LIB - PLZ 6:3

LIB - PLZ 6:3 - Sedm...

Plzeň - Sedmou porážku v řade museli skousnout indiáni z Plzně. V rámci čtyřiačtyřicátého kola sice dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu Liberce, přesto byli Tygři v přestřelce úspěšnější, na šest branek jim totiž stačilo pouze osmnáct střel.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

6:3
3:1, 1:2, 2:0

Branky a nahrávky: 3. Duda (Galamboš), 11. Pospíšil (Štich, Jánošík), 14. Duda (Nedvěd, Ulrych), 33. Duda (Nedvěd), 46. Dušek (Nedvěd, Ulrych), 60. Bulík (Urban, Kica) - 12. Johnson (Straka, Gulaš), 23. Pletka (Straka, Johnson), 30. Hanzlík (Kovář, Kratěna). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 4056. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 6:3.

Bílí Tygři Liberec

Schwarz - Čakajík, Derner, Štich, Jánošík, Výtisk, Ulrych, Moravec - Duda, Nedvěd, Dušek - Pospíšil, Filippi, Víšek - Bulíř, Bulík, Kica - Bárta, Urban, Galamboš - Vantuch.

Svoboda (14. Mazanec) - Hanzlík, Slovák, Havíř, Jeřábek, Mozík, St. Pierre, Boháč - Gulaš, Straka, Johnson - Kratěna, Kovář, Vlasák - Balej, Kašpařík, Pletka - Petruška, Lev, Hollweg - Havlíček.

Tomáš Vlasák 0 0 0 -2 0

První třetina začala dvouminutovým trestem – Duda šel na trestnou a byla tu hned první početní výhoda Plzně. Ale Tygři navzdory oslabení zaútočili, šanci dostala nová posila Liberce Tomáš Bulík. Škodováci tedy přesilovku nevyužili, ale hned po tom, jakmile Radek Duda naskočil na led, tak skóroval. Šikovnou bekhendovou kličkou obešel Svobodu v brance hostů – 1:0.

Plzeň chtěla odpovědět a také dostala několik šancí – k puku se dostal Straka nebo i Havíř. V deváté minutě však dostali početní výhodu domácí a tu také využili. Tomáš Pospíšil poslal zpoza branky puk na Svobodu, který si ho srazil do vlastní branky – 2:0. O minutu později se prosadili i Škodováci. Nicolas Johnson vsítil puk pomocí brusle a rozhodčí museli shlédnout záznam. Branku však uznali – 2:1.

Liberečtí ale nechtěli o náskok přijít, a tak ve čtrnácté minutě opět navýšili. Radek Duda z mezikruží poslal puk přesně do branky – 3:1. To byl impulz k výměně brankářů v svatyni hostů. Místo Adama Svobody nastoupil Marek Mazanec. O tři minuty později se mohli Plzenští radovat z další branky. Ale bohužel pro ně, Kašpařík stál v brankovišti a branka nemohla být uznána. Ve zbytku třetiny už byly síly vyrovnané a změna stavu se nekonala.

Hned z kraje druhé části měl v oslabení šanci Bulík. Ten ujížděl zcela sám na brakáře Plzně, ale trefil pouze beton. Poté však přesilovou hru využili Škodováci. Václav Pletka přesně zamířil – 3:2. Aktivita Tygrů během druhé třetiny poněkud poklesla a do více šancí se dostávali Plzeňáci. V další nabídnuté powerplay svůj tlak proměnili. Jiří Hanzlík zmátl Schwarzce v liberecké kleci a srovnal stav – 3:3.

Tygři ale nezaháleli a když dostali početní převahu, tak zasáhli. Konkrétně Radek Duda se trefil z ostrého úhlu a dovršil tak hatttrick - 4:3. Po tomto gólu se situace na ledě uklidnila, ale navrch měli spíše Liberečtí. Šanci měl třeba Pospíšil, na drué straně zase Straka. Na konci druhé třetiny bylo vyloučení na domácí straně, ale i přes oslabení dostali šanci Tygři. Nedvěd a Duda jeli do úniku dva na jednoho, ale koncovka se jim nepodařila.

Poslední třetina se hrála opět více pod taktovkou Tygrů. V přesilovce sice měli šance plzenští Gulaš a Kašpařík, ale puk za Schwarzem neskončil. Chvíli na to se zkoušel prosadit dlouhán z Liberce Urban, Mazanec byl však pozorný. Ve čtyřicáté šesté minutě došlo na branku domácích. Antonín Dušek dostal nabídku od Nedvěda a využil ji – 5:3. Tygři si tak udělali dvoubankový náskok a soustředili se spíše na defenzívu.

Hráči Plzně se samozřejmě snažili alespoň snížit stav a tak se tlačili do branky. Avšak Tygři uzamkli střední pásmo a nepouštěli hosty do útočného pásma. Nakonec se tam Škodvákům podařilo dostat, ale jejich pokusy byly pouze od modré čáry. Na druhé straně opět zahrozili Duda s Nedvědem, ale gól z toho nebyl. Čtyři minuty před koncem měl velkou příležitost Straka a puk se volně pohyboval v brankovišti, štěstí se ale obrátilo na stranu domácích a kotouč v brance neskončil.

Hosté ještě neztráceli naději a chvíli před koncem zkoušeli bez gólmana. Ačkoliv byl tlak neúprosný, Schwarz se zdál být neprůstřelný. Nakonec se ke kotouči dostal Tomáš Bulík a zavezl ho do prázdné branky – 6:3.

Milan Černý (Bílí Tygři Liberec): "Plzeň pro nás byla strašně těžký soupeř. I přes to konečné skóre tam byly z naší strany pasáže, kdy jsme měli problémy ve vlastním obranném pásmu. Plzeň to díky tomu dotáhla k vyrovnání. Naštěstí jsme znovu odskočili a těch šest vstřelených branek ve dvou zápasech po sobě, to bude, doufám, pro tým povzbuzení."

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "My jsme měli hned na začátku přesilovku, ale špatně jsme s ní naložili. Pak jsme pustili Liberec do vedení 3:1. Vyměnili jsme Adama Svobodu, protože tam byl docela laciný druhý gól. Ve druhé třetině se nám nedala upřít snaha a bojovnost. Dotáhli jsme to na 3:3, pak ale následovalo naše oslabení a opět laciný gól na 3:4. V naší současné formě už jsme neměli sílu to otočit."