PLZ - SLA 4:1

PLZ - SLA 4:1 - Indiáni přejeli Slavii a dál drží druhé místo!

Plzeň - Po dlouhé olympijské pauze přišel konečně na řadu extraligový hokej a Plzeň v domácím prostředí přivítala Slavii. Oba týmy měly před zápasem zcela jiné starosti - domácí bojují o ideální výchozí pozici a drží druhé místo, naopak hosté usilují o účast v předkole play-off, navíc je nejspíš opustí kouč Růžička. Na ledě rozdíl dlouho nebyl znát, domáci až do třetí třetiny vedli jen o gól, pak ale přidali další tři zásahy a dokráčeli si pro důležité vítězství.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

4:1
1:0, 0:0, 3:1

Branky a nahrávky: 6. Jeřábek (Pletka), 44. Sýkora J. (Straka), 49. Lev (Indrák), 57. Duda (Vlasák) – 59. Stránský (Poletín). Rozhodčí: Minář, Polák – Gabauer, Lederer. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4965. Střely na branku: 27:30. Zblokované střely: 12:12. Hity: 16:16. Vhazování: 31:26. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Machovský (Mensator) – Seman, Slovák, Boháč, Jeřábek, Frolo, Mozík, Moravčík – J. Sýkora, Straka "C", Kratěna "A", Pletka, Vlasák "A", Duda, Lev, Kašpařík, Indrák, Pitule, T. Sýkora, Holec.

HC Slavia Praha

Furch (Svoboda) – Šenkeřík, Kadlec "C", Wharton, Kolařík, Štich, Valach, Knot – Tomica "A", Jelínek, Bednář "A", Sklenář, Růžička, Skokan, Doležal, Langhammer, Krenželok, Poletín, Žejdl, Stránský.

Tomáš Vlasák 0 1 1 1 0

Do utkání vstoupili aktivněji domácí, ovšem ani jedna ze střel netrefila branku. Tu trefil až po chvilce z mezikruží Duda, Furch vytáhl zákrok ramenem. Hosté se osmělili při přesilové hře, paradoxně si ale největší šanci vypracovali až při hře v pěti. Poletín se dostal k dorážce na brankovišti a orazítkoval břevno. To Západočeši si vedli v početní výhodě o mnoho lépe. Furch čelil několika ranám od modré, pak to zkoušel Pletka z mezikruží a jeho ránu dorazil Jakub Jeřábek – 1:0! Hostující gólman se musel následně činit proti Dudovi, který jedovatě vypálil přes obránce z pravého kruhu na bližší horní růžek. Z podobné pozice to zkoušel na druhé straně i Bednář, Machovský vytasil proti jeho střele pravý beton. Když pak před první sirénou neprošla do sítě ani dělovka Růžičky pár kroků za modrou, odcházeli do kabiny spokojenější domácí.

Prostřední část načal ranou od modré Kolařík, Machovský touš našel v lapačce. Duda odpověděl bekhendem z pravého kruhu, Furch si jeho pokus pohlídal. Oba týmy si následně připsali ránu přes obránce z mezikruží, ale jak Vlasák, tak po chvilce Růžička zařízení netrefili. V polovině zápasu se za obranou indiánů zjevil Žejdl, ovšem ranou na vyrážečku si na Machovského nepřišel. Podobně si vedl po chvilce i Skokan, jenž zkoušel rychle zasunout mezi betony domácího brankáře. Domácí si nejvíce šancí vypracovali ve dvojnásobné početní výhodě v závěru třetiny. Furch si poradil s ranami z hrany kruhu v podání Mozíka a Dudy, následně Vlasákovi i Strakovi přeskočil černý nesmysl čepel po křižné příhrávce brankovištěm. I o druhé přestávce tak svítil na kostce nad ledem fotbalový stav 1:0.

Po trochu rozháraném úvodu poslední dvacetiminutovky vybídl Straka krásnou přihrávkou na brankoviště ke skórování Jána Sýkoru, který i v pádu dokázal kličkou do bekhendu zasunout k tyči - 2:0! Rychle snížit mohl Bednář, ale po velkém závaru před brankou z mezikruží na Machovského nevyzrál. Nedáš – dostaneš. Jakub Lev se dostal za hostující obranu a uspěl kličkou do forhendu - 3:0! Slavii svitla naděje vzápětí, kdy se jí naskytla čtyřminutová přesilová hra. Jenže Pražanům se vůbec nedařilo a vše ukončil zbytečným útočným faulem Růžička. Již v plných stavech na obou stranách vypálil přes klubko clonících hráčů z levé strany Kadlec a Machovský zasáhl spíše instinktivně. Na domácího brankáře si nepřišel ani osamocený Stránský na levém kruhu, jehož pokus skončil v lapačce. O mnoho lépe si vedl Radek Duda, který si ihned po buly vybruslil do středu a vymetl pravý horní růžek - 4:0! Fanoušky vytouženého bůra mohl trefit Kašpařík, ale po krásné příhře zpoza branky z první proti Furchovi neuspěl. Čestného úspěchu se tak dočkali hosté, když po Poletínově průniku po levé straně dokonal dílo Jan Stránský – 4:1!

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "Po olympijské přestávce jsme měli dobrý vstup do utkání. Měli jsme v první třetině slušný pohyb a v přesilovce jsme šli do vedení. Ve druhé třetině ale byla Slavia jasně lepší. Hodně nás napadali a my jsme nestíhali. Na Machovského šlo spoustu střel, ale výrazně nás tam podržel. My jsme sice sehráli slušně přesilovku pět na tři, ale hubený náskok jsme v ní nezvýšili. Zápas v náš prospěch rozhodl až začátek třetí třetiny, kdy jsme dali druhý gól. Vítězství si vážíme a bereme ho jako dobrý začátek závěru základní části."

Ondřej Weissmann (HC Slavia Praha): "Polovinu utkání jsme hráli vyrovnaný zápas. Myslím, že Plzeň nám dala lekci z produktivity a chytrosti v zakončení kolem branky. My jsme se nedokázali gólově prosadit ani ve druhé třetině, kdy jsme měli dva samostatné nájezdy. Na každou šanci se hodně nadřeme a pak jí ještě nevyužijeme. To nás hodně sráží. Plzeň je naopak využila a zaslouženě zvítězila. Šance na play-off je malá, ale pořád je o co hrát. Bude to těžké, moc nám nepomáhá ani rozlosování."