Mladší dorost: PLZ - KLA 4:2

Mladší dorostenci porazili Kladno a upevnili si vedení v tabulce

Mladší dorostenci HC Kladno - HC Plzeň 1929 4:2 (1:0, 2:0, 1:2). Že prim budou hrát v tomto zápase útoky nad obranami, naznačily už úvodní minuty střetnutí. Díky výborným brankářům se ale skóre poprvé měnilo až v 17. minutě a to ve prospěch domácích. Ve druhé třetině indiáni přidali další dvě branky a zdálo se, že utkání je rozhodnuté. Jenže na začátku 3. třetiny vstřelilo Kladno dva slepené góly a utkání zdramatizovalo. I přes několik dobrých šancí už ale hosté další gól vstřelit nedokázali a Plzeň rozhodla zápas střelou do prázdné branky.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

4:2
1:0, 2:0, 1:2

Branky a nahrávky: 17. Vracovský (Kaňák), 26. Vracovský (Stránský, Kaňák), 36. Hajšman (Kaňák, Kokoška), 60. Vavřička (Vracovský) - 41. Bláha (Janele, Molčík), 42. Keszi. Rozhodčí: Liška - Rovaš, Martinec. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

Zeman - Kaňák, Muchka, Sysel, Pokorný, Čechura, Ivanič - Vracovský, Vavřička, Stráský - Zayml, Kokoška, Hajšman - Kantner, Kodýtek, Rubner - Krystl, Roubal, Krásný - Kučera.

Vladař - Kudr, Smrž, Libecajt, Klas, Doudera, Kiml, Borkovec, Malý - Molčík, Kubík, Čečetka, Sagan, Nekvinda, Hrabík, Vyšín, Janele, Janeček, Čermák, Bláha, Keszi

Lukáš Zayml 0 0 0 0 0

Hned v úvodu si oba týmy vytvořily velké šance. Nejprve se před plzeňskou brankou ocitli osamocení Keszi a Čermák. Na druhé straně byli zase blízko gólu Kokoška a Hajšman. V obou případech však brankáři předvedli dobré zákroky a nepovolili soupeři skórovat. Poté se začalo hrát opatrněji, žádné velké šance nepřinesla ani přesilovka Plzně. Až v polovině třetiny se do nebezpečného zakončení dostal Kantner. Vladař ale puk dokázal schovat mezi betony. Poté chybovali pro změnu domácí, puk na modré zachytil Doudera , sjel si mezi kruhy a střelou zápěstím trefil tyčku. Domácí si poté připravili další šance, ale neujala se ani dvojitá dorážka Hajšmana. Až na začátku 17. minuty se Plzeňští prosadili. Vracovský se rozjel po levém křídle a prostřelil Vladaře. 16:06 – 1:0. Srovnat mohl v 19. minutě Kubík, ale Zeman byl proti.

Druhou třetinu začali domácí náporem. Převahu Plzně přetavil v gól ve 26. minutě opět Vracovský. 25:23 – 2:0. Snížit mohl vzápětí Čermák, ale z brejku se proti Zemanovi neprosadil. Po této ojedinělé šanci Kladna diktovali opět tempo hry domácí až do 29. minuty. V té se aktivity ujali Středočeši a Keszi byl u pravé tyčky velmi blízko vyrovnání. V polovině 33. minuty se opět otevřelo okno v plzeňské defenzívě a Bláha ujel do brejku. I tentokrát však byl Zeman úspěšnější než útočník soupeře. Snížit nedokázal ani Janele, kterému v klíčovém okamžiku sjel puk z lopaty. Za neproměněné šance potrestal Kladno Hajšman, který si z Kladenských obránců udělal tréninkové kužely a forhendovým blafákem překonal po ledě Vladaře. 35:08 – 3:0. Na konci 37. minuty na tom mohli být domácí ještě lépe. V oslabení ujel Kučera, jenže jeho zakončení skončilo na břevně Vladařovy branky. Kladnu nepomohly ani dvě přesilovky v závěru třetiny a domácí si tak v této části hry vytvořili rozhodující náskok.

.

Náskok 3 gólů se mohl na začátku závěrečné části zdát jako dostačující. Jenže Kladno se rozhodně nehodlalo vzdát. Bláha hned v úvodu po závaru v plzeňské obranné třetině prostřelil do té doby nepřekonatelného Zemana. 40:37 – 3:1. A domácí vzápětí chybovali znovu a zblízka se prosadil Keszi. 41:15 – 3:2. Dva góly během necelé minuty udělaly z rozhodnutého zápasu drama. Domácí si vzali oddychový čas, aby hru zklidnili, což se jim podařilo, kromě jiného také díky faulu Janeleho. V polovině třetiny zakončoval nebezpečně bekhendem Keszi, ale Zeman předvedl rychlý reflexivní zákrok betonem. Další šanci měl Janele, ale Zeman puk vytěsnil ramenem. Domácí byli v držení puku častěji, ale šance Kladna byly nebezpečnější. Vyrovnání měl na hokejce Molčík, ale Zeman si poradil i se třetím samostatným nájezdem Kladenských v zápase. Kladno se k powerplay dostalo až 47 vteřin před koncem zápasu. Dobrou práci ale předvedli Vracovský a Vavřička. Na modré dokázali vybojovat puk a nájezd dvou hráčů na prázdnou branku nemohl skončit jinak než gólem, který definitivně zmařil kladenské naděje. 59:31 – 4:2. Teoretickou šanci si ještě mohlo Kladno vystřelit 5 vteřin před koncem, Hrabík s Janečkem nedokázali sami před brankou překonat skvělého Zemana. V pohledném zápase plném šancí si tak vítězství připsali domácí.

Ladislav Čihák (Plzeň): Věděli jsme, že Kladno má velice dobrý a kvalitní tým. Hned od začátku jsme se snažili hrát agresivně, aktivně napadat, hodně bruslit a snažit se vyhrávat za každou cenu osobní souboje. To se nám dařilo, avšak paradoxně jsme chybovali ve středním pásmu. Ve druhé třetině jsme zlepšili organizaci hry a ještě jsme přitvrdili v osobních soubojích a také jsme třetinu vyhráli zaslouženě 2:0. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 3:0 a i přes upozornění, že soupeř nemá co ztratit, že bude hrát ještě aktivněji, jsme kvůli špatné koncentraci dostali dva rychlé góly. Kluci se nedali, dostali jsme se z toho a poté do prázdné branky jsme dali čtvrtý gól. Utkání bylo spíše nahoru dolů. Kladno bylo velice nebezpečné v útočné fázi. Jsme rádi, že před reprezentační pauzou jsme neztratili bod. Budeme teď 14 dní velice intenzivně trénovat dál podle plánu.