Plzeň do čela skupiny A

P l z e ň - Po třech zápasech se hokejisté Plzně usadili na prvním místě skupiny A hokejového poháru. Především díky suverénnímu výkonu ve druhé třetině přehráli hosty z Českých Budějovic 3:1. Druhý zápas skupiny skončil překvapivou porážkou Litvínova na vlastním ledě od prvoligového Chomutova.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

3:1

Branky: 24. Andrašovský (Dobroň), 34. Andrašovský (Straka, Dobroň), 36. Důras (Švík, Hanzlík) - 57. Vondrka (Sailer). Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 662.

Šmíd - Dobroň, Hanzlík, Kubeš, Vobořil, Výborný, Cartelli - Andrašovský, Straka, Adamský - Dvořák, Krátoška, Sedlák - Vostřák, Hurtaj, Matějovský - Švík, Kracík, Důras

Banes Motor České Budějovice

Kubeš - Babka, Jasečko, Macháček, Neckář, Mucha, Gýna, Kotaška, Jindra - Bartoš, Turek, Hřebejk - Šimánek, Michálek, Ondřej - Bělohlav, Škoda, Sailer - L. Květoň, D. Nedorost, Vondrka

Plzeňští hokejisté se letos poprvé představili na domácí půdě v turnaji Tipsport cup. Po dobrém a disciplinovaném výkonu zaslouženě vyhráli. V utkání zazářilo zejména nové plzeňské pravé křídlo Dušan Andrašovský.

Plzeňští hokejisté začali zostra a už v 7. minutě měl Pavel Vostřák šanci, když po přihrávce Anrašovského nëtrefil odkrytou branku gólmana Kubeše. V 17. minutě se před Šmídovou brankou ocitl osamocený Štěpán Hřebejk, ale šanci nevyužil. Minutu před koncem první třetiny se prokličkoval před Kubeše Ľubomír Hurtaj, našel Matějovského, ale ten minul branku. Plzeň vycházela ze zajištěné obrany, kontrolovala vlastní třetinu a vyrážela k nebezpečným výpadům. Vynikající Kubeš jí však v první části skórovat nedovolil.

To však modrobílé nedeprimovalo a i druhou část začala Plzeň útočně. Krátoška vypálil těsně pod Kubešovu lapačku, ale puk zamířil mimo branku. 662 platících diváků vidělo první branku utkání ve 24. minutě. Dušan Andrašovský nahrával před branku spoluhráči z útoku Josefu Strakovi, ale kotouč se už k němu nedočkal, jelikož do přihrávky vložil hůl českobudějovický obránce Stanislav Jasečko, od něhož se puk odrazil za Kubešova záda. Velkou příležitost ke skórování promarnil krátce nato Jaroslav Kracík. Po přihrávce Jana Švíka bez rozmyslu vypálil a trefil a trefil stojícího Kubeše přímo do hrudi. Za necelou minutu spálil ze stejné pozice jako Kracík šanci Martin Adamský. Ze skvělé souhry spoluhráčů Straky a Andrašovského netěžila Plzeň ve 32. minutě, tentokrát střílel Straka a Kubeš ji skvěle zachytil. O pár vteřin později se dostával kličkou sám před branku, alë bránící Babka ho zastavil za cenu faulu. Rozruch způsobil v téže minutě Radek Matějovský, když se zčistajasna objevil osamocený před brankovištěm. Vystřelil dvakrát zblízka, ale nedal. Domácí se opět radovali ve 34. minutě, když se znovu osvědčila spolupráce Straky s Andrašovským. Svoji druhou branku v utkání tak vstřelil Dušan Andrašovský. Jako zkušený mazák se o dvě minuty později zachoval Michal Důras, jenž objel Kubešovu branku a bez problémů zavěsil. O pár sekund později měl velkou šanci opět Andrašovský, po přihrávce Adamského nedokázal nadvakrát obelstít gólmana Kubeše. Asi největší šanci Budějovic v prostřední části měli v jejím závěru Vladimír Gýna a Vladimír Škoda. V poslední minutě třetiny způsobil zmatek před hostující brankou opět Matějovský, když nahodil puk na Kubešovy betony, ten puk jen ledabyle vyrazil, ale bývalý slávista ani z doážky neskóroval.

Ve 48. minutě ujel Michal Dvořák, pokusil se o blafák, ale Kubeš ho vychytal. O minutu později si Jihočeši vypracovali slibnou příležitost. Stanislav Jasečko vypálil a následně dorážel zblízka Daniel Babka. Zdeněk Šmíd však nebezpečí s přehledem odvrátil. V 50. minutě našel Hanzlík skvělým pasem Hurtajem, který jel sám na brankáře, ale nedal. Čestného úspěchu se Českobudějovičtí dočkali v 57. minutě. Michal Vondrka vyzkoušel Šmídovu pozornost lehkým nahozením od modré čáry a plzeňský gólman si srazil puk do sítě. České Budějovice ještě vzápětí podnikly náznaky nebezpečných akcí, ale Plzeň si již vítězství celkem bezpečně pohlídala.