SLA-PLZ 2:3: V závěru přišly okamžiky štěstí

P r a h a - Hodně dlouho budou plzeňští fanoušci vzpomínat na své první vítězství venku v letošní sezóně. Lasselsberger na Slavii ještě čtyři minuty před koncem prohrával, ale Straka v přesilovce vyrovnal a krátce na to Lubomír Hurtaj vstřelil vítězný gól. Radost hostujících fanoušků v hledišti neznala mezí. Plzeň už dokázala výsledek proti trápícímu se soupeři udržet. Původní zpravodajství z Edenu připravujeme.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

2:3
1:0, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 16. Antoš (Kuntoš), 54. J. Beránek (Antoš) - 36. Dvořák (J. Straka), 57. J. Straka (Hurtaj, D. Pospíšil), 58. Hurtaj (Vobořil). Rozhodčí: Svoboda - Dědek, Chytil. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 2732.

HC Slavia Praha

Málek - J. Novák, D. Pojkar, Kolařík, Droppa, Kuntoš, Graňák, od 30. navíc O. Staněk - Čermák, P. Martinec (12. Fadrný), Sup - Hruška, J. Beránek, Antoš - Klepiš, Gron, Tomica, od 30. navíc M. Kopecký, od 32. Šaffer

HC Škoda Plzeň

Barta - Dobroň, Jiří Hanzlík, Cartelli, Vobořil, Kubeš, Dobrovolný - M. Dvořák, J. Straka, D. Pospíšil - Eiselt, Krátoška, Sedlák - Adamský, Hurtaj, Matějovský - Bílek, Švík, Důras

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
15:26 Milan Antoš Jiří Kuntoš Antoš, Kuntoš, Graňák, Beránek, Hruška Kubeš, Dobrovolný, Sedlák, Hurtaj
35:26 Michal Dvořák David Pospíšil Dvořák, Pospíšil, Straka, Vobořil, Cartelli Pojkar, Novák, Antoš, Beránek, Hruška
53:58 Josef Beránek Milan Antoš Beránek, Antoš, Hruška, Pojkar, Novák Cartelli, Vobořil, Adamský, Hurtaj, Matějovský
56:12 Josef Straka Lubomír Hurtaj David Pospíšil Straka, Hurtaj, Pospíšil, Dobroň, Hanzlík Novák, Kolařík, Antoš, Beránek
57:07 Lubomír Hurtaj Milan Vobořil Hurtaj, Vobořil, Cartelli, Adamský, Matějovský Novák, Kolařík, Tomica, Dlouhý, Kopecký
Lukáš Hykš, David Schlegel - Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň dokázali po dvou porážkách zvítězit a vyvrátili tak spekulace o tom, že na ně padá deka. Výhra v Edenu se přitom nerodila lehce, v 54. minutě poslal domácí kapitán Beránek Slavii do vedení, ale modrobílí dokázali v době, kdy už to čekali jen skalní fandové, odpovědět dvěma góly. Místo tří bodů si tak Slavia připsala opět nulový zisk.

Obraz hry předurčila první třetina. Na obou mužstvech bylo znát, že v jejich kabinách lze hledat vše, jen ne psychickou pohodu. A tak diváci si na moc nepřišli. Místo oku lahodícímu hokeji sledovali urputnou bitvu. Prvního vzruchu se dočkali až ve 4. minutě. Agilní Beránek si nabruslil před Bartu, ale svůj blafák nedotáhl. V téže minutě se poprvé otevřela dvířka na plzeňské části trestné lavice. V polovině přesilovky našel Martinec přihrávkou á la Radek Duda před brankou Michala Supa, jenže ani kanonýr s osmičkou na zádech se gólově neprosadil. Jinak bylo šancí jako šafránu. V 10. minutě přišel nepříjemný moment. Martinec se na modré srazil s vlastním spoluhráčem a za pomoci lékaře odkulhal do kabiny se zraněným kolenem. Zápas pro něho skončil. Další rána do již tak zdecimované psychiky týmu. Ve 14. minutě putoval na hanbu za faul kolenem bývalý slávista Radek Matějovský a domácím se naskytla možnost druhé početní převahy v zápase. V čase 15:26 vyslal slabou střelu na branku Kuntoš, stačila však teč Milana Antoše a puk skončil za brankovou čarou. Týž muž mohl v závěru první třetiny přidat druhou gólovou trefu, ale zblízka se proti Bartovi neprosadil.

Druhou část sehrála Plzeň velice dobře. Slávisté byli hodně pasivní a hosté diktovali tempo hry. Ve 22. minutě vytvořil před Málkem pořádný závar jeho bývalý spoluhráč Krátoška. Na konci 24. minuty musel pro změnu slávistický brankář řešit dělovku Pospíšila. Světlou výjimkou v červenobílých řadách byl Michal Sup. Jeho individuální průniky přiváděly publikum do varu, i on však byl sterilní. Ve 33. minutě vystrašil pohotovou střelou Málka opět Krátoška, reakce slávistického gólmana ale byla stejně rychlá. V čase 35:26 přišlo vyrovnání, byť trochu šťastné. Michal Dvořák nahodil téměř z nulového úhlu kotouč na Málka a kotouč se od něho odrazil do sítě. Vrátit vedení mohl Slavii na začátku 39. minuty Antoš, Barta byl však pozorný, a tak po dvou třetinách platil nerozhodný stav.

Rozhodnutí tedy mělo přinést poslední dějství. Ve 44. minutě stáli při Málkovi všichní svatí, když puk poskakoval po brankové čáře. Štěstěna byla spravedlivá a o dvě minuty později se přiklonila na plzeňskou stranu. Před gólem z hole Beránka zachránilo Bartu břevno. Slávistický kapitán se nakonec přece jen dočkal. Šest minut před koncem dotlačil nadvakrát kotouč za Bartova záda. V Edenu se pomalu fanoušci chystali na oslavu první výhry, jenže záhy přišla studená sprcha. Při vyloučení Supa po rychlé souhře nejprve vyrovnal Josef Straka a o necelou minutu později zasadil opařené Slavii smrtící úder Lubomír Hurtaj. Domácí se již z šoku nevzpamatovali a nepomohla ani hra bez brankáře. Tři body si tedy odvezli hosté.

Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (asistent trenéra Slavie Praha): "Začali jsme dobře, měli převahu, tlak a vypracovali jsme si šance. Bohužel naše koncovka je hodně mizerná. Ve druhé třetině jsme byli hodně pasivní, přestali jsme hrát, bruslit a Plzeň vyrovnala. Ve třetí části jsme pak sice šli do vedení, ale po hrubých chybách a faulu utkání prohráli. Už to bude i v psychice. Tlak je hodně velký a potřebovali bychom jedno utkání, kde bychom se chytili. Dnes to nevyšlo, ale věřím, že v dalším se nám to podaří."
Miroslav Přerost (asistent trenéra Plzně): "Do utkání jsme vstoupili hodně zakřiknutě, hráli jsme defenzivně a tím jsme dali Slavii šanci, aby nás přehrávala. O přestávce jsme vše přehodnotili, začali jsme hrát aktivněji, napadat soupeře a podařilo se nám vývoj zvrátit. V poslední části jsme měli i více štěstí."