MDO: PLZ - LIT 5:2

Mladší dorostenci doma porazili Litvínov

Mladší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Litvínov 5:2 (1:1, 2:0, 2:1). Plzeňská mládež načala čtvrteční boje úspěšně. Nejmladší extraligový zástupce zvládl své domácí utkání proti chemikům, když dokázal dohnat nepovedený duel utkání a v závěru si tři body spolehlivě pohlídal.

HC Plzeň 1929 - HC Verva Litvínov

5:2
1:1, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 18. Zayml (Hajšman, Kokoška), 25. Ivanič (Kaňák, Kučera), 39. Vavřička (Stráský), 57. Kokoška (Hajšman), 58. Muchka (Kodýtek) - 7. Reichel (Bečvář), 43. Rameš (Bečvář). Rozhodčí: Suchánek - Kica, Rovaš. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 127. Střely na branku: 38:22.

Zeman - Kaňák, Váchal, Bednář, Muchka, Čechura, Pokorný - Vracovský, Vavřička, Ivanič - Hajšman, Kokoška, Stráský - Kantner, Kodýtek, Zayml - Kučera, Roubal, Rubner.

HC Verva Litvínov

Sklíba - Najman, Pelikánová, Urbánek, Macháč, Chmelař, Vébr, Bárdoš, Pleva, Šíp, Drašar, Kučera, Havlíček, Helt, Reichel, Rameš, Bečvář, Jícha, Brzek.

Lukáš Zayml 1 0 1 1 0

Úvod utkání patřil indiánům. Ti byli aktivnější ve hře dopředu a snažili se tvořit hru. Výbornou příležitostí k otevření skóre byla akce Vavřičky, který odebral podklouznuvšímu protihráči na modré čáře kotouč, zavezl jej do pásma, tam zadovkou přenechal Vracovskému, který střílenou nahrávkou ještě hledal Ivaniče. Ten o pověstný fous minul. A tak udeřili hosté na druhé straně, když po chybě v obranném pásmu indiáni inkasovali. Puku se zmocnil Bečvář, poslal jej na osamoceného Kristiána Reichela , který blafákem oklamal Zemana a zametl puk do sítě. Odpovědět se pokusili Kantner s Kodýtkem, ale obrana chemiků byla pozorná. Stejně jako následně Sklíba proti ráně Bednáře od modré. Litvínov mohl jít dokonce do dvoubrankového vedení, ale po střele Reichela v průběhu přesilovky zazvonila jen tyčka. Indiáni nepolevili po ubránění oslabení na aktivitě, Stráského individuální akce ještě úspěch neslavila, ale Hajšmanova nahrávka a následný průnik Lukáše Zaymla ano.

V první minutě druhé třetiny dohrávali domácí početní výhodu, když Brzek fauloval ještě na konci první dvacetiminutovky. Ale stejně jako jejich soupeři nedokázali přesilovku využít. To však nakonec vůbec nevadilo. V 25. minutě vyzkoušel Filip Ivanič Sklíbovu pozornost z ostrého úhlu z levého kruhu a trefil střelu tak přesně, že zapadla do branky. Indiáni si následně hubené vedení pohlídali i při další početní výhodě chemiků. Znovu spolehlivě chytající Zeman se blýskl proti šanci Helta i proti střele Najmana v brejku dvou na jednoho. Na druhé straně aktivní Zayml znovu proklouzl srkz střední pásmo a k zakončení vyzval Kokošku. Ten však na kotouč nedosáhl. Přesto si indiáni do kabiny odnášeli dvoubrankový náskok, protože necelé dvě minuty před druhou sirénou třetí branku modrobílých po rychlém protiútoku vstřelil Jakub Vavřička.

Litvínovští se náskoku indiánů nezalekli a od prvních okamžiků poslední dvacetiminutovky zle dotírali na Zemanovu branku. A jejich zvýšená aktivita přinesla ovoce, když se o snížení na rozdíl jediného gólu postaral Ladislav Rameš. Najman poté znovu pálil od modré, ale Zeman opět obstál. Indiáni se z tlaku osvobodili po téměř šesti minutách strávených převážně ve svém obranném pásmu. Zayml v rychlém protiútoku puk ale napálil jen do Sklíbovy masky. Vyrovnání však bylo na spadnutí, to když Reichel pěkně schoval svou střelu za obránce a Zeman musel instinktivně zasahovat ve zlomku sekundy. Asi největší šanci k třetímu litvínovskému gólu prováhal Drašar, který sám před Zemanem poslal kotouč jen do betonů plzeňského gólmana. A pak už úřadovali jen Plzeňané. Ti si svou výhru dokonale pojistili. Nejprve v čase 56:34 využil Hajšmanovy krásné akce ke zvýšení náskoku indiánů Filip Kokoška, aby následně pátý úspěch domácích přidal po sedmdesáti sekundách Martin Muchka. Modrobílí tak i podruhé ve vzájemném souboji s Litvínovem nastříleli pět branek a připsali si všechny tři body.

Ladislav Čihák (Plzeň): Utkání jsme začali velice dobře, soupeře jsme zatlačili prvních sedm minut, ale z prvního protiútoku jsme po individuální chybě dostali gól. Asi je to prokletí, neumím si to vysvětlit. Trochu nás to srazilo, ale dokázali jsme ještě v první třetině vyrovnat. Druhou část jsme hráli dobře a vstřelili dvě branky. Třetí dvacetiminutovku jsme nezačali dobře a po individuální chybě jsme inkasovali. Litvínov se nastartoval a bylo to spíš úmorné a bojovné utkání, spíše boj o střední pásmo, a na pohled nebylo moc koukatelné. Kluci však začali vyhrávat osobní souboje, lépe jsme i bruslili a díky tomu přidali ještě dvě branky. Jsem velice rád, že jsme opět doma bodovali a hráči si doma začínají věřit. To je nejdůležitější.