dvě pořážky.