JUN6: PLZ - KLA 4:1

Junioři nasázeli Kladnu čtyři branky a připisují další výhru

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Kladno 4:1 (0:0, 1:0, 3:1). Plzeňská juniorka dokázala na vlastním ledě uhájit tři body proti nájezdníkům z Kladna. Dostala se do vedení ve druhé třetině a pak díky výbornému Paclovi uhájila hubený náskok do kabin. A když přidala ve třetí třetině v rozmezí čtyř minut tři branky, bylo rozhodnuto. Čestný úspěch hostů zaznamenal kapitán Šilhavý.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno

4:1
0:0, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 21. Michel (Schleiss), 45. Marcel, 46. Kepka (Indrák), 49. Mašek (Kepka, Marcel) – 51. Šilhavý (Kalla). Rozhodčí: Dvořák – Černý, Vavruška. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. Diváci: 156. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Pacl – Marcel, Kubík, Holý, Houfek, Hanus, Kohel – Rajal, Mašek, Schleiss, Michel, Pejchar, Indrák, Přikryl, Čadek, Tulačka, Uhlík, Kepka, Kopta, Polata, Langer.

Kaňka – Hájek, Větrovec, Rajter, Potekhin, Špaček, Bunda, Šmíd, Hulcr – Šilhavý, Kalla, Christl, Doležal, Novák, Fiala, Kuzďas, Habrdla, Veselý, Kobes, Macháček, Křepelka.

Vojtěch Tulačka 0 0 0 2 0

Úvod utkání patřil domácím hráčům. Ti měli neustále puk na svých čepelích a Kladno se horko těžko ubránilo. Po vyloučení Schleisse se hra začala vyrovnávat a hráči se potkávali převážně ve středním pásmu. V 8. minutě byl v dobré střelecké pozici domácí Indrák, jenže ve výhodné situaci místo střely z mezikruží přibruslil až na hranici brankoviště, kde však přes houf těl nedokázal dopravit puk do branky. Za několik málo okamžiků byl znovu vyloučen Schleiss a hráči Kladna se dostali k několika střeleckým pokusům v následující početní výhodě. Všechny pokusy, převážně od modré čáry, však skončily na výborně chytajícím Paclovi nebo mimo tři tyče. Početní převahu si zanedlouho zahrála i Plzeň, ovšem také ona ji nedokázala zúročit. Přestože se následně domácí Michel dostal do dvou slibných střeleckých pokusů, odcházely týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Jestli první část utkání nenabídla mnoho hokejové krásy, ta druhá nedostatek naprosto nahradila. Už po 34 vteřinách poslal indiány do vedení David Michel, když po vyhraném souboji v rohu domácí přečíslili svého soupeře, puku se ujal před Kaňkovou brankou Schleiss, který na sebe navázal dva hráče a puk naservíroval Michelovi do poloodkryté klece hostí. Poté následovala série vyloučení, osobních soubojů a nepřesností. Hráči se také nebáli ukázat se v individuálních průnicích, ze kterých častěji hrozila Plzeň. Když se utkání blížilo ke své polovině, Středočeši se vyhoupli do sedla a dostali Plzeň pod soustavný tlak. Hostující Větrovec během chvíle předvedl hned tři střelecké pokusy, avšak jeho první skvělým přesunem zlikvidoval Pacl. A když mohl kladenský hráč skórovat, brankáře skvěle zastoupil Houfek a pokryl dvě dorážky. Další velkou šanci měl na svědomí Macháček, který se po vyhraném buly v úročném pásmu dostal k puku a prohnal se skrz trojici plzeňských obránců až před Pacla. Jeho zakončení postrádalo ale přesnost, a tak Západočeši stále drželi jednobrankový náskok. Ten jim vydržel až do konce druhé třetiny. Se zvukem sirény sice Kepka prostřelil hostujícího gólmana, ale branka nemohla být uznána.

Po nepovedené početní převaze domácích se už při hře pěti proti pěti do střelecké pozice propracoval agilní Michel, Kaňkova lapačka ale vytěsnila puk mimo tři tyče. Plzeňany ale neproměněná příležitost nemrzela dlouho. Po závaru před brankou hosté nedokázali puk dostat přes modrou čáru, protože tam jej ukořistil Patrik Marcel, jenž prudkou střelou poslal puk do levého horního rohu hostující branky. Domácím dvoubrankový náskok nestačil, a tak za necelou minutu ukazovala kostka nad ledem stav už 3:0. V akci dvou na jednoho se osvědčila fungující chemie mezi Kepkou a Indrákem. Prvně jmenovaný nahrával svému kolegovi, který vypálil bez zaváhání. Jeho střelu vyrazil kladenský brankář betonem pouze k Jiřímu Kepkovi. Ten už bez problémů uklidil kotouč do prázdné branky. Indiánům narostla křídla a byli dále nebezpeční, nicméně Kaňka držel šance Kladna na první letošní body, když zlikvidoval střely Kopty i Přikryla. Ve 49. minutě Plzeň odskočila až na rozdíl čtyř gólů. Zkrácenou přesilovku využila díky Filipu Maškovi, který se prezentoval přesnou střelou na lapačku z vrcholu levého kruhu. Hosty se snažil nabudit ke zdramatizování zápasu kapitán Vojtěch Šilhavý. Ten zaznamenal čestný úspěch Středočechů, když se prosadil z hranice brankoviště v přesilovce po třetím vyloučení Schleisse.

Indiáni tak v domácím prostředí porazili Kladno zaslouženě 4:1. Příští týden doma vyzvou obě pražská „S“. V pátek 27. 9. Spartu, o den později Slavii.

David Bruk (Plzeň): Jsme rádi, že jsme v domácím prostředí získali tři body. Po vyrovnané první třetině se nám podařil vstup do druhé části, kdy jsme se ujali vedení. Pak bylo Kladno jasně lepší a my jsme se drželi v duelu jen díky vynikajícímu Paclovi. Kdyby chytal o trochu hůře, klidně jsme mohli prohrávat 1:3. Ve třetí třetině jsme naopak už byli zase lepší my, a protože jsme svou převahu vyjádřili góly, vyhráli jsme vyšším rozdílem.